İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Sürüş Grubu

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Serhat Işık

Karaburun turumuzu da gerçekleştirdik. Deniz girilecek gibi değildi.1101166101bd5a6ac47a266843fae17f.jpg

077dd79c4fe39330b28d8cb1b41461fe.jpg

9972fed1c0f703e105a78090d4742902.jpg

85731d961604ce95d94cf373c203eff2.jpg

ed63437531d9056931e629990d2884fb.jpg

0549afaa9054adcb03bc8757c6df56de.jpg

a903d4e05ad0629bca8c5798415b293e.jpg

Ne hikmetse video yükleyemedim. Uygulamada Galeride video gözükmüyor

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün koçtaş’tan bunu aldım. 24tl. Telefonu gayet sabit tutuyor. Gidon demirine, üstünde bulunan civata ve somun ile sıkılıyor. Fazla sıkılırsa plastiği çatlatabilir. Somunu çıkarıp m5 pul koyulursa ve somun da pulun üstünden sıkılırsa çatlama olmaz. 

8823424450610_1585567453661.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Öner Kurukuz
Emre Şimşek yazdı:

Maşallah epey yol yapılmış

150 km lik turlarımız da var. Bugun saat 14:30 da cıkınca ancak bu kadarlık bi menzil seçtik :)

Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Maşallah epey yol yapılmış

Emre bende bisiklet var artık, uzun sürüşler yapıyorum, katılmak istersen ;)  Sarsala, göcek tüneli, aşı koyu. En uzak toparlar şelalesine gittim ki tavsiye ederim :good1:

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
İsa Acar yazdı:

Emre bende bisiklet var artık, uzun sürüşler yapıyorum, katılmak istersen ;)  Sarsala, göcek tüneli, aşı koyu. En uzak toparlar şelalesine gittim ki tavsiye ederim :good1:

Abi ama ben epeydir binemedim. Benim için özel program hazırla kısa ve yemekli olsun 😁 yoksa kilo veririm Allah korusun:)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Abi ama ben epeydir binemedim. Benim için özel program hazırla kısa ve yemekli olsun [emoji16] yoksa kilo veririm Allah korusun:)

Yemek benim işim, direk mangal yaparız [emoji16][emoji16]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Işık

cfd1df0a63aa06675b45906ae123e4a4.jpg
db2a486a319287e6786bc20f83293e1d.jpg
cecbc80b90425bf27db4acca08712c0a.jpg
a68ff6009f10058e0e396e84cacce8a6.jpg
Bu Sabah Halkalı millet bahçesi turu gerçekleştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Hiç çağırma beni

Haklısın. Tek başına tur sıkıcı oldu. Haftaya kahvaltı turu gerçekleştirelim inşallah...
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Serhat Işık yazdı:

Bende durum daha fena. Arabada ortalama hızım 20’ye düştü. Bisikletle her türlü daha hızlıyım ama avrupa yakasında bir yerden bir yere bisikletle gidince ter içinde kalıyorum. O yüzden sadece spor amaçlı kullanıyorum. İstanbul, hatta türkiye’nin büyük kısmı bisikletle ulaşıma çok uygun değil maalesef. Avrupa gibi arazi yapımız yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Bende durum daha fena. Arabada ortalama hızım 20’ye düştü. Bisikletle her türlü daha hızlıyım ama avrupa yakasında bir yerden bir yere bisikletle gidince ter içinde kalıyorum. O yüzden sadece spor amaçlı kullanıyorum. İstanbul, hatta türkiye’nin büyük kısmı bisikletle ulaşıma çok uygun değil maalesef. Avrupa gibi arazi yapımız yok

Arazi değilde Avrupa nın bakış açısı yok bizde. Buna inat binmemiz gerekiyor. Yoksa yarın birgün bisikletler de başka hal alacak.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Serhat Işık yazdı:

Arazi değilde Avrupa nın bakış açısı yok bizde. Buna inat binmemiz gerekiyor. Yoksa yarın birgün bisikletler de başka hal alacak.

