İçeriğe Yönlendir

Herkes Kendi İlinde yaşasaydı. En Kalabalık İl Şaşırtıcı

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

1. Şanlıurfa: 2.770.690

2. Konya: 2.574.093

3. İstanbul: 2.540.686

4. Diyarbakır: 2.254.049

5. Ankara: 2.001.664

6. İzmir: 1.974.601

7. Samsun: 1.959.890

8. Sivas: 1.935.574

9. Erzurum: 1.870.000

10. Bursa: 1.807.000

cb8b5d4940ba0d18061638454035598d.jpg

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Haritanın ismi harika ama "Dernek adı altında birleşip içenler derneği" gibi bir şey olmuş :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Süvas az çıkmış 

Tohatın yarısı dışardaymış demek

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yalnız haritanın adı efsane uzunkavakaltındayataruyuroğlu soyadını geçer bu isim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

valla hakiki İstanbullu olarak katıldığım önerme. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

İstanbulu gökdelensiz, trafiksiz ,kalabalıksız gezmek ne güzel olurdu :) turizm patlaması olurdu sanırım,aksine göçü fazla olan şehirlerin ekonomik olarak pozitif getirisinide düşünürsek,en basiti terör olmasa bugun tüm sıkıntılar biterdi,bütünlüğü sağlamış bir ülke adalet ferah içinde daha güzel yaşar,ilerler,yükselir..göçü tetikleyenlerin en başında işsizlik gelir sanırım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ilginç bir tespitmiş.. Şaşırmadım ama.. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Tak sepeti koluna herkes kendi yurduna ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Adana ile Hataylılar kendi memleketinde yaşıyor.
Öyle bir haber vardı, onu destekliyor bu araştırma,
Görüldüğü üzere nüfusta pek bi değişme yok.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

hangi yöntemle hesaplamışlar bunu. link varmı ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bir zamanlar silahına sarılamayan karısına sarılsın diyen bi terör örgütü lideri vardı hapiste şimdi.

Gençler hatırlamaz..90 başlarıydı..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İstanbul ‘daki 3 milyon süvazlılar bu sefer nereye gitti?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sivaslı daha fazla olması lazım, nüfustan da kaçmışlar demek ki 😀

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şaşırtıcı rakamlar. hiç bir yerde ben konya lıyım diyen gezen duymadım, herkesi sivaslı sanırdım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

bizim kütük istanbul, dedem dahi istanbul doğumlu. memleketi soranlara istanbul demeye utanıyorum. istanbul memleketten sayılmaz, anadoludan gelinip cazibesi sayesinde zengin olunacak kullanılıp atılacak bir şehir istanbul onlara göre. İstanbulu yaşayamıyoruz orası ayrı. İstanbul'un keyfi 9 günlük bayram tatillerinde millet memleketine gidince çıkıyor. Biz memleket diye ortaköy'e gidiyoruz. Keşke ülkemin her ilinde iş imkanı olsa da göçler sadece keyfi sebeplerden yapılsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
bizim kütük istanbul, dedem dahi istanbul doğumlu. memleketi soranlara istanbul demeye utanıyorum. istanbul memleketten sayılmaz, anadoludan gelinip cazibesi sayesinde zengin olunacak kullanılıp atılacak bir şehir istanbul onlara göre. İstanbulu yaşayamıyoruz orası ayrı. İstanbul'un keyfi 9 günlük bayram tatillerinde millet memleketine gidince çıkıyor. Biz memleket diye ortaköy'e gidiyoruz. Keşke ülkemin her ilinde iş imkanı olsa da göçler sadece keyfi sebeplerden yapılsa.
Lisede bir arkadaş vardı. İstanbul köylüsü, Arnavutköy'ün bir köyündendi. İstanbul'luyum deyince kimse inanmaz aslen nerelisin diye sorarlardı. İnandırmak için kimlik gösterdiğini hatırlarım [emoji4]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ermenistan'da Gürcistan'a iş vardı da ben mi gitmedim 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Keşke kütüğü İstanbul olmayandan senelik 20 bin tl şehir vergisi alsalar. :) 

Mersin'e dönsek ne iş yapacağız orası ayrı konu tabi. 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
10 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Keşke kütüğü İstanbul olmayandan senelik 20 bin tl şehir vergisi alsalar. :) 

Mersin'e dönsek ne iş yapacağız orası ayrı konu tabi. 

istanbula giriş ve yerleşme serbest olmamalı zaten böyle bir proje vardı eskilerde ama uygulanmadı,  yoksa şimdiki gibi herkes gelir olur sana 20 milyon, m.köy-b.düzü 2 saat trafikte şanzıman ısındım arızası verir, istanbul yaşanacak değil kahrı çekilip çekilmeyeceği konusunda düşündüren bir yer oldu.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ben de Ankara'dan Nevşehir'e gidecem inşallah. Gerçekten kalabalık insanı olumsuz yönde etkiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...