İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Sürüş Grubu

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Serhat Işık

Erkut, iş karar verip bisikleti alıp pedala basmakla başlıyor. O ana kadar çok gel-gitler oluyor. Düşündükçe vaz geçiyor insan.

Selamünaleyküm

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Merhaba.

Cumartesi günü biz de bir tur düzenledik.

Hem ziyaret hem ziyafet tarzında bir tur oldu.

Rakım olarak yükseklere çıktık, orman içinde güzel bir balıkhanede balık yiyelim dedik, 9 kişi sabahın 8 inde koyulduk yola.

Koyulduk koyulmasına da rüzgar "siz misiniz sabahın bu saatinde yola çıkan" der gibi canımıza okudu 🤣

Yolda ufak bir teknik problemle karşılaştık ama üstesinden geldik.

cukn81m.jpg

Bakım onarım sonrası yola devam

rbxx6ma.jpg

Ufak bi çay molası

jf9tj6h.jpg

gdcgzxm.jpg

Orman içinde rampa yukarı pedal basmaya devam...

38pe4wx.jpg

bo404cf.jpg

rl5bjz9.jpg

Yorgunluğun ardından bu ziyafet iyi geldi :)

8or19t7.jpg

Ayrılık öncesi son bir foto...

9o0fwsq.jpg

Bu da Relive ile yaptığım güzergah kaydı.

https://www.relive.cc/view/vQvx17owDBO

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Aslında size katılabilirim ama yavaş kalırım diye çekiniyorum [emoji4] ort seyir hızınız nedir?

Hızımız keyfimize göre. Öyle pahalı bisikletlere binen yanından geçerken selam bile vermeyen odunlaşmış insanlardan değiliz. [emoji6]

[emoji2186][emoji605][emoji605]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Serhat Işık yazdı:

Hızımız keyfimize göre. Öyle pahalı bisikletlere binen yanından geçerken selam bile vermeyen odunlaşmış insanlardan değiliz. emoji6.png

emoji2186.pngemoji605.pngemoji605.png

Mesela sarayburnu’na doğru, yedikule’den sonra büyükyalı projesi civarı kesiliyorum ben. 15km hız ancak yapıyorum :) onun haricinde düzde 20-25 giderim. Olur mu :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Mesela sarayburnu’na doğru, yedikule’den sonra büyükyalı projesi civarı kesiliyorum ben. 15km hız ancak yapıyorum [emoji4] onun haricinde düzde 20-25 giderim. Olur mu [emoji4] 

Bizden iyisin vallahi [emoji1] bizim turlarımız bazen uzun oluyor. Git gel 50-60 , 70-80 km gibi. Tabi öncelikle zaman ayarlamak şart. İzin kağıdı alamayanlar oluyor içimizde[emoji1][emoji1]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Serhat Işık yazdı:

Bizden iyisin vallahi emoji1.png bizim turlarımız bazen uzun oluyor. Git gel 50-60 , 70-80 km gibi. Tabi öncelikle zaman ayarlamak şart. İzin kağıdı alamayanlar oluyor içimizdeemoji1.pngemoji1.png

Mesafede sıkıntı yok. Hız yapamıyorum. Bağcılar’dan sarıyer’e börek yemeye gitmişliğim var :) bi ara perşembe akşamı bisikletçilerine takıldım. Çıkacağınız zaman beni de almak isterseniz 1-2 gün önceden söylemeniz yeterli. Bu aralar izin kağıdım sıkıntısız imzalanıyor :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Mesafede sıkıntı yok. Hız yapamıyorum. Bağcılar’dan sarıyer’e börek yemeye gitmişliğim var [emoji4] bi ara perşembe akşamı bisikletçilerine takıldım. Çıkacağınız zaman beni de almak isterseniz 1-2 gün önceden söylemeniz yeterli. Bu aralar izin kağıdım sıkıntısız imzalanıyor [emoji4] 

Tamamdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Hızımız keyfimize göre. Öyle pahalı bisikletlere binen yanından geçerken selam bile vermeyen odunlaşmış insanlardan değiliz. emoji6.png

öyle şeylerde mi var :rofl:

2.22 saatte 47.8 km . molalar dahil çok iyi :nazar:

55km/h a nerede çıkıldı

bisikletleri arabaya koyup gitmediniz dimi :f1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Genelleme yapmayayım ama bir çoğu böyle tipler.Sanki italyada versace armoni podyumuna çıkıyorlar Çağlar abi.

