İçeriğe Yönlendir

BumbleBee - Macera Peşinde

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Distribütör kapağını açtım bugün. Anlamaya çalışıyorum nerede hata var. Distribütör bu şekilde. Bu kadar kir çalışmasına engel midir? İlk fırsatta söküp temizleyeceğim. 

lqDdzX.jpg

nQDRG0.jpg

Ayrıca karbüratörde görünen sanırım gaz kelebeği oluyor, gaz pedalına herhangi bir tepki vermiyor. Sadece jikle ile biraz hareket ediyor. 

oXmjzm.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
55 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Distribütör kapağını açtım bugün. Anlamaya çalışıyorum nerede hata var. Distribütör bu şekilde. Bu kadar kir çalışmasına engel midir? İlk fırsatta söküp temizleyeceğim. 

lqDdzX.jpg

nQDRG0.jpg

Ayrıca karbüratörde görünen sanırım gaz kelebeği oluyor, gaz pedalına herhangi bir tepki vermiyor. Sadece jikle ile biraz hareket ediyor. 

oXmjzm.jpg

Bu soruların cevaplarını @Çağlar Bayur bilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karbüratör açık mı ne. Gaz teli çekili kalmis olmasın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
17 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Karbüratör açık mı ne. Gaz teli çekili kalmis olmasın

Doğrusu nasıl bilmiyorum. Gövde üzerinden de denedim hareket etmedi. Acaba yakıt gelmiyor olabilir mi? Filtre kabını diyorsanız söktüm onu. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ön tarafta duran boru LPG mi karbüratör e giren

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ön tarafta duran boru LPG mi karbüratör e giren

Sargılı borudan bahsediyorsunuz sanırım. Emin değilim ama öyle olmalı. LPG kafası o tarafta. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Çok sevimli bir araç. Kazasız, belasız, güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sargılı borudan bahsediyorsunuz sanırım. Emin değilim ama öyle olmalı. LPG kafası o tarafta. 
Karbüratör u mu delmisler :(

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

hayırlı uğurlu olsun

dedem de 4 kapılı opel kadet vardı. çocukken çok bindik ne günlerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah çok güzel. Çalışıp yürüyecektir.
Tek renk daha iyi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Bir saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Karbüratör u mu delmisler :(

Yarın tekrar bakayım. Siz söyleyince farkettim ben de. O kadar sorunun içinde normal geldi bana herhalde. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Dmx kanalında adam distribütörü söküp bir güzel tamir ediyordu. Bence aç biraz izle. En azından yapıp yapamayacağını anlarsın.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Distribütör mekanik gibi. Elektronik olanla değişir genelde Edd :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Klasik denilenlerden sanırım.

Okuluna git deseler bakmayız ama iş hobiye gelince ders çalışmaya başladık 🙂

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Benzinli Motorlarda Yakıt Ve Ateşleme Sistemleri.pdf

İnternette motor ve karburator resimlerine bakip arabanidaki ile kiyaslayabilirsin. Nerde yanliş var neyin normal oldugu belli oluyor.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

maşallah, kaza bela gelmeden yollara istediğiniz ayarda çıkarmanız dileğiyle

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maşallah kazasız belasız. Olmazsa alcanta kaplama yaptır yeni moda :) Klasik arabaya klasik renkler yakışır diyorum ben.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bundan sonra herşey keyfi, geniş zamana yayımlı..

Kolaylıklar diliyorum :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah. Sağlıklı huzurlu günlerde sevdiklerinizle binin...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hadi hayırlı olsun, macera esas şimdi başlıyor.

Tapatalk varken hızlıresimle uğraşmaya değmez yahu :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aradan biraz zaman geçti. Hem dinlendim hem bazı araştırmalar yaptım.

Öncelikle kaporta için önerilen bir usta vardı. Gittim görüştüm. Hayalimin 10 da 1 ini anlayamadığını hissettim. Bakalım yürür hale gelince yine de bir göstereceğim.

Bir başka kaporta ustası tavsiyesi de aldım ancak, yaz dönemi işler varken pek ilgilenmiyormuş. Kış döneminde geniş zamanda bu ve benzeri araçlara bakıyormuş. Biraz daha kafama yattı.

Neyse. Gelelim asıl meseleye. Malum araç çekici üstünde tamamladı yolu.

Geldiğinden beri internette bir sürü video, forumlarda çeşitli içerikler vs. derken sağını solunu kurcaladım biraz.

Distribütör kapağından başladım. Pek temiz sayılmasa da gözle görülür bir sorunu yoktu.

Sorunu yakıt sisteminde aramaya başladım. Yaptığım denemelerde karbüratöre kadar yakıt geldiğini tespit ettim. Boğazdan biraz yakıt dökerek marşa bastım ve en azından arızanın tespiti konusunda yardımcı olacak o 1-2 saniyelik çalışmayı yakaladım. Anlaşılan sorunumuz karbüratör.

Solex 30/35 psdi marka/model karbüratörü hafta sonu biraz kurcalayayım. Bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...