İçeriğe Yönlendir

Led Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11 H15 ) Tavsiyeleri

Engin Ünal

Recommended Posts

Servet Aydın

Işık gücü önde toplanmış. Bu hem ledin hemde merceğin teknik uyuşmazlığı. Bu sebeple ileri noktaya ışık gidemiyor. Yapılacak birşeyde yok. Led'in linki varmı?

Işık dağılımında gölgelenme hiç yok. Aslında bu başarı. Olmadı bende alayım ve farklı merceklerde deneyeyim

On 04.01.2018 at 10:38, Engin Ünal yazdı:

Bunu satın aldım indirim falan derken 57 TL civarına geldi , takınca sonuçları paylaşırım.

Tamam  buldum :)

Bu led için çok iyi ışık gücü. Led çiplerin kafasında olan lensler ışığı 360 derece yaymış. Ortada gölge yok. Güç olarak biraz daha yüksek olursa farlarda iş görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Işık gücü önde toplanmış. Bu hem ledin hemde merceğin teknik uyuşmazlığı. Bu sebeple ileri noktaya ışık gidemiyor. Yapılacak birşeyde yok. Led'in linki varmı?

Işık dağılımında gölgelenme hiç yok. Aslında bu başarı. Olmadı bende alayım ve farklı merceklerde deneyeyim

Tamam  buldum :)

Bu led için çok iyi ışık gücü. Led çiplerin kafasında olan lensler ışığı 360 derece yaymış. Ortada gölge yok. Güç olarak biraz daha yüksek olursa farlarda iş görür.

Bu konuda bir arkadaş tavsiye etmişti ondan bu LED leri aldım takmak içinde baya uğraştık, farların arkası çok dar el bile girmiyor sağ tarafta hava filtre kutusu söktük sol tarafta sigorta kutusunu komple söküp öyle anca takabildik

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yağmurlu havada sanırım ışık yetmez. Ya böyle devam yada halojene devam o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla ben bu aydinlatmadan birsey beklemem acikcasi. Yere isik dalga dalga yayilmis gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Arkadaşlar bir sorum olacak. Benim araçda mercekli sarı halojen ampul var. Ampulu LED'le değiştirmek istiyorum fakat aklıma takılan soru şöyle: bende kısalarda uzunlarda tek ampulde. Tek LED alırsam herikisinin görevini de görür dimi? bir de araçtakı ampülün ne olduğunu nerden öğrenebilirim?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mercekli farda tek led iş görmüyor. Ya da ben görenine denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar bir sorum olacak. Benim araçda mercekli sarı halojen ampul var. Ampulu LED'le değiştirmek istiyorum fakat aklıma takılan soru şöyle: bende kısalarda uzunlarda tek ampulde. Tek LED alırsam herikisinin görevini de görür dimi? bir de araçtakı ampülün ne olduğunu nerden öğrenebilirim?

Şu linkten bakabilirsin.

https://am-application.osram.info/en
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

plaka lambalarıma tırt led almıştım bıktım patlamalarından ve sonunda bundan aldım, bu konuda Osram süper millet, lazım olursa yeri gelmişken tavsiye edeyim, senelerce tık demiyor...

319584285_tn50_0.jpg?1516641740

park larda bunları kullanıyorum, 2 seneyi geçeli çok oldu galiba, bunlarda süper ötesi..

319584999_tn50_0.jpg?1516641903

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şu linkten bakabilirsin.

https://am-application.osram.info/en

Abi şuraya baktım ama farklı farklı şeyler buldum. Ama bayağı bi araştırdıktan sonra Far içindeki ampulün HIR2 9012 olduğunu öğrendim.

14 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

plaka lambalarıma tırt led almıştım bıktım patlamalarından ve sonunda bundan aldım, bu konuda Osram süper millet, lazım olursa yeri gelmişken tavsiye edeyim, senelerce tık demiyor...

319584285_tn50_0.jpg?1516641740

park larda bunları kullanıyorum, 2 seneyi geçeli çok oldu galiba, bunlarda süper ötesi..

319584999_tn50_0.jpg?1516641903

Aslında aklımda bunları da değiştirmek vardı. Söylediğin iyi oldu.

On 22.01.2018 at 10:08, Ertan Çabuk yazdı:

Mercekli farda tek led iş görmüyor. Ya da ben görenine denk gelmedim.

Bu arada mercekli(bi-halojen) farlar için bu aşağıda gösterilen LED iş görüyormuş.

https://tr.aliexpress.com/item/Runstreet-TM-P6-Super-Bright-LumiLEDs-LMZ-10400lm-Car-LED-Headlight-Fog-Light-Conversion-Kit-H4/32487715127.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.27088667LHMHSN&isOrigTitle=true

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bendekinden, şuan attım kenara duruyor, uzunlar yok zaten,  Servet yeni merceklerle düzelir diyor, olabilir ama xenona göre zaten ampül çook zayıf, mercek en güzeli olsada led ampül zayıf, bu arada ledlerde 1-2 ay içinde bozuldu...

