İçeriğe Yönlendir

Yorumsuz

Mehmet Naki Çatalyürek

Recommended Posts

Ayhan Asil

Kaporta bakım pahalı tabi adam kendince çözümler bulmuş, 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

bu halde baya bir kullanmışlar bantlardan belli , yazık kendi canlarını tehlikeye atıyorlar

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nefes alsın yeter derken şair bunu kastetmedi sanırım :D

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Niye öyle düşünüyorsunuz ki, araç değişensizdir belki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çok temiz 2 parça temizlik boyası var. dayısı usta bakımlarınıda o yapıyor.

hatasız 

bu böyle gezerken trafikte 1 tane polis görüp hemşerim ne ayaksın demiyormu?

muayneden geçme ihtmali zaten yok muaynesizsdir

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

hatasız 

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ön cam var mı acaba.. 

Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Niye öyle düşünüyorsunuz ki, araç değişensizdir belki?

Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

bu halde baya bir kullanmışlar bantlardan belli , yazık kendi canlarını tehlikeye atıyorlar

1 saat önce, Ayhan Asil yazdı:

Kaporta bakım pahalı tabi adam kendince çözümler bulmuş, 

Arkadaşlar daha da birşey yazmayın isterseniz; Esnaf arabası bu bir sokak geride mal indirdi, fotoğrafını çekmek için arkasından motorsiklet ile gittim. 

Bu esnafın parası olsa cezayı göze alıp böyle gezmez, aracını yaptırır veya yeniler. Bakın 2019 Opel Combo çıkmış hem ruhsat hususi, bir depo benzin hediye ediyormuş.🚲

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Acar
37 dakika önce, Ali Gök yazdı:

hatasız 

Kesinlikle katılıyorum. Bu şekilde yol almasına nasıl izin veriliyor, şaştım doğrusu :danger:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

abi katılmıyorum dediğine bizde trilyoner insan değiliz bitarafında eksik olunca arabanın gerekirse kredi kartıyla yaptırıyoruz. 

böyle bi dünya yok trafikte başkasına da zarar verir bu.  

arka bagaj kapağı iple bağlı . ben arkasında 100 le giderken birden o bagaj açılsa dökülse içinde mallar ne olacak ? kim verecek hesabını

parası yoksa binmicek o vaziyette o arabaya. kimse kusura bakmasın

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Plakası yeni alınmışa benziyor. Ne biliyoruz belki bu haliyle uygun fiyata aldı ve onarımını yaptıracak.

Daha güvensiz bir araçla 400 km yol geldim ben geçtiğimiz günlerde. Mecburiyetten de değil üstelik.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Plakası yeni alınmışa benziyor. Ne biliyoruz belki bu haliyle uygun fiyata aldı ve onarımını yaptıracak.

Daha güvensiz bir araçla 400 km yol geldim ben geçtiğimiz günlerde. Mecburiyetten de değil üstelik.

Bu şekilde muayeneden geçer mi bu araç?(Yola çıkması uygun mudur?)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu şekilde muayeneden geçer mi bu araç?

tüvün kapısından sokmazlar

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu şekilde muayeneden geçer mi bu araç?(Yola çıkması uygun mudur?)

Muayeneden bu şekilde geçmesi mümkün değil. Muhtemelen devam eden muayenesi vardır. Belki de yoktur.

Ancak şu da var ki, bu aracı bu haliyle resmi olarak belirlenen iki nokta arasında sürerek götürebilmek mümkün.

C tipi geçici plakayı bu araçların alındığı yerden onarımı yapılacağı yere kadar sürerek gidebilmesi için veriyorlar. Bu araçta geçici plaka yok ama olsaydı trafik polisi bile bir şey diyemezdi. Tabi bu plakanın imkanları ölçüsünde kullanılıyorsa. Demek istediğim Ankara 'dan İstanbul 'a gidilecekse güzergah bellidir. Van 'dan dolaşırsanız suistimal olur ve buna müsaade edilmez.

Ola ki niyet onarımı yaptırmak değil bu haliyle kullanmaktır elbette kimse buna onay vermez.

Ama bazı istisnai durumlar da var. Bilinsin istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Muayeneden bu şekilde geçmesi mümkün değil. Muhtemelen devam eden muayenesi vardır. Belki de yoktur.

