İçeriğe Yönlendir

Megane 2 - Çakmaklık Elektrik Akımı

Osman Uslu

Recommended Posts

Osman Uslu

merhaba herkese,
şöyle bir sorum var. Gücünü çakmaklık tan almayı düşündüğüm bir usb şarj cihazı aldım link'i aşağıda iletiyorum. 
bunun enerji beslemesini dediğim gibi çakmaklık tan kablo çekerek yapacağım. Fakat araç kapalıyken çakmaklık elektrik çekmeye devam ediyor mu onu bilmiyorum.
araç çalışmazken farları açınca çakmaklık ta ki ışık yanıyor. çakmaklığa basıyorum atmıyor. aracı çalıştırıp çakmaklığa basınca normal şekilde atıyor ve çakmaklık çalışıyor.
araç kapalı dururken çakmaklığa güç gidiyorsa eğer bu cihaza da gidecek ki bu da benim aracın aküsünün bitmesi demek. konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
şimdiden teşekkürler.
aldığım ürün:
https://urun.gittigidiyor.com/cep-te...argo-420875406

Yorum bağlantısı
Tufan Şenay

Kendi adıma konuşacak olursam kontak kapaliyken fiesta'da elektrik kesilmiyor diye biliyorum. 

Şayetki çalıştırırsa yapılacak şey kontaktan çakmaklığa elektrik çekip röle koymak.

Megane için size tavsiyem aracı dışarıdan kilitletip içeriden denemeniz büyük bir ihtimalle giden güç sadece ambiyans aydınlatması içindir. Şarj portunu çalıştıracağını zannetmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Renolarda kontakta anahtar yoksa veya ilk takılı yerinde ise çakmakta elektrik olmuyor, en azından bizdeki 2 naylonda. Focus 2 aracımda 20 dk kadar çakmakta elektrik oluyordu, stop edince de telefonu şarj ediyordu. Aradığım bir özellik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Renolarda kontakta anahtar yoksa veya ilk takılı yerinde ise çakmakta elektrik olmuyor, en azından bizdeki 2 naylonda. Focus 2 aracımda 20 dk kadar çakmakta elektrik oluyordu, stop edince de telefonu şarj ediyordu. Aradığım bir özellik.

araba kapalıyken çakmaklıkta elektrik yok diyelim. Farı açınca çakmaklıktaki ışık yanıyor. Çakmaklığın ışığını çalıştıran elektrik hattı ile çakmaklığı çalıştıran elektrik hattı farklı mı peki? 

birde  şöyle bir deneme doğru olur mu? çakmaklıkla çalışan bluetooth mp3 çalar var ya onu çakmaklığa taksam sonra arabayı kilitlesem mp3 çalar çalışmaya devam edecek mi etmeyecek mi kontrol etsem olur mu? yani bu sağlık bir sonuç verir mi?

2 saat önce, Tufan Şenay yazdı:

Kendi adıma konuşacak olursam kontak kapaliyken fiesta'da elektrik kesilmiyor diye biliyorum. 

Şayetki çalıştırırsa yapılacak şey kontaktan çakmaklığa elektrik çekip röle koymak.

Megane için size tavsiyem aracı dışarıdan kilitletip içeriden denemeniz büyük bir ihtimalle giden güç sadece ambiyans aydınlatması içindir. Şarj portunu çalıştıracağını zannetmiyorum. 

çakmaklıkla çalışan bluetooth mp3 çalar ile test etsek sağlıklı sonuç verir mi? yani mp3 çaları takayım çakmaklığa kapıları kitleyelim elektrik durumuna bakalım olur mu böyle?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
araba kapalıyken çakmaklıkta elektrik yok diyelim. Farı açınca çakmaklıktaki ışık yanıyor. Çakmaklığın ışığını çalıştıran elektrik hattı ile çakmaklığı çalıştıran elektrik hattı farklı mı peki? 
birde  şöyle bir deneme doğru olur mu? çakmaklıkla çalışan bluetooth mp3 çalar var ya onu çakmaklığa taksam sonra arabayı kilitlesem mp3 çalar çalışmaya devam edecek mi etmeyecek mi kontrol etsem olur mu? yani bu sağlık bir sonuç verir mi?
Kangoo dan gideyim(2004) kontakta anahtar yok farları açınca farlar ve iç ışıklar yanıyor ancak çakmakta elektrik yok. Fluence da aynı olabilir ama farları açık bırakıp stop edersen kapıyı açınca sönüyor ve araç çalışmadan yanmıyor(manuel denerim)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Araç çalışırken çakmağa basıp hemen kontağı kapatın, çakmak atmazsa elektriği hemen kesiyor demektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bence bu tarz daha orjinal durur araçta. Hem montajı kolay

