İçeriğe Yönlendir

Nöbetçi Noterlik Başlıyor

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi

6 Nisan itibariyle Nöbetçi Noterlik uygulaması başlıyormuş, her ilde belirlenen noter daireleri cumartesi ve pazar günleri hafta içi mesaileri gibi çalışacakmış.

Çok sevindirici bir haber ama tek sorun şu hafta sonu havale veya eft nasıl yapacağız nakit olacak mecbur... Ona da bir düzenleme gelmez ise...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel haber.. 

Vekalet vb işler için de beklemek gerekiyordu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Süper haber. Havale haftsonu çalışıyor da, EFT olmaz tabi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
44 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

hafta sonu havale veya eft nasıl yapacağız 

Havale 7/24 çalışır, geri kalanı için siyah poşet rulezz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gayet güzel bir haber. Benim mesela izin alma sorunum var. Arabamı satıcam zaman sorun, araba alıcam zaman sorun. C.tesi pazar iyidir :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Burdan başlasınlar da bankalar da gerekli düzenlemeyi yapar sıkıntı olacağını sanmam. Olay Merkez Bankasında biter.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İş Bankasının işcep uygulamasından telefon numarası ve alıcının TC Kimlik numarası ile cebe 7/24 havale yapılabiliyor.

1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Süper haber. Havale haftsonu çalışıyor da, EFT olmaz tabi.

1 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Havale 7/24 çalışır, geri kalanı için siyah poşet rulezz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Güzel oldu. Oto pazarından çık noterde buluşalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Noter i sadece araba satışı için kullanıyoruz galiba [emoji4] herkes para işi nasıl olacak diye düşünüyor.

Notere 10 kere gidiyorsam ancak biri araç içindir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Vuhuvv hemen araba almaliyim satmaliyim.
Ben de çok sevindim hemen haftasonu bir tane alayım dedim meğer param yokmuş
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bugün noterde konuşuyorlardı. Kadınlar haftasonu çocuğu kime bırakacağız diyordu 😀

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Fiba banka nöbetçi eft sistemi var. 5’den sonra ve haftasonu yani 7/24 eft yapabiliyorsunuz aklınızda olsun 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Eft işlemlerinde günlük  limit varmıdır?Örneğin tek seferde 150 bin eft yapılabiliyormu?

Biraz baktım varmış, bankadan bankaya değişiyor miktar, peki 150 bini tek seferde yapamadık 2 güne bölmeyi düşündük,satıcı bunu kabul etmeyebilir, bu nasıl çözülür?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Eft işlemlerinde günlük  limit varmıdır?Örneğin tek seferde 150 bin eft yapılabiliyormu?

Biraz baktım varmış, bankadan bankaya değişiyor miktar, peki 150 bini tek seferde yapamadık 2 güne bölmeyi düşündük,satıcı bunu kabul etmeyebilir, bu nasıl çözülür?

Kişisel limite göre değişir. Limitiniz dahilinde yapabilirsiniz. Benim hrv yi alan kişinin limiti 10 bin düşüktü şubeden çekmiştik. Haftasonu noter bulduk eft sistemi bulduk artık o kadarını da alan yapıversin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çok iyi olmuş bence de.

Para transferi için önceden anlaşılır hangi banka ile yapılacağı. Alıcı, parasını satıcının hesabının bulunduğu bankadaki kendi hesabında bekletir. 7/24 havale var nasıl olsa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Birde para isine girseler noter alıcıdan parayi alsin saysin sahte olmadigini teyit etsin satis gerceklesince saticiya versin nakit satışlarda buyuk hengame saymasi kontrol etmesi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
1 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Birde para isine girseler noter alıcıdan parayi alsin saysin sahte olmadigini teyit etsin satis gerceklesince saticiya versin nakit satışlarda buyuk hengame saymasi kontrol etmesi

Bazı noterler yapıyor, ben en son topladığım aracı alan kişi notere rica etti onlarda para sayma makinesin de saydılar.

10 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Eft limit artırımına gidilir banka aranarak yada mecbur bir miktar bankadan bir miktar keş verilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

nakit para ile yapılacak işlerde güzel haber bence. yine de bu paradaki araçlarla artık kimsenin nakit taşıyacağını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

son zamanlarda ileri tarihli eft sistemi ile dolandırıcılık hat safhada.. ileri tarihli eft yapıyor ve alıcı da sistemi pek bilmiyorsa ikna oluyor. hatta eline dekontu da alıyor ama dolandırıcı oradan ayrıldıktan ve arabanın satışını aldıktan sonra ileri tarihli eft talimatını iptal ediyor. böylece hem arabayı almış hem de para vermemiş oluyor. özellikle hafta içi saat 16.00 dan sonra eft işlemi olmadığı için dolandırıcılar satıcıyı saat 16.00 ya kadar oyalıyor. dikkat etmek lazım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

İyi olmuş alım satım daha da kolaylaşır...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...