Kendimi bildiğimden beri bisiklet kullanırım 2 kez sürücü hatası yüzünden ciddi kaza atlattım. Türkiye’de pedallamak en çok insan faktörü sebebiyle zor. Bisiklet sollama kuralı neden ilkokullardan itibaren toplumsal kural olarak okutulmuyor. Şu kaideyi Türkiye’de bilen ve uygulayan varsa saygı duyarım.

Bir bisikletliyi sokarken yarıçapı 1.5 m olan bir çember yayı çizmelisiniz bu gerekli olan yaşam boşluğudur. bisikletlinin mazgal, kesici cisim veya yoldaki yabancı bir tehlikeden kaçabilmeleri için şarttır.

5qqh3n.jpg

Tek görsele indirirsek kural basit aslında

ctWLdb.jpg

Daha 5 parmak kuralı var bi de sürücülere onu nasıl öğreteceğiz 😀

jCigzP.jpg

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Güzel bir paylaşım olmuş...

Ama o çöp kutusunun yerine gizlenen bir kopek olmalıydı ki...

Yola atlamayı görün...
[emoji86][emoji85]

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Barış AÇIL yazdı:

Güzel bir paylaşım olmuş...

Ama o çöp kutusunun yerine gizlenen bir kopek olmalıydı ki...

Yola atlamayı görün...
emoji86.pngemoji85.png

Köpek direkt kaza sebebidir. Bisikleti bırakıp kaçtığım çok oldu. Bisiklet yaygınlaşacaksa sokak köpekleri olmamalı bu arada. 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Köpek direkt kaza sebebidir. Bisikleti bırakıp kaçtığım çok oldu. Bisiklet yaygınlaşacaksa sokak köpekleri olmamalı bu arada. 
Aman yanlış anlaşılmayalim. Her hayvanin yasam hakkına saygılıyız.

Ama Nasrettin hocanın dediği gibi bana damdan düşeni çağırın.

Benimde kopek korkum yoktu ama bisikletle beraber bu korkudan basladi. Sabah erken saatlerde sokakta cok kovaladilar.

Aslında her bisiklet kullanıcısının bununla yuzyuze gelmeden nasil davranması gerektiğini öğrenmesi lazım
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Mazgal konusunda bayağı bilinçlenmişiz gibi. Ama bisikletliyi farkına varma konusunda bilinç altına yer edecek resim tabela uyarı levhası gibi gözümüze soka soka hitap edecek unsurları hiç bir yerde göremiyoruz. Azda olsa sahil yolunda var ama yeterli değil. E 5 gibi bir yolda da kesinlikle olması lazım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Serhat Işık yazdı:

bisikletliyi farkına varma konusunda bilinç altına yer edecek resim tabela uyarı levhası gibi gözümüze soka soka hitap edecek unsurları hiç bir yerde göremiyoruz.

Tabeladan daha vahim bir husus var:

e5kOeB.jpg

Trafik kültürünün düşük olduğu ülkelerde çok fazla kasis vardır. Sebebi ise, “Tabela okumak yetmiyorsa, okuduğunu anlamıyorsa fiziksel engel ile durdurmak zorunda kalıyorsun” demektir. Kültür seviyesinin özeti budur bence.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Merhaba herkese,

Kendim için bisiklet almak istiyorum. Şuan araştırma içindeyim. Linkteki model üzerinde yoğunlaştım gibi.

https://www.mossobisiklet.com/29-wildfire-ltd-hyd-bisiklet

Özellik olarak 2 önceliğim var;

-Ön süspansiyon

-Ön arka Hidrolik Disk Fren

Boyum 183cm. 29 jant 19 kadro bana uygun olur diye düşünüyorum. Daha küçük kadro ve jantta sıkıntı yaşarım sanki.

Marka ve teknik konularda tavsiyelerinize açığım.

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...