TRY 21.41 20%OFF | Çift Usb Araç Şarj Soket 5 v 2.1A 4.2A Su Geçirmez Motosiklet/Araç/Oto/Araç Güç Adaptörü için iphone 6 s/7 için Samsung S6
https://s.click.aliexpress.com/e/WLzzYNSsF

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Tufan Şenay

Kapı kilitleme durumunu fiat egea ve renault kullanan arkadaşlarımdan duymuştum. Onlar sadece mp3 çalar için değil araç kamerası ve oto süpürge için deniyorlardı.

Megane 2 aracıda kartla çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam? Karta sabit kapı anahtarı haricinde başka bir anahtarı yoktu?

Muhtemelen kartı yuvaya taktığınızda araçtaki bazı ekipmanlara eleltrik iletilecektir. O durumda elektrik alınır ancak şarj aletiyle mp3 çalarda farklılık göstereceğini düşünüyorum. Şarj eder müzik çalmaz

Yine her ihtimale karşı bir adet ödünç usb ve mp3 edinin. araç desteklemediği anda mağdur olmamak adına

Mp3 çalar ya da şarj portu çalışır halde müdahale etmeksizin kontağı kapatıp anahtarı dışardan birine verin kapıyı kilitlesin. duruma göre takip edin açılma kapanma zamanını. O bilgiden sonra isteğinize göre daha net cevaplamaya çalışırım inşAllah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
37 dakika önce, Osman Uslu yazdı:

Evet farklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
48 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Bence bu tarz daha orjinal durur araçta. Hem montajı kolay

TRY 21.41 20%OFF | Çift Usb Araç Şarj Soket 5 v 2.1A 4.2A Su Geçirmez Motosiklet/Araç/Oto/Araç Güç Adaptörü için iphone 6 s/7 için Samsung S6
https://s.click.aliexpress.com/e/WLzzYNSsF

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim aldığım ürünle bu aynı ürün sadece şekli değişik. yani bu ürünü almış olsaydım da şuan ki sorunum aynı olacaktı.

59 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:
Bir saat önce, Osman Uslu yazdı:

Kangoo dan gideyim(2004) kontakta anahtar yok farları açınca farlar ve iç ışıklar yanıyor ancak çakmakta elektrik yok. Fluence da aynı olabilir ama farları açık bırakıp stop edersen kapıyı açınca sönüyor ve araç çalışmadan yanmıyor(manuel denerim)

aynen abi benim de öyle şuan. çakmaklıkığın ışığı yanıyor basıyorum çakmağa geri atmıyor yani elektrik yok. 

arabayı çalıştırıp kapatıyorum. kartı kontaktan alıyorum çakamağa tekrar basıyorum bu sefer atıyor çakmak yani elektrik geliyor. sanırım arabayı kapattıktan bir süre sonra daha elektrik gelemeye devam ediyor. sonra kapatıyor elektrik akımı kendini.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
benim aldığım ürünle bu aynı ürün sadece şekli değişik. yani bu ürünü almış olsaydım da şuan ki sorunum aynı olacaktı.
Anladım daha önceki mesajlarda sorunuza güzel cevaplar verilmiş ben sadece ürün önermek istedim. Kontak kapalı iken çakmaklık ısınmıyor ise elektrik yoktur. Çakmaklık halkasındaki ışık ise ayrı yerden elektrik alıyor. Yani iç aydınlatma yandığında yanıyor. Birbirinden bağımsız.