2.22 saatte 47.8 km . molalar dahil çok iyi :nazar:
55km/h a nerede çıkıldı
bisikletleri arabaya koyup gitmediniz dimi :f1:

55 km hız Sefaköy den fidanlığa inen yol. Çok mola vermedik ama lastik patladı. yarım saatimiz gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Çok mola vermedik ama lastik patladı. yarım saatimiz gitti.

bu reliv programı ortalama hızı nasıl hesaplıyor? mantığı nasıl mola verince onu toplam yolculuk süresinden çıkartıyor mu

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
bu reliv programı ortalama hızı nasıl hesaplıyor? mantığı nasıl mola verince onu toplam yolculuk süresinden çıkartıyor mu

Gprs takip ediyor. Biz durunca o da duruyor. En sonda bisiklet üzerinden ki süreyi, başlangıçtan bitene kadar ki süreyi ayrı hesaplıyor. En düşük hızı en yüksek hızı kaydediyor ortalama alıyor. Yüksekliği de aynı mantık ile hesaplıyor..

Gprs takip ediyor. Biz durunca o da duruyor. En sonda bisiklet üzerinden ki süreyi, başlangıçtan bitene kadar ki süreyi ayrı hesaplıyor. En düşük hızı en yüksek hızı kaydediyor ortalama alıyor. Yüksekliği de aynı mantık ile hesaplıyor..

Ücreti versiyonları daha kapsamlı. Bu uygulamaların en çok tercih edileni Strava diye bir uygulama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

"Bisiklet gezegenin yavaş ölümüdür!"
Euro Exim Bank CEO'su bunu söylediğinde ekonomistleri önce düşündürdü sonra devam etti;
′′Bisikletçi ülke ekonomisi için tam bir felakettir. Bunlar:
1- Araba almıyor.
2- Bankadan borç da almıyor.
3- Sigorta poliçesi ödemiyor. 
4- Yakıt almıyor.
5- Periyodik bakım için para ödemiyor. 
6- Ücretli otopark kullanmıyor. 
7- Büyük kazalara neden olmuyor. 
8- Çok şeritli otoyol istemiyor. 
9- Obez olmuyor.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

5.maddeyi çıkarmak gerekiyor. Bisiklet bakımı ve parçaları neredeyse arabalarla yarışmaya başladı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazın 27.5 lastik takımı aldım, parasını önceden sormak gerekiyormuş, rehin kalıyordum bisikletçide, artık bisikleti arabaya koyup gezdiriryorum lastikleri aşınmasın diye

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serhat Işık

Trabzonspor un şampiyon oluşunun şerefine bir tur…
32fd1659e1f740329eef46a72dec3037.jpg
78e65e635853d3d92a30fdb344235ff7.jpg
a688080985dfde8939a1702e617c2107.jpg
582fc4bc89e16c7678c6274ff244d201.jpg
27a3ec187ac7345331fd2794b77d77ec.jpg
08aed393e23fe7f94eb700563077b065.jpg
1a01d77670342818038ce5d2ce10c4c6.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Işık

forum yetkilisinden bir ricam olacak. fotoları düzgün yükleyemedim. düzeltme imkanınız var ise düzeltebilirseniz sevinirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Resimleri yanlış çekmişsiniz zaten.

Telefonunuzdan atacağınız resimler çevirin öyle yükleme yapın.

Sonra buraya yeniden atın öbürünü silelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

forum yetkilisinden bir ricam olacak. fotoları düzgün yükleyemedim. düzeltme imkanınız var ise düzeltebilirseniz sevinirim.

ben de çimene yan yatıp çektin sandım laaa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
ben de çimene yan yatıp çektin sandım laaa

Çimler ıslaktı delikanlı olan varsa yan gelip yatsın[emoji3].Foto ve video çekerken düz mü yan mı tutmayı halen öğrenemedik.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Çimler ıslaktı

yahu su dan çekinen metroya binsin, vesile ile metroya bisiklet alınıyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
yahu su dan çekinen metroya binsin, vesile ile metroya bisiklet alınıyor değil mi?

Belli saatlerde alınıyor. İşe gidiş-geliş saatleri yasak sanırım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...