İçeriğe Yönlendir

Aracım Rent A Car Aracı Çıktı

Murat KUTAY

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

Araç kiralama şirketleri çalışanları ile konuşunca 30bin olunca (Enterprise gibi firmalar) elden çıkardıklarını söylüyorlar. Toplu  olarak satılıyormuş. Ancak şu da var ki günlük kiralanan arabalara çok kötü muamele ediliyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

30binde bir sıfır araç mı alıyorlar, büyük israf.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
10 saat önce, Murat KUTAY yazdı:

Aracı Ankara dan aldım. Şahıs adınaydı. Servisten ve sigorta dan sordurdum almadan önce. Sigorta da hasar kaydı görünmüyordu. 15 bin de servise girmiş. Ben aldığımda 18 bin kmdeydi. Sigortada ve serviste aldığım kişi ikinci sahibi görünüyordu. İlk sahibi Metal aş diye bir şirket dediler.(aslında bur da vazgeçmeliydim) aracın km düşük deyip aldım(bu Metal oto kiralamaymış). İkinci sahibi bir hafta devrini almış. Bana aracı Bayiden değil direk İstanbul Maltepe ford dan aldığını söyledi (oto koç tan).Arkadaşının şirkette çalıştığını onun vasıtasıyla ford oto koçtan aldığını belirtti. Haziranın ilk haftası aldım Üstünde kış lastikleri vardı (araç ekim 2016 trafiğe çıkışlı). Bu lastikler sadece bir kış kullanılmış durumundan belli 18 bin km. Birde fren balataları değişmesi gerekiyor usta baktığında sordum ilk fren balataları dedi. bu ikisi dışında km'nin düşürüldüğü dışında bir bilgi yok elimde. bir de servis kaydı var 15 bin km de.

km sorgusunda bulunabilirsin sanırım tuv türk bir baktır istersen hangi yıllarda hangi km ile girmiş gerçi onunda kılıfına uydurmuşlardır km yi düşürerekte sokabilirler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
51 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

İsraf derken? 30bin'e kadar 3 kere araç parası çıkartıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İsraf derken? 30bin'e kadar 3 kere araç parası çıkartıyorlar :)

Ayrıca, aracın bakım maliyetlerindense yenisini alıp bakımdan yırtıyorlar. Alt takım süspansiyon vs her şeyden. 🙃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Otomobil distribütörü, aracı kendi kiralama şirketine bahar aylarında satıyor. Bir başka şirketine sonbahara kadar kiralıyor. Sene sonunda aracı kiralama firması kendi bayiliği aracılığıyla yada anlaşmalı yerler sayesinde arabayı satıyor.  Bu sayede vergi v.s gibi kazanımları oluyor herhalde. Sene yada km  dolmadığı için servis masrafı yok. Bir kiralama sezonunda kazandığı para v.s kar oluyor. Kilometre düşürme falan o kadar olmaz diye düşünüyorum. İşin özü piyasaya araba sürme  ..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Km düşürme olmaz bu tür kurumsal filolardam. Bunlardan alıp satan galerilere dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İsraf derken? 30bin'e kadar 3 kere araç parası çıkartıyorlar [emoji4]
Milli servet
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
23 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
İsraf derken? 30bin'e kadar 3 kere araç parası çıkartıyorlar emoji4.png

Milli servet

1 yaşındaki aracı ikinci elden satışa çıkarıyor. Ucuza yeni model araç alma imkanı doğuyor. Ayrıca satın aldığı yeni araçla da, ekonomiye can veriyor :)

Milli servetten, bir milli servet daha kazanıyorlar anlayacağınız :)

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
45 dakika önce, Murat KUTAY yazdı:

Bu uygulamada aracın km bilgisi tuv türk muayene bilgilerine göre mi geliyor? Eğer muayene bilgilerine göreyse araç daha muayeneye girmedi.

Evet haklısnız sıfır araçlar 3 yılda bir giriyor o zaman yapacak bir şey yok yada filodan bilgi almak içim rahat olsun diyorsanız insallah araç da oynama yoktur

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
12 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Genel olarak filolar 3 yıl sözleşmeli 30 dan fazla yaparlar.

8 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

1 yaşındaki aracı ikinci elden satışa çıkarıyor. Ucuza yeni model araç alma imkanı doğuyor. Ayrıca satın aldığı yeni araçla da, ekonomiye can veriyor :)

Milli servetten, bir milli servet daha kazanıyorlar anlayacağınız :)

Bu sefer işleri çok zor. Fabrikalarla sözleşme yenileyen rent a car  yeni araç alıp filolarına kattı, araçlar banka kredili ama ödemelerdeki aksaklık onları iflasa sürükledi, bankalar araçlara haciz koydu. Sözleşmesini yenileyemeyen şirketler bu durumda  biraz daha şanslı, eski filoları ile devam ediyorlar fakat  para alamadıkları gibi servis bakım masraflarını da ceplerinden karşılıyor. Piyasada  25 Bin üzerinde yeni satılık Filo aracı var. Araç yenilemek isteyen üyelerimiz bunu fırsat olarak görebilirler.

Not : Nihat Palolu bu konuda iyi bir fikir verdi;  günümüz Türkiye sinde saman ithal ama yine de " EŞEK " en sorunsuz ulaşım aracı gibi görünüyor.🚲

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

8 senedir filo aracı kullanıyorum lastik değişimiden cam değişimine kadar her yerde km yi kayıt altına alıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat KUTAY

Bugün metal otoyu aradım aracı sattıkların da 8050 km olduğunu söylediler. Aracın km sinden de emin oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O halde gecmis olsun. Allah kimsenin kalbine vesvese dusecek durumda birakmasin :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe
23 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sorma abi...
Baskı balata volan hariç değişeceğim şimdilik, yolda kalana kadar devam.c98e09fac996bf5f5a2440f60b638583.jpg

Baskı balata ve volant büyük ihtimal benimde değişecek  işçilik olmadan 2400 TL yi buluyor 😥

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

DOD dan biz de skoda Octavia almıştık. Altur un üst düzey elemanlarına kiralama yapılmış bir araçtı. 14 bin km deydi. araba tertemiz boya değişen hiçbir şey yok ama kiralama araç gözüküyordu. bunun gibidir büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...