İçeriğe Yönlendir

Passat B6 Immobilizer Aktif Sorunu

Aykut Korkmaz

Recommended Posts

Aykut Korkmaz

Arkadaşlar bi sorum olacak. Passat B6 kasa "immobilizer aktif" sorunu var bunu nasıl çözebilirim bilgisi veya tecrübesi olan var mı acaba? Araç sıkıntısiz çalışıyor, yol bilgisayarında sürekli immobilizer aktif yazıyor, yol bilgisayarı menülerinde geçiş yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz
28 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Vw den pek anlamam ama aklima ilk anahtar orjinal mi sorusu geldi? 

Orijinal, yedek anahtarda da aynı problem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hatayı kontağı açar açmaz mı alıyorsunuz yoksa araç çalıştıktan sonra mı alıyorsunuz? Kontağı açınca alıyorsanız aracın çalışmaması gerekir. Sonra alıyorsanız uyarıyı, immo beynine bakılması gerekir. Yeniden programlamak belki çözüm olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz
53 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Hatayı kontağı açar açmaz mı alıyorsunuz yoksa araç çalıştıktan sonra mı alıyorsunuz? Kontağı açınca alıyorsanız aracın çalışmaması gerekir. Sonra alıyorsanız uyarıyı, immo beynine bakılması gerekir. Yeniden programlamak belki çözüm olabilir. 

Anahtarı kontağa takar takmaz uyarı beliriyor. Oto elektrikciye götürdüm cihaza bağladı ama hata kodu çıkmadı bişey yapamadı, servise götür onların cihazında çıkar dedi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Uyarı çıkmasına rağmen çalışması ilginç.

Açıkçası bilgim yok.

İyi bir anahtarcı çözer işinizi. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Hic Anahtarci gordu mu peki? Bazen isin icinden cikilamayan bu tarz olaylar anahtarcilarda basit sekilde halledilebiliyor..Bilenler elbet cikacaktir.Biraz bekleyelim..

@Mustafa Arıkan ve @Hasan Karabekiroglu bilebilir..

Anahtarciya göstermedim, söylediğiniz gibi belkide basit bişey olabilir göstermekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Aslinda immo arizasi varsa mumkunati yok calismamasi lazim. Bence anahtardaki immo bozuk olsa calismazdi. Aractaki okuyucuda falan bir bozukluk olabilir. Belki bir sekilde bypass yapiyor olabilir bu nedenle. Bence vw servisinde bilgisayara sokmak lazim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla karadüzen kutupbaşını söküp takmak işe yarar mı bilemedim. Vag com dan arıza taraması da yapılırsa belki BCM de veya kadranda sorun görülebilir. VW de immo kadranda bulunmakta.

Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz

Arkadaşlar aracı servise götürdük sorunu bulduk, araçta immobilizer iptal edilmiş, aracın beyni ile oynanmış, servis bayağı bi masraf çıkarttı. Araç beyni ,gösterge paneli ve anahtarların değişmesi gerekiyor diyor ve maliyeti 10 bin küsür lira. Bu arızayı gidermek için başka ne yapabiliriz, iyi bi elektronikci beyni kodlayip düzeltebilir gibi şeyler duydum ama bi tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

aracı ne zaman satın aldınız ? 

immo iptal edilmiş araba kara düzen anahtarsızda çalışır doğrumu ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

1-araba çalınmıştır mesela iptal edilip basit bir sistem kurulup change araba olarak satılabilir.

2- eski sahibi arıza yapmış immo sistemine servis çok para istemiştir oda bişekil uydurmuştur arabaya

3- bilmiyorum daha ne olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aslında kötüler tamam da başka basit ne olabilir diye aklıma geldi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

aracı ne zaman satın aldınız ? 

immo iptal edilmiş araba kara düzen anahtarsızda çalışır doğrumu ?

Bazı ustalar şunu yapıyor. İmmo çipini arabanın immoyu okuduğu yer olan anahtar bölgesine görünmeyecek şekilde yapıştırıp sadece anahtarı çekiyorlar. Böylece araç sadece anahtarın metal kısmı ile çalışabiliyor.

Konu sahibi arkadaşım aracın eski sahibi ile görüş ne işlem yapılmış sor. Servis çok yüklü bir fatura çıkarmış. benim bu konuda yapılabilecek işlemleri sıralıyorum. Ama immo beyni ile oynanmadıysa.

Vag tacho ile immo kodu okunacak.

Yeni kadran alınacak.

Yeni kadran immo kodu ile olması gerekli.

Yeni kadran immo kodu ile araca vag-com ile tanıtılacak.

Araç anahtarı tanıtılacak (bu nasıl yapılır hatırlayamadım eski aracım VW de kadran değişikliği projem vardı satıldığında kaldı).

