İçeriğe Yönlendir

Yorumsuz

Mehmet Naki Çatalyürek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

.

Fotoğraftaki aracın sahibi bu yatırımı yaparken tüm olasılıkları düşünmüş olabilir mi ?

Düşünmüş olsaydı aracını 1000 TL. kasko yaptırıp 20 Bin TL. zararı göze almazdı arkadaşlar.

Tanrı neden  bize düşünme yetisi bahşetmiş ? Buna ihtiyaç duyduğumuzda yeterli bilgi ve donanıma sahip miyiz.

Aldığımız kararlarda hata yapmaktan korkmayalı ama körü körüne de hata yapmak hem  zaman hem de ekonomik maliyetler yükler hayatımıza.

Seth Godin ne diyor; yayınladığım vidoyu izlediniz mi ?

“İnsanlar yatırım almak için çok vakit harcıyorlar.. Mümkün olan en küçük işle işe başlayın ki daha büyük iş kurma özgürlüğüne sahip olasınız ” Seth Godin.🚲

Yorumsuz başlığını okuyunca fotoğrafın yoruma kapalı olduğunu fark etmemişim(forumun varlık nedenine aykırı olsa da).

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Hirsizin hic sucu yok ben onu anliyorum.

Evi pimapen pencere yaptırdım, hırsız haftasına girdi. 30 yıldır uğramadığım semt karakoluna gitim demir korkuluk yaptırmadım diye komser bizi azarladı😡 Adamların iş yoğunluğunda birde hırsızla mı uğraşsınlar. Yankesici Hırsızı yakaladım emniyet güçlerine teslim ettim. Madur vatandaş zengin biri idi, görevinizi yaptınız dedi😡

Hırsız bir ay sonra benim arabanın etrafında dolaşmaya başladı😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ben kaza atlattığımda kendi hatam varsa" eyvah ölecektim!"  değil "neredeyse birinin günahına giriyordum." yada "öldürüyordum neredeyse suçsuz birini" diye üzülüp düşünürken şahsen pervasızlığa gelemiyorum. Şoförün mutlaka kendine göre diyeceği yada savunacağı şeyler vardır elbet ve her insan mutlaka bir değildir. Onu da dinlemek lazım ama bazen verilen cevapların yetersiz olduğu zamanlar vardır diye düşünüyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

bu halde baya bir kullanmışlar bantlardan belli , yazık kendi canlarını tehlikeye atıyorlar

Araç yatmış. Stopların kromundan belli. Muhtemelen satın alındı ve onarım için B noktasına gidiyor. 

Bu şekilde seyir karayolunda herhangi bir risk taşımaz. Arkasında yükü yok, sürati yok. Tamamen kapalı panelvan gibi arkasını görmese de olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Araç yatmış. Stopların kromundan belli. Muhtemelen satın alındı ve onarım için B noktasına gidiyor. 

Yatmış olabilir, firmanın sıkışık anda kullandığı bir araç olabilir.
Araç markete ürün indiriyordu benim dikkatimi çekti,yetişemedim hareket ettikten sonra trafik tıkalı olduğu için fotoğrafını çekebildim.
Önemli olan bu aracın trafiğe çıkmış olması.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzer hasar benim iş yeri aracımda oldu ama kapısı bacası kilitlenebiliyor idi. Yine de başkasının canına malına zarar verecek durum görmedim. Tofaşın yanında bu araç bu hali ile daha güvenli ve sağlam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Naki abi bakış açın tam olarak nedir? Konu başlığı ile içeriği tam olarak örtüştürme düşünce yetisine sahip olamamışım :) Yorumsuz olan ne?

Araç sahibinin maddiyatı mı?

Mala cana dolaylı ya da doğrudan kastetme mi?

İnsan psikolojisinin günümüzde geldiği nokta mı?

Yasaların önemi veya yasaları işimize geldiği gibi kullanmak mı?

Felsefik yaklaşım-eleştirel düşünce mi (düşünme yetisi, iyiyi, kötüyü, riskliyi ayırt etme vs bahsetmişsin)?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Naki abi bakış açın tam olarak nedir? Konu başlığı ile içeriği tam olarak örtüştürme düşünce yetisine sahip olamamışım [emoji4] Yorumsuz olan ne?

Araç sahibinin maddiyatı mı?

Mala cana dolaylı ya da doğrudan kastetme mi?

İnsan psikolojisinin günümüzde geldiği nokta mı?

Yasaların önemi veya yasaları işimize geldiği gibi kullanmak mı?

Felsefik yaklaşım-eleştirel düşünce mi (düşünme yetisi, iyiyi, kötüyü, riskliyi ayırt etme vs bahsetmişsin)?

Kelle koltukta diye bir tabir vardır bilirsin..
Adam çaresiz olmasa o araçla trafikte dolaşmaz. Parası olsa aracı kaskolu olur.
Hacizli olmasa satar borcunu kapar.
Aklında Bin çeşit sorunu olan sürücü şu sıralar trafikte gezen başı boş mayın; her an benzeri olaylarla karşılaşabilir diye düşündüm ve içeriği yayınladım; üstüne de Yorumsuz yazdım.

