İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Sürüş Grubu

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Serhat Işık

Linki açamıyorum.

şehir içinde kullanacaksanız ön süspansiyonlu olmasın fazladan yük olur. v firen bakımı tamiri daha kolay bence.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende açılıyor link.

Serhat Işık yazdı:

şehir içinde kullanacaksanız ön süspansiyonlu olmasın fazladan yük olur.

Linkteki bisikletin maşası kilitlenebilen türden.

Serhat Işık yazdı:

v firen bakımı tamiri daha kolay bence.

Doğru bakımı daha kolay olacaktır ama almışken güzel bişey alıp uzun yıllar binerim diye düşünüyorum. o yüzden hidrolik sistem bakıyorum

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mert Gulkokan yazdı:

bisiklet uzmanı geldi 7 senedir tüm modelleri denedim

Hafif araziye girecekseniz hem asphalt hemde arazi ise dağ bisikleti almayın boşuna hamallık

hidrolik fren en iyisi v fren hiç sevmem iyi tutmuyor hele ıslandımı v fren çöp

28 jantlı şehir bisikleti alıp geçin

Aslında genellikle asfalt kullanımı olacak ama şehir bisikletinin lastikleri ince geliyor bana. Görüntü olarak hoşlanmıyorum.

Yarışlara katılma gibi bir niyetim de yok. Bisikletin arkasına bebek koltuğu bağlayıp civarda gezdirmek için alıyorum. Onun haricinde de kendim turlamak için kullanacağım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Ön amortisör olsun. Şehirde asfalt beton bozuk. Ciddi konfor artıyor. Şehir hibrit bisikletler ince lastik oluyor. Gayet iyi. Yol bisikleti kadar da ince değil zaten. 

size önerim gezi için alacaksaksanız hibrit bisikletlerden ağırlığa bakarak alın. Birkaç kilo bile önemli. 9-10kg iyi rakamlardır. 11 orta, üstü ağırdır. 

fren, arka ön attırıcı, göbek aynakol gibi parçalar giriş seviyesi olabilir. Ama bozulduğunda iyisini alırsınız. 21 vitesli dişliler daha yaygın ve iyi. Kadro amortisör göbek sağlam olmalı. Giriş seviyesi bisikletlerin üstünde de hep giriş seviyesi parçalar olur zaten. Sonradan heves varsa parça kaliyesi yükseltilir

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Bisiklet türü olarak hala Dağ bisikleti almayı planlıyorum. Videoları izledikçe toprak yola/araziye girme hevesim artıyor.

Şuan marka konusunda araştırma yapıyorum. Aklımda olan markalar Mosso(gönlüm burdan yana), Bianchi , Salcano, Carraro, Kron

Bütçe 3.000₺ civarı. 

İş yoğunluğundan gidip herhangi bisikletçiye de bakamıyorum :(

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Alacağım modeli kesinleştirdim fakat şuan bisikletçilerde bisiklet yok maalesef

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Çalışkan

Arkadaşlar sarı (neon yeşil de olabilir) bir dağ bisikletim var. İstanbulda kendimi doğaya attığımda ya da ara ara işe giderken kullandığım bir bisikletti. İşe sivil gittiğimiz için sırıtmıyordu da. Şimdi kamuya geçince takım elbiseyle kullanmaya çekinir oldum 😊 Kırklarelide de genelde şehir içinde şehir bisikleti kullanıyorlar. Ben cırt sarı bir spor bisiklet ve siyah takım elbiseyle çok mu sırıtırım 😄 satıp şehir bisikleti almaya da kıyamıyorum. Sizce çok mu abes olur adliye otoparkına sarı bisikletle girmek ?

