İçeriğe Yönlendir

Pejo 3008 Almak Üzereyim, Doğru Seçim mi?

Erhan Güler

Recommended Posts

Ömer Çayırtepe

Yaklaşık 1 sene EAT6 şanzımanlı 308 kullandım, kesinlikle sınıfındaki en iyi araçlardan birisi diye düşünüyorum. Bazı puretech 1.2 benzinli motorlarda sıkıntı var evet ama 1.6 bluehdi motorlarda öyle bir durum yok, ayrıca performans/verim açısından yine en iyi motorlardan birisi. 3008'i de test ettim, iç ve dış tasarım olarak sınıfında benim en beğendiğim araç. Sizin yerinizde olsaydım benim de ilk tercihim 3008 olurdu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Murat Öngür yazdı:

tuscon yada sportage  ikiside  peugeot dan daha iyi araçlar, peugeot nedense hiç güven vermiyor karşılaştırmanızı tavsiye ederim

Şanzımanı da düşünün.. 

Tucson da EDC var.. 

3008 de eat6 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam Full paket bi TUcson alın. Çok yakışıklı ve karizma bir araç. Bende İX35 var. Nasipse Tucsona geçmeyi planlıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür Güzen

Yeni 3008  en  beğendiğim araç,  hatta kendi kendime üzerinde pejo değil de elit markaların amblemi olsaydı ne paralara satılırdı diye de düşünmedim değil. Ben olsam alırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Sportage veya Tucson'dansa 3008 tercih ederdim. Kullandım, donanım ve sürüş olarak çok güzel sadece içi biraz basık gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Dün bir arkadaşımın isteği üzerine satılık bir 3008 bakmaya gittim. Aracın göstergesi güzel ama kokpitin diğer bölümleri hoşuma gitmedi. dışarıdan görünüşüne göre içi biraz dar geldi gözüme. Küçük bir tur attım motor ve yol sesi 1 yaşındaki araç için fazla gibiydi. ayrıca yan kapılardaki kumaş dokuyu göğüs kısmında da devam ettirmişler leke gibi durumlarda kir kalıcı olabilir. Bu sınıf araçlardan kuga ve tiguan daha cazip geliyor bana. Ayrıca lastikleri de 205/55 19 biraz zor bulunur bir ölçü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu
16 saat önce, Erhan Güler yazdı:

Çok sevdiğim 2015 model 1.5 tdci pws titanium focus'umu bacanağıma 100 bin tl'ye sattıktan sonra biraz daha büyük bir araca geçiş yapmaya karar verdim. Genel anlamda Focus'umu seviyordum sadece sağ ön yolcu koltuğu dışında. Eşim araç kullanırken arkada bebek koltuğu da olduğu için oldukça darlandığım doğrudur :) Ama yine de sevdiğim birine gittiği için mutluyum her zaman kullanma fırsatım var. En başta Tiguan almaya heveslendim eşime aldığım polo'dan sonra 2. VW'yi alayım diye düşündüm ama polo'da yaşadığım şu lanet EPC sorunu ve start-stop probleminden sonra anladım ki ben VW grubundan uzak durmalıyım. Ayrıca tiguan 1.4 tsi highline dsg , yakıt ve şanzıman olarak beni üzebileceğini düşünerek nereden estiyse pejo 3008leri araştırmaya karar verdim ve her incelediğimde daha da hoşuma gitti. 1.6 bluehdi allure elegance paketlerin 2017 modelleri kafama çok yattı. Fiyat olarak da 175-190 bandında araçlar var. Benim de max bütçem şuan 175-176 civarı ama o kadar parayı pejo'ya vermek mantıklı mı yoksa sıfır sportage ya da tucson falan mı yönelsem diye düşündüm. 

Pejo'ların şanzımanlarını da çok övüyorlar sorunsuzluğuyla. Sizce doğru yolda mıyım :)

ben farklı bir öneri getirip aklınızı karıştırayım :) ds5 1.6 blueHDI modeline bakabilirsiniz. tasarım olarak sıradışı ve gösterişli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Yaklasik 4 senedir 1. nesil 3008 2.0 hdi manuel kullaniyorum. Arabadan cok memnunum. Bu yaz 6 haftada 7000 km yol yaptim ve yol yorgunlugu hissetmedim hic. Bugune kadar buyuk bir sorunu olmadi.

Ön gogus deri kaplama airbag kismindan catladi. Tabiki bakimlari pejo servisinde yapilmadigi icin herhangi bir odeme degisim yapmadi ben de ustune gitmedim acikcasi. Bu durum neredeyse on gogusu deri kapli arabalarda gunesten dolayi yasaniyor malesef. Acilir kapanir ekranin kablosu siyirmis ekran gidip geliyordu. Kendim tamir ettim.

