İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Rölantide Dalgalanma Stop Etme

Semih öztürk

Recommended Posts

Semih öztürk

aracı alalı 1 yıl oldu. aracı adanada aldım ocak 2019 a kadar da adanada kullandım ama böyle yapmıyordu şuan urfadayım hava 5-20 derece civarında saate göre değişiyor bu sorunu araç soğukken yaşıyorum neden niçin yapıyor bilmiyorum araç ısındıktan sonra ki biraz geç ısınıyor böyle bir sorun çok az da olsa yapıyor ama motor tam ısınmadan hareket ettiğimde yolda giderken stop edebiliyor  bunu gazı bıraktığımda yapıyor ayrıca ilk çalıştırmada motor biraz sarsıntılı çalışıyor  videoyu çekerken hava sıcaklığı 11 dereceydi  motor sıcaklığı tahminim 45-50 derece böyle bir sorun yaşayan arkadaşlardan öneri ve tavsiye bekliyorum neden yapar çözümü var mı ? yorumlar için şimdiden teşekkür ediyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk şüpheli maf, sonra egr den girip ejektörden çıkılabilir.

Yorum bağlantısı
Semih öztürk

araç daha önceden de P0103 hatası vermişti mafı temizledim taktım hatayı silmiştim

şuan hata kodu görünmüyor p0103 maf sensörü akım düşük anlamında yanılmıyorsam yinede tam bilmiyorum 

2 video da da araç soğuk ilk çalıştırma videosu sabah

Yorum bağlantısı
Semih öztürk

Bugün aracın maf sensörünü soketini çıkarıp çalıştırdım normalde çalışırken fişi çekince araba stop ediyor bende çalıştırmadan söktüm araç çalıştı.
Aracın performans aynı devirde düşme oynama sorunu da yine aynıydı sanki maf sensörünün fişini hiç çekmemişim gibi motor arıza ışığını da yakmadı.

sensörün soketi çekikken p0102  p0103  ve p0113 hatalarını verdi soket takık iken sadece p0103 arıza kaydı veriyordu.

sevgili fiesta severler 

yarın 1-2 saat boşluğum var o arada bir maf sensörü alıp takmalı mı müsait bir zamanda ustaya mı göstermeli öneri ve görüşlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

maf bozuldugu zaman temizlemeyle düzelme olmaz. yenilemek gerekiyor elektronik bir cıhaz. fiş takılı iken hata vermiyorsa bozuk degil ama bazen degerleri düşebilir bunuda temizleme ile yapmıssınız. baskada nerdendir nedir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Semih öztürk

Bugün maf sensörünü değiştim urfada olduğum için parçada biraz sıkıntı var magneti marralli marka aldım taktım şuan için sorunlar ortadan kalktı araç soğuk çalışmasındaki sıkıntılar stop etmesi motordaki sarsıntılı çalışma şuan için yok araç gayet sağlıklı çalışıyor umarım ilerleyen günlerde nüksetmez herkese yardım ve desteği için teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Süleyman Ağa1

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 2007 model 1.4 benzin+lpg fiesta aracım var. aracımla hareket halindeyken vites farketmeksizin devir saati 3000-4000 lere geldiğinde vitesi boşa atınca araba stop ediyor. bunu benzinde de lpgde de yapıyor. ustalar boğaz kelebeğinden şüphelendiler defalarca temizlediler çözüm olmadı. daha önce başına benzer bir durum gelen kimse var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...