Mesela aracı çalıştırın çakmakta elektrik var ama farları açmaz iseniz çakmaklık halkası yanmaz.
Yorum bağlantısı
Osman Uslu
Bir saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Araç çalışırken çakmağa basıp hemen kontağı kapatın, çakmak atmazsa elektriği hemen kesiyor demektir.

aracı çalıştırıp kapatınca bir süre daha gidiyor sanırım elektrik. birazdan eve gidince deneyeceğim bunu da.

38 dakika önce, Tufan Şenay yazdı:

Kapı kilitleme durumunu fiat egea ve renault kullanan arkadaşlarımdan duymuştum. Onlar sadece mp3 çalar için değil araç kamerası ve oto süpürge için deniyorlardı.

Megane 2 aracıda kartla çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam? Karta sabit kapı anahtarı haricinde başka bir anahtarı yoktu?

Muhtemelen kartı yuvaya taktığınızda araçtaki bazı ekipmanlara eleltrik iletilecektir. O durumda elektrik alınır ancak şarj aletiyle mp3 çalarda farklılık göstereceğini düşünüyorum. Şarj eder müzik çalmaz

Yine her ihtimale karşı bir adet ödünç usb ve mp3 edinin. araç desteklemediği anda mağdur olmamak adına

Mp3 çalar ya da şarj portu çalışır halde müdahale etmeksizin kontağı kapatıp anahtarı dışardan birine verin kapıyı kilitlesin. duruma göre takip edin açılma kapanma zamanını. O bilgiden sonra isteğinize göre daha net cevaplamaya çalışırım inşAllah 

aynen kartı yuvaya takınca bir takım sesler geliyor arabadan. şarj aleti ve mp3 çalar ile teker teker deneyeceğim bakalım farklı olacak mı? sonucu buradan yazarım.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Şimdi denedim olayı anlatıyorum. Arabaya ilk binince kartı takmadan mp3 çaları taktım çakmaklıkta elektrik yoktu mp3 çaların ekranında hiç birşey yazmadı. Sonra çakmağı taktım ve çakmağa bastım çakmak atmadı elektrik olmadığını teyit etmiş oldum. Sonra kartı takıp yarım kontak yaptım radyo açıldı ve çakmaklığa elektrik geldi mp3 çaların ekranında akım gücü yazdı. Sonra start düğmesine tekrar bastım ve araçtaki elektriği kestim. Radyo kapanmadı ve çakmaklığa elektrik gitmeye devam etti. Sürücü kapısını açınca radyo kapandı ve çakmaklıktaki elektrikte kesildi. Yani çakmaklığa elektrik gidince elektriğin kesilmesi için kapıyı açmak gerekiyormuş. Arabayı çalıştırıp tekrar kapatınca elektrik kesilmiyor yani çakmaklıktan. Elektriğin kesilmesi için kapıyı açmak gerekiyormuş. Sorumun cevabını bulmuş oldum anlaşılan. Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Osman Uslu yazdı:

Şimdi denedim olayı anlatıyorum. Arabaya ilk binince kartı takmadan mp3 çaları taktım çakmaklıkta elektrik yoktu mp3 çaların ekranında hiç birşey yazmadı. Sonra çakmağı taktım ve çakmağa bastım çakmak atmadı elektrik olmadığını teyit etmiş oldum. Sonra kartı takıp yarım kontak yaptım radyo açıldı ve çakmaklığa elektrik geldi mp3 çaların ekranında akım gücü yazdı. Sonra start düğmesine tekrar bastım ve araçtaki elektriği kestim. Radyo kapanmadı ve çakmaklığa elektrik gitmeye devam etti. Sürücü kapısını açınca radyo kapandı ve çakmaklıktaki elektrikte kesildi. Yani çakmaklığa elektrik gidince elektriğin kesilmesi için kapıyı açmak gerekiyormuş. Arabayı çalıştırıp tekrar kapatınca elektrik kesilmiyor yani çakmaklıktan. Elektriğin kesilmesi için kapıyı açmak gerekiyormuş. Sorumun cevabını bulmuş oldum anlaşılan. Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim.  

Fluenceda da bu şekilde. Olay sürücü kapısında bitiyor, müziği vs kesmiyor konfor için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...