Yani ivir zivir sorunlar yasadim. Sanirim yeni modellerde boyle problemler yok. Cok degisti cunku.

Bunlar disinda bakimini 2 senede 1 yapiyorum (1.6 da  1 sene olabilir) iyi marka yag ve iyi marka filtreler kullaniyorum.

Degerinden falan anlamam ama pejonun az kullanilmis 2.eli cok avantajli olur genelde. Eat6 ciddi sekilde iyi bir sanzimandir bu arada

Yenilerin gorunusu cok guzel. Ben bendekini gittigi yere kadar kullanmayi planliyorum. Simdi araba alacak olsam 5008 eat8 almayi dusunurdum (ikinci el) Tabi daha baska modeller cikacaktir muhtemelen ben degisene kadar

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
23 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

Hocam o paralara ben kesinlikle x-trail , CR-V yada jeep compass düşünürüm. 

ben kesinlikle compass almazdım. jeep eski Chrysler değil artık. elektronik ekipman arızalandığı zaman deli masraf çıkıyor garanti dışındaysa. japon iyidir. imza eski jenerasyon  jeep kullanıcısı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Kuga varken, sağlamlığı, konforu belli iken yani gerisi macera bence.

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Tiguan bir akrabamda var. Havalandirma izgaralari yuvarlak olan model. Araba fena degil de icindeyken ticari araca binmis gibi hissettim ben

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
38 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Tiguan bir akrabamda var. Havalandirma izgaralari yuvarlak olan model. Araba fena degil de icindeyken ticari araca binmis gibi hissettim ben

İlk nesilin içi öyle. Caddy’ye filan binmiş hissi veriyor tasarım :) 

Yeniler gayet hoş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Yüksek olduğundan..

SUV duygusu eski kasada daha fazla.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
22 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yüksek olduğundan..

SUV duygusu eski kasada daha fazla.

Suv veya suvcuk hissi yok. Baya caddy hissi var hocam. Yenileri fotograflardan gordugum kadariyla cok daha iyi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

3008 donanım bakımından rakiplerinin çoğunu ezer geçer, Allure donanımda yok yok neredeyse. Motor verimli ve gruptaki en ekonomik motor. Kullanılan malzeme kalitesi yüksek, i cocpit çok başarılı. Tork konvektörlü eat6 şanzıman seri ve sorunsuz. Peugeot şu anki tasarım ve teknolojisi bakımında oldukça iyi yerlerde hala 10-15 seneki belirli bir seride çıkan kronik birkaç arızaya göre genelleme yapılıyor. 2016 yılında sıfır 308 aldım almadan önce golf ve leon arasında çok gittim geldim ancak hem donanım hem sürüş bakımından bana göre bu iki araçtan daha iyi ve donanımlıydı. Şuan 2018 peugeot 301 kullanıyorum, makyaj ile birlikte yol tutuş, frenleme ve performansta iyileşti 20.000 Km şehir / şehir dışı ortalama yakıt 100 KM /4.6 LT. Allure veya Napa deri döşemeli GT line 3008 bence alınır keyifle binilir .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Erhan bey, foruma “Pejo 3008 Almak Üzereyim, Doğru Seçim mi?” diye sorarsanız sonuç böyle olur, hadi bakalım karar verin verebilirseniz [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

2017 model sedefli beyaz 19 bin kmde allure elegance paket buldum Ankara'da. Pazarlıkla son 176'ya bıraktı,nasipse pazartesi günü Ankara'ya gidip aracı alacağım. Genel olarak aracı incelediğimde çok beğenmiştim umarım pişman olmam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Hayırlı uğurlu olur inşallah, kazasız belasız yollar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler
8 dakika önce, Hakan Atuğ yazdı:

Hayırlı uğurlu olur inşallah, kazasız belasız yollar dilerim.

Çok teşekkür ederim, 3 tane Focus'tan sonra 3008 nasıl hissettirecek mutlu mu olacağım , Focus'u mu arayacağım bilemiyorum :) İnşallah hayırlı olur,vaktim olursa da bir inceleme yazısı yazarım artıları ve eksileri ile alacaklara bilgi vermesi amacıyla.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Mutlaka konusunda uzman ve bilinen bir expertiz firmasına gösterin, ayrıca düzenli aynı servisi kullanıyorsa bir avantaj, servisten servis kayıtlarının çıktısını isteyin, noterde ayrıca satış yaptığınız kişi ile parayı ödediğiniz kişi aynı olsun, arabanın plakasına, motor ve şasi numarasına, noterden çıkınca gene plakaya bakmayı unutmayın [emoji4] naçizane önerilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun diyelim şimdiden. Sizin içinize sindikten sonra gerisini boşverin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...