Led far olsun tam olsunnun harbi esas yolu, led farlı araba almak, gerisi hep zayıf...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Led lümen olarak xenondan ileride. Çinli pazara saldırınca arada ciddi ürünler kayboldu. H7 var 15 dolar, h7 var 130 dolar.

Bu h4 örneğin. Halojen hikaye kaldı yanında. Deli yağmur yağdı akşam. Asfalt kaybolur diye bekledim ama kaybolmadı. Tek kusur rengi. Gün ışığı henüz yok. Olsa aynı ürünün gün ışığı rengi olanını alacağım.

d76f279cac68415d3d27a2e1cde27a05.jpgb2af1a8c303353dcbceaff2bd7d7944c.jpg2b2bb80972fda1c058a3bad95ea2e445.jpg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Kafam çorba oldu ya:biggrin:

Ben beyaz  renk ampul istiyorum. Görüntüsü Gündüz ledlerine göre sırıtmasın diye. Selektörü etkili olsun. Önümü de normal bişekilde aydınlatsın başkada birşey istemem.

Ankaradayım neredeyse heryer ışıklı. Gece yolculuğu da yapmam genelde. Sizce 9012 HIR2 LED mi alsam yoksa Halojen beyaz performans ampülümü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Ben beyaz  renk ampul istiyorum. Görüntüsü Gündüz ledlerine göre sırıtmasın diye. Selektörü etkili olsun. Önümü de normal bişekilde aydınlatsın başkada birşey istemem.

Valla çok şey istemişin... 

Bu dediklerin bir arada tek şartla olur.. xenon.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Neyse ben haftasonu ozaman gideyim bi otodükkana orda karar veririm:)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Macit Aliyev
On 23.01.2018 at 21:42, Mehmet Ozyurek yazdı:

Valla çok şey istemişin... 

Bu dediklerin bir arada tek şartla olur.. xenon.. 

Tekrardan merhabalar herkese. Ocakta LED ampul aldım Nixen marka. Aldım taktım 2-3 ay sonra patladı. Garantiden değiştirdim yine taktırdım. Bu arada zaman geçince önünü görmekte zorlanıyorsun. Nitekim kararım XENON'a geçmek oldu Mehmet abinin de söylediği gibi. 

LED'i tavsiye etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Xenon'a geçiş sürecinizin ayrıntılarını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

doğru ampül ve doğru mercek diyelim, bu arada xenona karşı her türlü pişman olursunuz bunuda unutmayın, araba ya orjinalde led far olacak yada xenon :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yanlış ürün pişmanlıktır. Ezbere yazma hoca [emoji317]
Ben anlamam orijinalinde olmadigi surece lede karsiyim [emoji16] Lakin su kendinden led mercekleri merak ediyorum. Passat Kadjar vs.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:
Yanlış ürün pişmanlıktır. Ezbere yazma hoca [emoji317]

Ben anlamam orijinalinde olmadigi surece lede karsiyim [emoji16] Lakin su kendinden led mercekleri merak ediyorum. Passat Kadjar vs.

Adamlar yansıtma tekniği kullanıyor. Audi'nin gündüz farları veya seat leon gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu mercek olmayan oem led farların aydınlatmasından genelde şikayet var. Leon, Civic gibi. 

Ama mercekliler iyi sanırım. Özellikle mercedesin led farlarının aydınlatmaları güzel. Passat da fena durmuyor. Kelvin değerleri bi tık daha düşük olsa keşke.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Aydınlatma çok kötü olmaz belki ama mercek ömrü kısalır sanırım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bu mercek olmayan oem led farların aydınlatmasından genelde şikayet var. Leon, Civic gibi. 

Ama mercekliler iyi sanırım. Özellikle mercedesin led farlarının aydınlatmaları güzel. Passat da fena durmuyor. Kelvin değerleri bi tık daha düşük olsa keşke.

Leon farı istisnasız hepsi kalibrasyon hatalı çıkıyor banddan. Ayarı tek tek yapılan ve ışık gücü vagcom ile açılan farları çok başarılı oluyor. 5500 k yerine 4500 olsa tadından yenmez 

50 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Arkadaşlar bi-halojen merceğe xenon kit takarsam iş görür mü?

4300 k kullan. Arada 100 dereceyi aşan bir ısı farkı var. Haliyle reflektörü daha erken öldürecek. Günde 1kaç saatlik kullanım ile bir şey olmaz ama 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...