İçeriğe Yönlendir

Nöbetçi Noterlik Başlıyor

Talha Bilgi

Recommended Posts

Remzi Karaca
son zamanlarda ileri tarihli eft sistemi ile dolandırıcılık hat safhada.. ileri tarihli eft yapıyor ve alıcı da sistemi pek bilmiyorsa ikna oluyor. hatta eline dekontu da alıyor ama dolandırıcı oradan ayrıldıktan ve arabanın satışını aldıktan sonra ileri tarihli eft talimatını iptal ediyor. böylece hem arabayı almış hem de para vermemiş oluyor. özellikle hafta içi saat 16.00 dan sonra eft işlemi olmadığı için dolandırıcılar satıcıyı saat 16.00 ya kadar oyalıyor. dikkat etmek lazım..
Bütün EFT işlemleri Takas Bank üzerinden gerçekleşir. Takas Bank 17:15 e kadar EFT kabul ediyor. Çoğu banka da son dakikaya kadar web/mobil şube üzerinden EFT kabul ediyor. 09:00 - 17:15
16:00ya kadar EFT yıllar yıllar önceydi.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
42 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Bütün EFT işlemleri Takas Bank üzerinden gerçekleşir. Takas Bank 17:15 e kadar EFT kabul ediyor. Çoğu banka da son dakikaya kadar web/mobil şube üzerinden EFT kabul ediyor. 09:00 - 17:15

Garanti 16:00 diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
  Garanti 16:00 diye biliyorum.       

İddia etmiyorum ama 16:00 olan banka kalmamıştır. En kötüsü 16:45 hatta 17:00 diyeceğim ama belki bir iki fosil kalmıştır diye demiyorum. Çoğunlukla EFT saati 09:00-17:15

Garanti'nin de müşterisiyim ve 17:15 https://www.garanti.com.tr/tr/ticari/subesiz/cep_bankaciligi.page web sitesinde EFT saatleri de yazıyor

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yarın tekrar denerim. Yarı yolda bırakmışlığı var beni. Gerçi ücretsiz EFT yapıyorum. Geç EFT ücreti istemiş olabilir. Deneyip sonucu yazarım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yarın tekrar denerim. Yarı yolda bırakmışlığı var beni. Gerçi ücretsiz EFT yapıyorum. Geç EFT ücreti istemiş olabilir. Deneyip sonucu yazarım. 
17.00 a kadar yapiliyor EFT?
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
4 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Hocam ben aktif şekilde ziraat ve Halkbank kullanıyorum ikisinde de 16.00 ya kadar eft kabul ediyor diye biliyorum. tabii söylediğiniz gibi extrem bankalar mutlaka vardır.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Hocam ben aktif şekilde ziraat ve Halkbank kullanıyorum ikisinde de 16.00 ya kadar eft kabul ediyor diye biliyorum. tabii söylediğiniz gibi extrem bankalar mutlaka vardır.
Kamu bankaları genel olarak kapsama alanım dışında yer alıyor, devletin hantal yapısından kurtulmak zor demek ki [emoji22]
Özel bankalar 17:00, 17:15 derken 16:00 nedir yaa...
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Noter para işini de yapacak, en güzel yol bu. Alıcı parayı notere yollayacak, satış yapılırken para satıcıya da geçmiş olacak. Notere para gönderme işi hafta içi de yapılacak. Yani hafta sonu beklenmeyecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
On 13.03.2019 at 18:55, Sami Demirpaz yazdı:

Bugün noterde konuşuyorlardı. Kadınlar haftasonu çocuğu kime bırakacağız diyordu 😀

Annelere bu konuda pozitif ayrımcılık yapılırsa fena olmaz.

Berberler de malum herkesin boş olduğu pazar günü çalışmıyor ve çalışmak istemiyorlar da, abi pazar günü bizim de düğünümüz kınamız oluyor herkes gidiyor biz gidemiyoruz çok iyi oldu bu tatil işi diyorlar ekseriyette.

Bu açıdan bakınca kötü ama kendi açımdan bakınca harika bir gelişme :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
On 14.03.2019 at 20:09, Remzi Karaca yazdı:

İddia etmiyorum ama 16:00 olan banka kalmamıştır. En kötüsü 16:45 hatta 17:00 diyeceğim ama belki bir iki fosil kalmıştır diye demiyorum. Çoğunlukla EFT saati 09:00-17:15

Garanti'nin de müşterisiyim ve 17:15 https://www.garanti.com.tr/tr/ticari/subesiz/cep_bankaciligi.page web sitesinde EFT saatleri de yazıyor

23 saat önce, Metin Akbal yazdı:
23 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

17.00 a kadar yapiliyor EFT?