Benim bilgim bu belki başka şekilde de hallolabilir.

Size bu işi daha uyguna yapabileceğini düşündüğüm VAG grubu araçlarla uğraşan bir arkadaşımla görüşüyorum Erzincan da. Olursa numarasını falan veririm.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz

Önceki sahibiyle görüştüm araca takviye yapıldıktan sonra böyle bi sorun oluşmuş o da elektrikcide bu şekilde yaptırmış ve böyle kullanmış. yol bilgisayarı menüsünde immobilizer aktif yazısından başka sıkıntımız yok araç motor şanzıman olarak gayet iyi durumda ama ben takıntı yaptım bunu halletmek istiyorum.

9 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bazı ustalar şunu yapıyor. İmmo çipini arabanın immoyu okuduğu yer olan anahtar bölgesine görünmeyecek şekilde yapıştırıp sadece anahtarı çekiyorlar. Böylece araç sadece anahtarın metal kısmı ile çalışabiliyor.

Konu sahibi arkadaşım aracın eski sahibi ile görüş ne işlem yapılmış sor. Servis çok yüklü bir fatura çıkarmış. benim bu konuda yapılabilecek işlemleri sıralıyorum. Ama immo beyni ile oynanmadıysa.

Vag tacho ile immo kodu okunacak.

Yeni kadran alınacak.

Yeni kadran immo kodu ile olması gerekli.

Yeni kadran immo kodu ile araca vag-com ile tanıtılacak.

Araç anahtarı tanıtılacak (bu nasıl yapılır hatırlayamadım eski aracım VW de kadran değişikliği projem vardı satıldığında kaldı).

Benim bilgim bu belki başka şekilde de hallolabilir.

Size bu işi daha uyguna yapabileceğini düşündüğüm VAG grubu araçlarla uğraşan bir arkadaşımla görüşüyorum Erzincan da. Olursa numarasını falan veririm.

Aracı vag com a bağladık fakat hata kodu vermiyor, immo arızası çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
6 dakika önce, Aykut Korkmaz yazdı:

Önceki sahibiyle görüştüm araca takviye yapıldıktan sonra böyle bi sorun oluşmuş o da elektrikcide bu şekilde yaptırmış ve böyle kullanmış. yol bilgisayarı menüsünde immobilizer aktif yazısından başka sıkıntımız yok araç motor şanzıman olarak gayet iyi durumda ama ben takıntı yaptım bunu halletmek istiyorum.

Aracı vag com a bağladık fakat hata kodu vermiyor, immo arızası çıkmıyor.

Bunu kodlama, yazılım, donanım ekleme, bcm-ecm tamir vs vs işleri ile uğraşan biri yapabilir. Erzincanda ki arkadaş cevap verdiğinde size dönüş yaparım gitmeyi göze alma akrarı da sizin.

Takviye ile bu sorunun oluşacağını da sanmıyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bunu kodlama, yazılım, donanım ekleme, bcm-ecm tamir vs vs işleri ile uğraşan biri yapabilir. Erzincanda ki arkadaş cevap verdiğinde size dönüş yaparım gitmeyi göze alma akrarı da sizin.

Takviye ile bu sorunun oluşacağını da sanmıyorum.

Teşekkür ederim bi kaç usta buldum Tokatta ve Konya'da, bahsettiğiniz usta da olabilir tabi ki.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Sanırım sizden önceki sahibin de iken anahtar sistemi bozulmuş, servisin bol sıfırlı rakamlarını görünce kaçmış servisten, herhangi bir elektrikçi veya anahtarcıya ucuza kapatmış masrafı. Tekrar eski haline getirmek orjinalleştirme işlemi biraz rakam tutacaktır.

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Korkmaz
3 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Sanırım sizden önceki sahibin de iken anahtar sistemi bozulmuş, servisin bol sıfırlı rakamlarını görünce kaçmış servisten, herhangi bir elektrikçi veya anahtarcıya ucuza kapatmış masrafı. Tekrar eski haline getirmek orjinalleştirme işlemi biraz rakam tutacaktır.

Aynen öyle olmuş hocam, aslında böyle de kullanılabilirim kullanıyorum da , şu an için olmazsa olmaz bi durum yok ama kafa takıldı bi kere.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önceden masraflı bir parça bozulmuşsa yapılmış bir onarım varsa, araç başında çözüm aranmalı. bu tip iptalli çözümlerde bir süre sonra hiç marş basmayabilir de

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İlk başta tahmin ettim aslında. Çünkü immo aktif dediğinde aracın çalışmaması gerekir. 

Orjinale döndürülse güzel olur. Beyinci ve anahtarcı ortaklaşa çözer bu işi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...