İçeriğe Yönlendir

Volvo Bitti

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Volvo yeni yaptığı açıklama ile kazalı ölümleri sıfıra indirmek için araçların maksimum hızını 180 ile sınırlandıracağını açıkladı.

Bundan böyle sadece teknolojiye değil insan faktörüne de odaklanacaklarını açıkladılar. Ayrıca şöförün uyanıklık durumu ve alkol durumu sürekli çalışan bir kamera tarafından izlenecek.

Haber

https://www.rt.com/business/452985-volvo-speeds-zero-deaths/

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o zaman 50 km ile sınırlamalılar. epey saçma bir açıklama bence. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben o kadar para verip volvo alacağım ve opel corsa vandan sellektör yiyeceğim öyle mi..

• Beğen 4
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

180 ile kaza yapıldığında, ölmemeyi garanti ediyorlarsa eyvallah.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

179

2 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

179

Bu VOLVOyu çin bisiklet firması almamıştı değil mi? Onlarda da limitör var malum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

25 senede bir defa 180i geçtim, corsa kendi başını yesin 😂

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yani Volvocuları sol şeritte göremeyeceğiz arabanın hakkını veremiyecekler artık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok yerinde bir karar. şu an çoğu otomobilib limiti, sürücüsünün üstünde. çok riskli

• Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim Volvo arabam olsun da 181 yapmasın. Ama 180'e kadar canavar gibi çıkabilsin o da sorun değil. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben rampaya geldiginde 120 km hizi tutabilen arabam olsun yeter. Zaten japonyada resmi hiz limiti 180 km/h

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Dr.Ecu bu işe çare bulur :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben rampaya geldiginde 120 km hizi tutabilen arabam olsun yeter. Zaten japonyada resmi hiz limiti 180 km/h

Hatta GT-R R35'te limit 180 ile sınırlı ama piste girdiğini gprs'den algılayıp limiti kaldırıyor.

180'e kaç kişi çıkıyor veya 180 üstü kaç dk kullanıyorki?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Belirli yerlerde 180 limiti koyacak diye okumuştum. Navigasyonla beraber çalışacakmış. Sonuçta hız iyi değil, limitlesinler. Zaten S80 2.9 T5 gibi araba da yapmıyorlar. 1.6D S60 ‘a ne lazım 181.

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kendimi düzelteyim, 180 zaten kısıtlanacakmış bunun yanısıra okul hastane gibi yerlerde de kısıtlamalara gidecekmiş. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Volvo 180 sınırı koyarsa kuvvetli motora gerek yok deyip motor seviyelerini dusurmezmi  

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Baslik volvo bitti olunca iflas etti sandm . Baslik yaniltici degismeli fikrimce

180 ele de cok yuzede   Neye yetmiyorsa 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

180 Türkiye şartlarında çok bile

Bilinçsiz sürücü çok malesef...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Başlıkla konuyu bağlayamadım ama yerinde bir karar olmuş diğerleri de yavaş yavaş başlarlar umarım.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Önemli olan bence maksimum sürat değil ivmedir. 0-180 kmh hızlanma süresi 10 saniyenin altında olacaksa hiç sorun yok. Yılda 50000+ km yapıyorum 180 i bir kere ya görürüm ya görmem. Ama gaza dokunduğumda araba kendini 90dan 120ye atmalı anında.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bence en iyisini yapmış,zaten bildik bileli volvo hep insan odaklı araçlar üretti, hep en sağlamı en güvenlisi oydu, 180 km hız normal, zaten heryer kamera dolu, 120 yi geçmeyi zaten devlette yasakladığına göre sorun yok biz fakirler için, zengin yine alır ferrarisini hertürlü yerde hertürlü basar cezasınıda öder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...