İçeriğe Yönlendir

Çayınızı Siz mi Doldurur Servis Yaparsınız Yoksa Yenge Hanım mı?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Konu biraz teklikeli ama yinede açmaya karar verdim.

Şimdi işten eve geldik.Çoraplarımızı çıkardık.Elimizi yüzümüzü yıkadık oturma odasına geçtik oturuyoruz.Hanım yemeği getirdi yedik.Sonra çayı gidip sizmi semlersiniz yoksa yenge hanımmı?Diyelim arada yenge hanım demliyor.Servisi kim yapar?

Ben aşşa yukarı 11 yıllık evliyim.Belki fazladır.Çayı devamlı ben demlerim bittiğindede ben doldururum.Evlendiğimizin ilk gününden şimdiye kadar böyle.Amma artık yapmak istemiyorum 🙈Yaşlandım heralde içimde ne çay demlemek nede bardağı doldurmak geliyor ama içmek geliyor.

Bir arkadaşım anlatmıştı.Onun bir arkdaşı.Evlendikleri günün sabahı.Müthiş bir kahvaltı hazırlamış.Yok yok.Yenge hanım gelmiş bakmışki ooooooo.Kahvaltı iyi.Kocasından için devamlı böyle hazırlar demiş kendi kendine.Adam eşine dönüp bak kahvaltıyı nasıl hazırladım görüyorsun demiş.Yenge hanımda başı ile onaylamış.Adamda yenge hanıma hergün bu şekilde kahvaltımı istiyorum demiş 😀

Arkadaşlarım heralde beni yoldan çıkarıyor.Ben mutfak işlerinde hanıma yardım ederim.Hastalandığı veya çok yoğun olduğu dönmelerde.Arkadaşlarıma soruyorum bırak demlemeyi adamlarda çay dolduracak kabiliyet yok.Ya var yada yokmuş gibi davranıp numara yapıyorlar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Baştan neden girdin ki böyle bir işe. 

Artık zor değiştirirsin sistemi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Baştan neden girdin ki böyle bir işe. 

Artık zor değiştirirsin sistemi :)

Baştan sonunun böyle olabileceği adamın aklına gelmiyor Mehmet abi.

Yorum bağlantısı
Tufan Şenay

Biyerlerde gizli kamera olmasından korkuyorum. burda güvende miyiz? Ona göre cevap vereyim 😳

😀😀

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben ev işlerinde de eşime yardım ederim. İkimizde çalıştığımız için şartların eşit olduğunu düşünüyorum ve ona göre davranıyorum. Sadece çay değil, kahvaltı da hazırlarım. Bulaşık çamaşırda yıkar, ütü de yaparım.

Bekarlıktan gelme alışkanlık. 

Çocuklarda var, haliyle tek başına kimse herşeye yetişemez. 

Eşim nöbetteyken yemek yapar, çocukların ödevini yaptırırım. Hazır yemek bir yere kadar.

Mecbur kalınca yapıyorsun.

• Beğen 10
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

sorumu bu da . şimdi gelir sert erkekler :kutlama::kutlama:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Kocası karısına hergün çiçek alır karısı sevinçten dört köşe olur. 1-2 hafta sonra karısı "Bugünde çiçekle gelecek" düşüncesiyle dört köşe olan mutluluğu 3 köşeye düşer.

Burda demek istediğim ister karınız ister sevgiliniz ister çocuğunuz ister arkadaşınız hiç farketmez, Birşeyi devamlı yapıyorsanız artık sizin görevinizmiş gibi görünür ve karşı taraf bunu sizden devamlı bekler. Herşey kıvamında güzeldir, baştan sıkı tutmamak lazım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Ev işlerinde tüm aile eşit şekilde iş yapar bizde. Örneğin; yemek yeniliyorsa çocuklar masaya tabak vs götürür, ben yemekleri koyarım, eşim sofrayı düzenler. Kaldırırken yine aynı eşit şekilde. Ütüyü ben yaparım, hanım katlar, oğullarım yerlerine dizer gibi. Her türlü ev işini tüm aile hep beraber yapmalı diye düşünüyorum. ''Eşim yapar ben otururum'' gibi bir düşünceye hiç girmedim. O benim yol arkadaşım, eşim. Köle gibi bir tutum asla sergilenmemeli. Herkes elini taşın altına koymalı. Gerek çocuklar, gerek büyükler :)

• Beğen 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
27 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben ev işlerinde de eşime yardım ederim. İkimizde çalıştığımız için şartların eşit olduğunu düşünüyorum ve ona göre davranıyorum. Sadece çay değil, kahvaltı da hazırlarım. Bulaşık çamaşırda yıkar, ütü de yaparım.

Bekarlıktan gelme alışkanlık. 

Çocuklarda var, haliyle tek başına kimse herşeye yetişemez. 

Eşim nöbetteyken yemek yapar, çocukların ödevini yaptırırım. Hazır yemek bir yere kadar.

Mecbur kalınca yapıyorsun.

Aha da beni anlatmış :) 

İkimizde çalışıyoruz. iki çocukla hiçbir şeye tek başına yetişemez. 

Her sabah okul hazırlıkları bile daha güne başlamadan insanı yoruyor.

Çay konusuna gelince. Akşam tek keyfimdir.  Yemek yerken çayı soğuk demlerim. ilk servis benden gerisi hanımdan. 