Bugün kontrol ettim. GarantiOne müşterisiyim ve GarantiOne 'da EFT 16:00 'a kadar. Buna karşılık hafta içi 09:00 - 16:00 arası EFT ücretsiz. Havale zaten ücretsiz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Noter para işini de yapacak, en güzel yol bu. Alıcı parayı notere yollayacak, satış yapılırken para satıcıya da geçmiş olacak. Notere para gönderme işi hafta içi de yapılacak. Yani hafta sonu beklenmeyecek.

noterler kendi evrakları harici müşteri arzusu ile 1 adet fotokopi bile çekmiyor hariçten, para işine hiç bulaşmazlar sanmam

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Resmi kurum sanırlar kendilerini kıl aldırmazlar. Resmi kurumlar değişti noter değişmedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

noterler kendi evrakları harici müşteri arzusu ile 1 adet fotokopi bile çekmiyor hariçten, para işine hiç bulaşmazlar sanmam

Amaç vatandaşın işinin kolaylaşması ise karıştıracaklar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bence de noter para transferi işine girmeli.Karsılıgında hizmet bedelini alır yaparlar.

Kafamız rahat olur.Ev alım satımında da tapu dairesi para alışverişinde arada olmalı.

Alım satım zamanında yaşadığım stresler aklımdan çıkmıyor.

Yazlıgı alırken parayı adama bankada ödedik ama çekti-yatırdı yaptık havale değil.

Tapu öglen arasına girdi, imzalar ögleden sonraya kaldı.

O aradaki 2 saat gecmek bilmediydi.Ben orucluydum adamı ve eşini yanımda gezdirdim zorla yemek yedirdim.2 saat gözümün önünden ayırmadım. 🤨😀

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bence de noter para transferi işine girmeli.Karsılıgında hizmet bedelini alır yaparlar. Kafamız rahat olur.Ev alım satımında da tapu dairesi para alışverişinde arada olmalı. Alım satım zamanında yaşadığım stresler aklımdan çıkmıyor.  

Yazlıgı alırken parayı adama bankada ödedik ama çekti-yatırdı yaptık havale değil.

Tapu öglen arasına girdi, imzalar ögleden sonraya kaldı.

O aradaki 2 saat gecmek bilmediydi.Ben orucluydum adamı ve eşini yanımda gezdirdim zorla yemek yedirdim.2 saat gözümün önünden ayırmadım. [emoji2955][emoji3]

Tapuda dediğiniz var. 2017 de çıktı galiba...

Takasbank aracılık ediyor. 140₺ ücreti var.

Sistem üzerinden alıcı ve satıcı tapu bilgilerinin yanında IBAN bilgilerini giriyor, alıcı parayı sistemin resmi hesabına gönderiyor. İmzalar atılınca tapu dan otomatik bilgi gidiyor ve para önceden IBAN verdiğiniz hesaba geliyor.

İmza aşamasında vaz geçilirse 140₺ iade edilmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
On 16.03.2019 at 17:31, Remzi Karaca yazdı:

Uygulamayı okudum.Süreç biraz karışık ama neticede iş görür.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mahmut Yıldız
Mahmut Yıldız yazdı:

Sonunda adım atılmış. Noterde güvenli ödeme başlıyor. İnşallah ek ücret talep edilmez.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/noterlerde-yeni-donem-41409280

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Güvenli ödeme diyor ama, yazıda hesaptaki paranın bloke olacağı yazıyor. Yani noter para alışverişine gene karışmayacak bence gene. Sadece bankadaki paraya bloke koyacak (nasıl olacaksa).

Bir de noter masrafları ve harçlar kredi kartıyla ödenebilecekmiş, o iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Yıldız
Fatih Evcin yazdı:

Sanırım isteğe göre bu işlem yapılaca.

Geçen hafta araç aldık soran eden olmadı.

Şubat'ta başlayacaktı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İsteyen yararlanabilecek, hizmet ücreti alınacak, bedava peynir kapanda olur ancak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

İsteyen yararlanabilecek, hizmet ücreti alınacak, bedava peynir kapanda olur ancak

Komisyon mu alacaklarmış :)

Ulen bu dünyadaki en tatlı parayı kazananlar Noterler ve TÜV.. İkiside peşin çalışıyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...