Ancak şu da var ki, bu aracı bu haliyle resmi olarak belirlenen iki nokta arasında sürerek götürebilmek mümkün.

C tipi geçici plakayı bu araçların alındığı yerden onarımı yapılacağı yere kadar sürerek gidebilmesi için veriyorlar. Bu araçta geçici plaka yok ama olsaydı trafik polisi bile bir şey diyemezdi. Tabi bu plakanın imkanları ölçüsünde kullanılıyorsa. Demek istediğim Ankara 'dan İstanbul 'a gidilecekse güzergah bellidir. Van 'dan dolaşırsanız suistimal olur ve buna müsaade edilmez.

Ola ki niyet onarımı yaptırmak değil bu haliyle kullanmaktır elbette kimse buna onay vermez.

Ama bazı istisnai durumlar da var. Bilinsin istedim.

Buradaki örnekte de istisnai durum varmış, mal indirme.

Ek bilgiler için teşekkürler :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Trafikte bu şekilde dolaşması yasal mı?

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

abi katılmıyorum dediğine bizde trilyoner insan değiliz bitarafında eksik olunca arabanın gerekirse kredi kartıyla yaptırıyoruz. 

böyle bi dünya yok trafikte başkasına da zarar verir.

1 saat önce, İsa Acar yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. Bu şekilde yol almasına nasıl izin veriliyor, şaştım doğrusu :danger:

.

Fotoğraftaki aracın sahibi bu yatırımı yaparken tüm olasılıkları düşünmüş olabilir mi ?

Düşünmüş olsaydı aracını 1000 TL. kasko yaptırıp 20 Bin TL. zararı göze almazdı arkadaşlar.

Tanrı neden  bize düşünme yetisi bahşetmiş ? Buna ihtiyaç duyduğumuzda yeterli bilgi ve donanıma sahip miyiz.

Aldığımız kararlarda hata yapmaktan korkmayalı ama körü körüne de hata yapmak hem  zaman hem de ekonomik maliyetler yükler hayatımıza.

Seth Godin ne diyor; yayınladığım vidoyu izlediniz mi ?

“İnsanlar yatırım almak için çok vakit harcıyorlar.. Mümkün olan en küçük işle işe başlayın ki daha büyük iş kurma özgürlüğüne sahip olasınız ” Seth Godin.🚲

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Parasının olmaması bu şekilde binmesini haklı kılmaz. O stoplarla farkedemeyip  arkadan çarptığımda ben suçlu oluyorum ama...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Yürürü iyidir bunun  temizlik boyası lazım..😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ön cam var mı acaba.. 

Ön camı sağlam, ama seni görecek düşünme  yetisi eksik. 1000 TL. verip kasko yaptırsa 20 Bin TL. hasarı yaptırmak zorunda kalmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir bireyin özgürlük alanı, başkasının özgürlük alanına kadardır.

Her ne sebeple olursa olsun kimse başkasını öldürme hakkına sahip değildir. Bu da aynı şey. Parası yok diye kimsenin malına canına kastetme hakkı yoktur.

Allah bilir sigortası da yoktur çarpsa birine arabayı da bırakıp kaçar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bir bireyin özgürlük alanı, başkasının özgürlük alanına kadardır.

Her ne sebeple olursa olsun kimse başkasını öldürme hakkına sahip değildir. Bu da aynı şey. Parası yok diye kimsenin malına canına kastetme hakkı yoktur.

Allah bilir sigortası da yoktur çarpsa birine arabayı da bırakıp kaçar.

Trafik sigortası olmayan araç maalesef ülkemizde yeterince mevcut. Sürücünün kaçmasına gerek de yok, ayağındaki pantolonundan başka bir şeyi yok nesini alacaksınız ? Kaza sonrası haksız olsa bile Hakim içeriye atsa borcunu hiç ödeyemeyecek gerekçesi ile dışarıda bırakıyor. Vay Dürüst vatandaşın haline.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

adam iyiki bu arabaya bu halde biniyor. 

çok teşekkür ederiz kendisine . bu tarz arabaların daha da artmasını dileriz 

vazgeçtim yorum yapmicam. iş felsefeye giriyor 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hirsizin hic sucu yok ben onu anliyorum.

Arti olarak dramatize etmenin de bir geregi yok.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...