31 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sorumu bu da . şimdi gelir sert erkekler

Yok biz bekarları bekliyoruz :)

Evlenince süpürgenin sapını elinde bulunca ne yaparlar acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Sofradan kalkınca suyu koyar ocağı yakarım, %80-90 hanım demler. 1 bardak ben doldurursam sağ olsun 2 bardak hanım doldurur. Bazen de oğlum doldurur kızım getirir [emoji4]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Konu biraz teklikeli ama yinede açmaya karar verdim.

8 Marta 54 saat kala bu konuyu açmak biraz manidar oldu. Kadın haklarını savunan bir yazı yazmak gerekir.

Bizde hastalık söz konusu olduğunda papatya ve adaçayı içmek gelenek olmuştur, eşim hasta ise ben demlerim servis yaparım, gerisine  karışmam.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bizde kim en yakındaysa o işi yapar. Haliyle en uzak köşeye otururum. 

Geçen yarışma programında Kayseri Yağlaması yaptılar. Gece 11. Canım çekti, kalktım internetten tarif bulup bende yaptım. Normal zamanda elimi sürmem ama canım bişe istedimi hanıma söylemem kalkar 2 kişilik yaparım. Bulaşıklar makinede. Problem yok şimdilik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Aha da beni anlatmış :) 

İkimizde çalışıyoruz. iki çocukla hiçbir şeye tek başına yetişemez. 

Her sabah okul hazırlıkları bile daha güne başlamadan insanı yoruyor.

Çay konusuna gelince. Akşam tek keyfimdir.  Yemek yerken çayı soğuk demlerim. ilk servis benden gerisi hanımdan. 

Yok biz bekarları bekliyoruz :)

Evlenince süpürgenin sapını elinde bulunca ne yaparlar acaba?

Hanım nöbetçi oluyor mesela, sabah kalkıyorum işe gidicem. Bakıyorum ütü var, napıcam mecbur ütülüyoruz. Bazen birbirimizi görmeden 2 gün geçiyor. Her şeyi kendi haline bırakırsak işin içinden çıkamıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Eşim çayı demler. Ben salonda o mutfak oturma odasında oturur. İlk çayı verir sonra kendim alırım. Bazende kızım verir. Eşim de bazen ikinci cayı verir. Kısaca bir kişinin görevi değil herkes evde birbirine yardımcı olur. Allah var eşim beni yormak istemez bütün işleri kendisi yapmak ister. Allah razı olsun. Bende Pazar’ları yormam eşimi genelde. Ben yaparım bazı işleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

ahada cayi demledim masayada koydum aksam yemeginide hazirladim birazdan hanim isten gelir afiyetle yer iceriz gelmek isteyen buyursun 

hic bir tarafim eksilmedi:biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bakışa gore nakış abiler. Disaridaki insanlarin bile bize olan tavirlarina gore bileniyor ya da mutevazi oluyorsak 1 bardak cayi biz dolduralim 10 bardak olarak bize geri gelir.

Karıcım sevgiler okursan falan bak gör yani [emoji16]

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben masaya elini vuran bulasiklar bende diyen tayfadanim 😛

Ama esime kalsa hep miskinmisim, Yok bardagi bile kaldirmazmisim, yok tuzlugu bile yerine koymazmisim.. Biri beni durdursun...

Yarin beni komple alçı' ya alirlar kesin 😁

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Karımla okuyorum burayı...sıkıntı 😅

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Eşim sağolsun demler, ilk ve ikinci bardağı verir, kendisi ya 1 bardak çay ya nescafe içer, diğer bardaklarımı çoğunlukla kendim alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Ev Hanımı" meslek olarak yapılıyor mu bunu hesap etmek lazım. Yapılmıyorsa şartlar değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Fakultelerde ev hanimligi bolumu olmali mi demeliyiz? Erkeklerde okumaya kalkarsa isimiz kotu.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

29 yıldır evliyim.

Eşim ev hanımı, benim iş hayatım inanılmaz yorucu idi. Şimdi emekliyim proje bazlı, yarım zamanlı çalışıyorum en fazla.

Hayatımda bir kez bile hanım evdeyken çay demlemedim.İlginç tesadüf dün hanım misafirliğe gitmişken bana eve abim misafir geldi ve belki de 12 yıl sonra ben evde çay demledim.

12 yıl önce hanım düğün için şehir dısındaydı ben kücük oglumla evdeydim.Çocuk benim çay demleyebildiğimi, basit yemekleri yaptıgımı görünce hayretler içerisinde kalmıştı.Sağolsun hanım benden asla böyle işler beklemedi.

Çay doldurma konusunda sıkıntı olmaz kim ayaktaysa veya çayı önce biten diğerini de doldurur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye'ye gelen yabancılar  "bu millet hep erkeklerden mi oluşuyor" diye düşünüyormuş. Birkaç yerde okudum. Hele eskiden.

Bizim forum toplantılarında da aynı görüntü. Geçen aselsan toplantı yaptı sanayicilerle bizim eski rektör. Silme erkekti. Mesaj attım ya birkaç tane bari kadın olaydı. :)

aselsan%20zirve1.jpg

oturanlarda bi tane buldum gerçi:

aselsan%20zirve4.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...