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bisikleti degismek yerine elbiselerini degistir

is yerinde takimi giyersin 😄

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Öner Kurukuz yazdı:

Bisikleti degismek yerine elbiselerini degistir

is yerinde takimi giyersin 😄

Ohoo o iş yaş 😊 Yol 5 dk sürüyo bisikletle, 5 dk için o çile çekilmez soyun giyin 😄

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çamur yoksa sorun yok.  İstersen bir sırt çantasına ceket koyabilirsin üstüne mont ya da hiçbişey giyersin. paçalar çamur durumu varsa paçalık ayarlarsın bezden. Ayrıca çamurluk yoksa çamurluk takmak gerekir eğer yağmurda ise. çakma çamurluklar var dağ bisikletleri için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

çamur yoksa sorun yok.  İstersen bir sırt çantasına ceket koyabilirsin üstüne mont ya da hiçbişey giyersin. paçalar çamur durumu varsa paçalık ayarlarsın bezden. Ayrıca çamurluk yoksa çamurluk takmak gerekir eğer yağmurda ise. çakma çamurluklar var dağ bisikletleri için. 

Ne kadar önlem alınırsa alınsın çamurdan kaçılmıyor. O yüzden yağmurlu çamurlu günlerde kullanmıyorum. Uyum olarak bir sorun olmasın yeterli ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

kullan gitsin. sonuçta yolda gidiyorsun. kimse ile temasta değilsin ki. sonradan sonraya herkes alışır sana zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
Ayhan Asil

Süpersiniz kardeşlerim. Doğa, yeşil, serin, huzur, kuş sesi... spor.... beslenme ne ararsanız var. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Eyvallah Ayhan Bey. bisiklet turlarının en güzel tarafı sabah saatlerindeki o sakinliği, temizliği değerlendiriyorsunuz.  Orman sanki kendine gelmiş. bu sene yasaklar devam etse balta girmemiş ormanlara dönecek Belgrad. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çayın rengi muhteşem, fotoğraflar harika, pedallamak şahane... İyi gezmeler Serhat abicim... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Çayın rengi muhteşem, fotoğraflar harika, pedallamak şahane... İyi gezmeler Serhat abicim... [emoji4] 

Çok zevkli oluyor bisiklet turları. Çay da karademlikte olunca bir başka güzel oluyor. Bekleriz inşallah.

Selamünaleyküm
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Çayın rengi muhteşem, fotoğraflar harika, pedallamak şahane... İyi gezmeler Serhat abicim... [emoji4] 
Bı dahaki geziye bizde gidelim ama arabayla
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Kapımız açık, her şey bizden. Çay keyfini çıkarmak sizden[emoji1]

Selamünaleyküm
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:
Erkut Uysal yazdı:
Çayın rengi muhteşem, fotoğraflar harika, pedallamak şahane... İyi gezmeler Serhat abicim... emoji4.png 

sağ koltuk benim

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

İki senedir yazın işe bisikletle gidiyordum. Geçen iş dönüşü yağmura yakalandım aceleyle çakıla kaptırdım düştüm. Artık eldivensiz binmiyorum. Yüzüğüm yere sürterek yaklaşık yarım gram eksildi. Parmaklarımın halini söylemeyeyim 😁

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Serhat Işık yazdı:

Çok zevkli oluyor bisiklet turları. Çay da karademlikte olunca bir başka güzel oluyor. Bekleriz inşallah.

Selamünaleyküm

[url=https://www.hizliresim.com/dh8inx0][img]https://i.hizliresim.com/dh8inx0.jpg[/img][/url]

Sizin hızınıza yetişmek tarafımızca mümkün değil @Serhat Işık abicim  biz fotoda gördüğün gibi kendi çapımızda... :) Bugun paylastigin fotoları görünce bastım pedala... :)

Fatih Keskin yazdı:
Erkut Uysal yazdı:
Çayın rengi muhteşem, fotoğraflar harika, pedallamak şahane... İyi gezmeler Serhat abicim... emoji4.png 

Ben hazır ve nazırım her zaman abicim... :)

Çağlar Bayur yazdı:

sağ koltuk benim

Haklisin abi manda yogurdu yerken araba kullanilmaz... :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...