İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Sinyalde Park Işıklarının da Yanıp Sönmesi

SİNAN ASLAN

Recommended Posts

SİNAN ASLAN

Aracım 2011 model ford my fiesta 

Kontak yarım açık olduğunda sinyal verdiğimde stop lambası aynı anda yanıyor 

Farlar açık iken herhangi bi sıkıntı yok herşey normal. Ancak motor çalıştırıldığında ayni yanip sönme oluyor

Ve aynı zamanda plaka aydınlatma ışıkları da yanıp sönmekte ama bu durum sadece sol sinyal de oluyor. Kafamız çok karıştı. Bir fikri olan yardımcı olabilirse sevinirim :) 

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

Benim fiorino aracımda basıma gelmişti sol arka stop lambalarının bağlı olduğu (lambaların bağlı olduğu duy tablası )arizaliydi degistirdim duzeldi bende de arka silecek kendi kendine çalışıyordu sola sinyal verdigimde yada frene bastigimda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
SİNAN ASLAN
15 saat önce, Aytaç Akyel yazdı:

Benim fiorino aracımda basıma gelmişti sol arka stop lambalarının bağlı olduğu (lambaların bağlı olduğu duy tablası )arizaliydi degistirdim duzeldi bende de arka silecek kendi kendine çalışıyordu sola sinyal verdigimde yada frene bastigimda

Bu duy tablasına giren soketi de bi ampul yardımıyla kontrol ettik yine aynı durum. Bu durumda ya komple hatta bi sorun var yada araçların gizli özelliklerinden birtanesimi. Kumandaya bazen gelişigüzel basıyorum ondan kaynaklı mı diyede düşünüyorum... Bilemedim

Yorum bağlantısı
SİNAN ASLAN
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Sinyal ampulunu sokup dener misiniz?

Ampullerin hepsini söküp taktık abi 

Durumda değişiklik olmuyor

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sokulu halde denedin mi? Sokulu halde ikende stoplarin yanip yanmadigini anlamak icin
Yorum bağlantısı
SİNAN ASLAN
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
4 dakika önce, SİNAN ASLAN yazdı:

Sokulu halde denedin mi? Sokulu halde ikende stoplarin yanip yanmadigini anlamak icin

Abi duy tablasına giren sokete bi ampule kablo bağlayıp denedik yinede yaniyo 

Elektrikçiler şaşkın abi 😃

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Daha önce ford ka aracımda frene bastığımda sağ stop lambam da yanıyordu. Sonunda sağ arka stop lambasının içinde sokette erime olup birbirine temas ettiğini gördüm. Birbirine temas eden uçları ayırdığımda sorun çözülmüştü.

Sanki birbirine değen birşey var gibi fakat öyle olsa her zaman bu sorunu yapmalıydı.

Sanırım sinyal vs işlevini yapan rölede bir sıkıntı var gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...