İçeriğe Yönlendir

Baharda Ocakbaşını Sağlıklı Hale Getirebiliriz

Mehmet Naki Çatalyürek

Recommended Posts

Mehmet Naki Çatalyürek

Bu gün en çok sevdiğim aracım ile bahar turuna

çıktım.

.40ac0bd4ac5e7c1886c8b3fe3f00367b.jpg

Alıntıdır

Ödemiş’li hemşerimiz Selçuk Karadağ çekmiş.

Tur proğramı[emoji2187] Bornova Armutlu etabı

6f9650aa9618d49e844036c7c14b6812.jpg02d84618e9cc1fa357afc992c4ff5c76.jpg

de8724b2dacbdf62eeb17033c34f8702.jpg

Balık seçenekler arasında yoktu

6f6c8ede8002ba586d6b2c26041cb2e9.jpg

Yukarı kızılca yolu

f00462e0720c90ff7ae1fc4e5fd628ff.jpg

1b3f9203ba56bee74309aebcb1cd138e.jpg

0977f23797568a065d70097afc7685af.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ornek koy turgutluya yakin olan bi yerdi dimi

Hanm bagyurdulu arada gidince geziyorum oralarda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Ornek koy turgutluya yakin olan bi yerdi dimi

Örnek köy İzmir Kemalpaşaya yakın, yöre halkı Artvinlidir eski adı Savandağ. Ben örnek köyden sonra Karabelin Doğu
Yakasından Yukarı Kızılca’ya tırmandım ( üçgenin tepe noktası) Armutluya indim. Bağyurdu ve Turgutlu en az 15 km ilerde.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bisikletle uzun bir yola çıkmaya tırsarım köpek çıkar falan :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bisiklet ile en uzun turum 5 km yi geçmez antreman olmadığı için acayip yoruluyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de evin yolu rampalı.. 

Giderken iyi gidiyorum da.. dönerken dönemiyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

yeter ki isteyin alışırsınız rampaları aşmaya .

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

olaya böyle bakınca korktum da 10 yıl önce şimdi hesapladım 50km yol gidip gelmişim, bana mısın dememiştim, şimdi gözüm kesmiyor aynı yolu :)

NndpLL.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Babamı 50 yaşında kalp krizi sonucu kaybettim, dedemi ve iki amcam kalp hastalıklarından yitirdim.

“Yaşları 50 ila 65 arasında değişen 45 bin Danimarkalı yetişkin üzerindeki incelemeler, işe bisikletle giden kişilerin yüzde 18'e kadar bir oranla daha az kalp krizi geçirdiğini belirledi. 3 bin kişi üzerindeki incelemeye göre de haftada bir saatini pedal çevirerek geçirenlerin damar hastalıklarına yakalanma ihtimali düşüyor.” haberi okuduktan sonra iki tane bisiklet aldım ve sağlığım yerinde. Görme engelli birisi bisiklet ile spor yapıyorsa bu benim için yeterli bir neden.[emoji468]

[emoji2187]d432d824024f8d21f20c20b3c6cc692d.jpg

Windows 10 için Posta ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben işe bisikletle mesafe olarak ve güç olarak gidebilirim. 22 km. Ancak çok uzun yaşamam. Mutlaka ezilirim ya da köpek sürüsü beni yer.

burdan bisikletle sabah işe giden yiğit var mı?

1*gzaX2J8PuDAs4mINehHSPA.jpeg

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

..Mutlaka ezilirim ya da köpek sürüsü beni yer.

burdan bisikletle sabah işe giden yiğit var mı?

1*gzaX2J8PuDAs4mINehHSPA.jpeg

Ben burdan arabayla bile gecemem 😯

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

kurtköy bizim mahalle.

hakkatem kurtkoy yaa🙄

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
43 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

kurtköy bizim mahalle.

16 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

hakkatem kurtkoy yaa🙄

Hocam bura Kurtköy değil lütfen yanlış lanse etmeyelim. Akfirat değil mi ora kurtkoyde eskiden çok vardı bunlar ancak artık yoklar size doğru gelmişler demmeki 😀

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Akdırat kurtköy neyse... beşiktaş mı ortaköy mü gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Ben burdan arabayla bile gecemem [emoji54]

İzmir’de 500 Bin üzerinde sokak hayvanı var, geçen yıl hasta bir hayvanın tedavisi için belediye yetkilerinden yardım istedim, 15 gün sonra hayvanı tedavi ettiklerini ve teslim almam için imzam gerektiğine dair beni aradılar; sokak hayvanı olduğunu söyledim, fark etmez biz hayvanı aldığımız yere bırakırız prosedür böyle dediler.

64444788124a507888f83e6156b54a1a.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Ben burdan arabayla bile gecemem [emoji54]

Bu sorun belediyelerin üzerine yıkıldı. Kısırlaştırma yeterli çözüm değil, üretim çiftlikleri kanunla denetim altına alınmalı. Kanunu halk sağlığı için çıkarılmalı ve uygulanmalı. internet üzerinden satışlar yasaklanmıştı fakat yasak uygulaması yok.

İzmir il sınırları içinde 500 Bin denetimsiz sokak hayvanı var, hayvan saldırılarında yüzeysel yaralar tedavi edilebilir bir tablo fakat Hidatik kist riski altında yaşamak çok kötü bir tablo.

a627bc55717097d84a5da6962d7cfe93.jpg
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
20 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Babamı 50 yaşında kalp krizi sonucu kaybettim, dedemi ve iki amcam kalp hastalıklarından yitirdim.

“Yaşları 50 ila 65 arasında değişen 45 bin Danimarkalı yetişkin üzerindeki incelemeler, işe bisikletle giden kişilerin yüzde 18'e kadar bir oranla daha az kalp krizi geçirdiğini belirledi. 3 bin kişi üzerindeki incelemeye göre de haftada bir saatini pedal çevirerek geçirenlerin damar hastalıklarına yakalanma ihtimali düşüyor.” haberi okuduktan sonra iki tane bisiklet aldım ve sağlığım yerinde. Görme engelli birisi bisiklet ile spor yapıyorsa bu benim için yeterli bir neden.emoji468.png

emoji2187.pngd432d824024f8d21f20c20b3c6cc692d.jpg

Windows 10 için Posta ile gönderildi

Bu fotoğrafı görünce aklıma en büyük utançlarımdan birisi geldi aklıma.

Haber sitesini karıştırıyorum baktım bir haber, belediye başkanı artık bisiklete biniyor diye. Sevindim kimmiş bakalım bu kardeşimiz, bakalım diyerek hemen açtım aynı bir bisiklet, önde biri arkada belediye başkanı. Yuh be kendin sürsene burda bile millete iş çıkarmışsın diyerek içten içe kızdım adama.

iki gün sonra aynı belediye başkanının görme engelli olduğunu öğrendim, başımdan aşağı kaynar sular döküldü, Allah kimseyi böyle utandırmasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...