İçeriğe Yönlendir

Led Far Ampulü (H1 H3 H4 H7 H11 H15 ) Tavsiyeleri

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

g9dB6b.jpg

Arkadaşlar herkese selamlar , aracımın resimdeki kısa farları mercekli , halojen ampul takılı ,  LED ampul  taksam aydınlatmada bir artısı olurmu  , olursa tavsiye edebileceğiniz LED ampuller nelerdir , internette bir sürü marka model var  , 6500 K 8000 lümen vs.vs. bir sürü model var , en iyi aydınlatma için ne takılmalı , kısa far tipi H7

o6G1qo.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

6000k ve 8000k gibi değerler renklerdir.
3000 sarı
4300 gün ışığı
5000 beyaza yakın
6000 beyaz mavi arası
8000 mavi
12000 mor. Vs

Tercih edilen 4100-5000 arası renktir.

Aydınlatma için esas değer lümen değeridir.
Orijinal xenonlar 3200 lümen ve 4300k dır genelde.

Ledler genelde 6000-6500k dır.
En çok satan kişiden. En çok satılan ve olumlu dönüş yapılmış ürünleri tercih etmeye çalışın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Engin selamlar,

Kısa far çizgisini görebilmiyim? Mercek nedir merak ettim. Yaklaşık 10- 20 mete uzaklıktan biraz yukraıdan çekersen fotoyu, ışığın araç önündeki düşümü ve duvar çizgisi bir fikir verebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Smd cob ve cree led var.

İçlerinden ışın kılıcı açan cree led.

https://tr.aliexpress.com/item/Super-Bright-Car-Headlights-H7-LED-H8-H11-HB3-9005-HB4-9006-70W-7000lm-Auto-Front/32684222030.html?

Tüm ledlerden çok iyidir. Türkiyede bir kişi xxx cree led diye buradan alıp 200 liralara satıyor. Bunu kullandıktan sonra şaşıracaksınız.

Aliexpresste çok fazla cree var fakat içlerinden bunun performansını biliyorum ciddi derecede fark ediyor.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
14 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

6000k ve 8000k gibi değerler renklerdir.
3000 sarı
4300 gün ışığı
5000 beyaza yakın
6000 beyaz mavi arası
8000 mavi
12000 mor. Vs

Tercih edilen 4100-5000 arası renktir.

Aydınlatma için esas değer lümen değeridir.
Orijinal xenonlar 3200 lümen ve 4300k dır genelde.

Ledler genelde 6000-6500k dır.
En çok satan kişiden. En çok satılan ve olumlu dönüş yapılmış ürünleri tercih etmeye çalışın.

Sağol abi , çok faydalı oldu.

14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Engin selamlar,

Kısa far çizgisini görebilmiyim? Mercek nedir merak ettim. Yaklaşık 10- 20 mete uzaklıktan biraz yukraıdan çekersen fotoyu, ışığın araç önündeki düşümü ve duvar çizgisi bir fikir verebilir.

Tamam gece  fotoğraf çekip koyarım teşekkürler.

12 saat önce, Bekir Memur yazdı:

Smd cob ve cree led var.

https://tr.aliexpress.com/item/Super-Bright-Car-Headlights-H7-LED-H8-H11-HB3-9005-HB4-9006-70W-7000lm-Auto-Front/32684222030.html?

Tüm ledlerden çok iyidir. Türkiyede bir kişi xxx cree led diye buradan alıp 200 liralara satıyor. Bunu kullandıktan sonra şaşıracaksınız.

Aliexpresste çok fazla cree var fakat içlerinden bunun performansını biliyorum ciddi derecede fark ediyor.

Teşekkürler crd led daha iyi anladım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aliexpreste birbirine benzeyen çok led var ve 6000K 6500K gibi ışık renkleri belirtmişler fakat bu markadan markaya modelden modele değişiyor.
Ben 6000K diye aldım fakat renk 4500-5000K arası çıktı. Kesinlikle mavimsilik yok. Tam gün ışığı rengi..Almadan satıcıya geri dönüş yapılmış resimleri inceleyin. Bazılarında 6000K yazıyor ama resmen mavi. Bazılarında ise gün ışığı renginde sıcak beyaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İkisinide 6000K diye aldığım ledlerin ışık renkleri aşağıdaki gibi.

