İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Ön Amortisör Bilyası

Şenol Kılıç

Recommended Posts

Şenol Kılıç

Slm arkadaşlar ön amortisör takozlarını değiştirdim söktüklerimde bilye yok tu bu modellerde amortisör bilyesi varmı acaba bilgisi olan varmı acaba sağ ve sol manevra yapınca tak tak ses yapıyor aracım 97 mondeo chıa hb modeli??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ismi amortisör bilyası olabilir ancak işlevi üste takılan bir amorisörü bağlayan parç aolması. teker dönerken mi tak sesi var sağa sola, yoksa durduk yerde direksiyon çevirirken mi

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

şemada 7 no ile belirtilen parça amortisör rulmanı oluyor. buna göre kontrolünü yapabilirsiniz

zj1zpj.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şenol Kılıç
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ismi amortisör bilyası olabilir ancak işlevi üste takılan bir amorisörü bağlayan parç aolması. teker dönerken mi tak sesi var sağa sola, yoksa durduk yerde direksiyon çevirirken mi

13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Durduk yerde çevirince ses yapıyor yolda giderken ses yok yani manevra yapıyorum sanki yay atar gibi

21 dakika önce, Coşku Mert yazdı:

şemada 7 no ile belirtilen parça amortisör rulmanı oluyor. buna göre kontrolünü yapabilirsiniz

zj1zpj.png

Evet 7 nolu parça yok çıkmadı

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeo MK4 kullanıyorum. otoparkta manevra halindeyken yık tak diye bir ses geldi. aynı ses akşam arabayı park ederken de çıkınca soluğu serviste altım. yapılan incelemede sol amortisör üst bilyesinden sesin geldiği anlaşıldı.  ve işin tersi ses serviste azalmıştı hatta duyulmuyordu bile. işimi garantiye almak için değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
8 saat önce, Erdal Daban yazdı:

5 nolu parça nedir peki ?

amortisör takozu

Yorum bağlantısı
Erdal Daban

Ben 6 yada 8 gibi düşünmüştüm takozu 👍

19 saat önce, Coşku Mert yazdı:

amortisör takozu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...