MazYQa.jpg

QpkX5V.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
22 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Engin selamlar,

Servet abi , far çizgisini gösteren resimler umarım doğru çekmişimdir.

http://0GPLRo.jpg

http://JO56Zj.jpg

http://zJWYj9.jpg

http://Gyq5mV.jpg

http://yzyR67.jpg

http://6y48a3.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tam olması gereken. Mercekler ne marka, sanki hella diyeceğim. Ve ampul tipi ne şu an?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Montajda hata var. Farın birinde dönüklük var. Çizgiler aynı hizada değil, açılarıda eşleşmiyor.

rJqZlB.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tam olması gereken. Mercekler ne marka, sanki hella diyeceğim. Ve ampul tipi ne şu an?

Hiç bilmiyorum , aldığımda bu şekildeydi elektrik işlerinden hiç anlamam desem yeridir, normal halojen ampul takılı

Bir saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Montajda hata var. Farın birinde dönüklük var. Çizgiler aynı hizada değil, açılarıda eşleşmiyor.

rJqZlB.jpg

Ne yapmak lazım far ayarımı , muayeneden yeni geçtim farlar ile ilgili bir kusur yazmamışlar yönü hatalı vs

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayhan haklı.. farın biri hatalı Engin.. 

Gündüz vakti dışardan gözle bi kontrol et bakalım, farlar kaportaya göre düzgün mü ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Farın içindeki mercekler sonradan değişme. Müdahale edilmesi çok zor ve eğim çok az. Göz ardı edilebilir seviyede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayhan haklı.. farın biri hatalı Engin.. 

Gündüz vakti dışardan gözle bi kontrol et bakalım, farlar kaportaya göre düzgün mü ?

Orjinal far olmadığı için tam oturmamış olabilir , yada mercekler sonradan takılmış da olabilir evveliyatını bilmiyorum

Farın içindeki mercekler sonradan değişme. Müdahale edilmesi çok zor ve eğim çok az. Göz ardı edilebilir seviyede

LED taksam artısı olurmu bu şekilde kalsın mı

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bence ışık verimi çok iyi. Halojen ampül nedir içinde bakmak lazım. Birde eğer mercek yeni nesil hella ise tek Led oluyor, o da yaklaşık 90 dolar. Değer mi sanmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bence ışık verimi çok iyi. Halojen ampül nedir içinde bakmak lazım. Birde eğer mercek yeni nesil hella ise tek Led oluyor, o da yaklaşık 90 dolar. Değer mi sanmam.

Tamam abi teşekkürler

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
16 saat önce, Ayhan Şentürk yazdı:

rJqZlB.jpg

Kırmızı ile çizdiğin sol farmı , onun ayarı bozuk gibi hafif sola yatırılacak sanki 

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Evet sol far 2-3 derece sola yatacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
On 31.12.2017 at 22:37, Bekir Memur yazdı:

Smd cob ve cree led var.

Bunu satın aldım indirim falan derken 57 TL civarına geldi , takınca sonuçları paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
4 saat önce, Engin Ünal yazdı:

Bunu satın aldım indirim falan derken 57 TL civarına geldi , takınca sonuçları paylaşırım.

Fiyatı düzeltiyorum 67 TL , yanlış yazmışım

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
On 04.01.2018 at 10:38, Engin Ünal yazdı:

takınca mutlaka far ayarı yaptırın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Evet Aliexpresten aldığın led'ler elime ulaştı , Tam 1 haftada geldi çok şaşırdım :) Yukarıdaki çektiğim fotoğraflar okul bahçesiydi ama maalesef okulun kapısı kapalı olduğundan aynı yerde fotoğraf çekemedim bulabildiğim tek duvar burasıydı :) Biraz yakın mesafe oldu (7-8 metre) ilerleyen günlerde gece okulu açık bulursam  tekrar ideal uzaklıkta fotoğraf çeker eklerim.

Gelelim ledlere kısa mesafede halojenden daha iyi aydınlatıyor diyebilirim ama , belli bir mesafeden sonra halojenler daha iyi gibi geldi , öreneğin kısalar 25 metre diyelim , halojenler led'e göre daha az parlaktı ama 25 metreyide aynı ayarda ışıtıyordu , Led'ler 25 metrenin 15 metresini daha parlak aydınlatıyor (halojene göre) sonrasında biraz düşme oluyor (yada bana öyle geldi) beyaza gözüm biraz yabancı kaldı alışırız herhalde , Ledleri taktıktan sonra farlar aşırı derecede yukarıyı göstermeye başladı kendim duvar karşısında aşağıya aldım ama müsait zamanda makine ile ayar yaptırıcam.

1J2zdp.jpgLbY93G.jpgrOmP9N.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ufuk nokta ışığı zayıf. Mercekler sıfır olsa bu kusur ortadan kalkar

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Ufuk nokta ışığı zayıf. Mercekler sıfır olsa bu kusur ortadan kalkar

Anlamadım abi, açar mısın biraz cahillim bu konularda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...