Bunları söyleyen olmayınca yorumcu oldum Metin Bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Yorumsuz olan konu muydu?

konu yoruma kapalı demekmiydi ?

cahil adamım benim kapasitem yetmiyor anlamaya :) 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Trafik sigortası olmayan araç maalesef ülkemizde yeterince mevcut. Sürücünün kaçmasına gerek de yok, ayağındaki pantolonundan başka bir şeyi yok nesini alacaksınız ? Kaza sonrası haksız olsa bile Hakim içeriye atsa borcunu hiç ödeyemeyecek gerekçesi ile dışarıda bırakıyor. Vay Dürüst vatandaşın haline.

Çok şükür sigortasız araçlar için Güvence Hesabı var. 

Diyelim ki aracınıza sigortasız bir araç çarptı yaralanma, ölüm gibi tazminatları Güvence Hesabı ödüyor.

Ama hasarı ödemiyor diye biliyorum.

Sonra araç sahibine karşı dava açıyor Güvence Hesabı, malı mülkü varsa alıyor, yoksa da gerekli işlemleri yapıyor.

Sigortasız bir araç çarptığında Güvence Hesabını unutmamak lazım.

tarihinde Ahmet Aybeyaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kelle koltukta diye bir tabir vardır bilirsin..

Adam çaresiz olmasa o araçla trafikte dolaşmaz. Parası olsa aracı kaskolu olur.

Hacizli olmasa satar borcunu kapar.

Aklında Bin çeşit sorunu olan sürücü şu sıralar trafikte gezen başı boş mayın; her an benzeri olaylarla karşılaşabilir diye düşündüm ve içeriği yayınladım; üstüne de Yorumsuz yazdım.

Bunları söyleyen olmayınca yorumcu oldum Metin Bey.

O zaman bize sosyal mesaj vermeye mi calisiyorsun abi default_smile.png 

Adamla durup sohbet ettin diye anliyorum ben. Haciz, kasko falan filan.

Biz de sunu anlatamadik. Her ne sebeple olsun kimsenin benim canima malima asiri hiz, makas, guvensiz guvenliksiz, sigortasiz, ehliyetsiz, muayenesiz vs vs vs sekilde sebep olmaya hakki yoktur. Tedbir bizden takdir Allahtan.

Allah korur diye kasko yok muska var diyecek halimiz yok. Inancli insanin tevekkulu idrak etmesi gerek.

Daha once dedin ya mesajlarimla forum bilmem nesini alt ust ettim diye. Mesaj olarak olmasada birseyleri alt ust ettin. Bizim kaliplarimiz mi, senin tutumun mu alt ust olan nedir [emoji16]

Renk kattigin icin de ayrica tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Durumu olmayan değil muhtemel zamanı yok. Trafik görevini yapmıyor ancak ışıklar takılı ise bu şekil bir sıkıntı büyük değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Yorumsuz olan konu muydu?

konu yoruma kapalı.
cahil adamım benim kapasitem yetmiyor anlamaya [emoji4] 

Her ülkenin kendi kuralları ve yönetim şekli olması beraberinde bazı yasaklar sizde olduğu gibi mutlaka vardır.
Forumun statüsü yüksek. Empati, dayanışma, motivasyon gibi oturmuş bir sistemi mevcut. Bunlar iyi tarafları; birde muhtelif sebeplerden yasaklar da mevcut. Cezalar arasında uzaklaştırma ve ömür boyu men cezalarınız kurallarınız arasındaki ağır cezalar.
Madem cahil bir adamsın yaz “ Yorumsuz” al tedbirini dedim, kendi kendime.
d7e47dbfe9433de36f2085336458826f.jpg

Bizim Bozdağ kar helvası ile Töngül pidemiz meşhurdur Ali Bey. İzmire geldiğinizde haberim olsun seninle iyi anlaşacağız, çünkü ikimizin kapasitesi denk:)
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Çok şükür sigortasız araçlar için Güvence Hesabı var. 

Diyelim ki aracınıza sigortasız bir araç çarptı yaralanma, ölüm gibi tazminatları Güvence Hesabı ödüyor.
Ama hasarı ödemiyor diye biliyorum.

Sonra araç sahibine karşı dava açıyor Güvence Hesabı, malı mülkü varsa alıyor, yoksa da gerekli işlemleri yapıyor.

Sigortasız bir araç çarptığında Güvence Hesabını unutmamak lazım.

O güvence havuzundan benim de haberim var, mağdur çok, şartları sınırlı yetersiz. Trafikte sigortasız araç denetimini yapan işini eksik yapıyorsa mağduru korumakla mükelleftir.
Karşı tarafın zorunlu Trafik Sigortası yoksa eyer ve kazada kusursuzsam benim sigortam ne güne bekler ?
Havuzdan çeksin parayı mağduriyetimi gidersin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bizim Bozdağ kar helvası ile Töngül pidemiz meşhurdur Ali Bey. İzmire geldiğinizde haberim olsun seninle iyi anlaşacağız, çünkü ikimizin kapasitesi denk:)

Ama simdi yani buna da yorum yapilmaz ki [emoji16] Mangal ekibi Çorum pidesine rakip cikti.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Her ülkenin kendi kuralları ve yönetim şekli olması beraberinde bazı yasaklar sizde olduğu gibi mutlaka vardır.
Forumun statüsü yüksek. Empati, dayanışma, motivasyon gibi oturmuş bir sistemi mevcut. Bunlar iyi tarafları; birde muhtelif sebeplerden yasaklar da mevcut. Cezalar arasında uzaklaştırma ve ömür boyu men cezalarınız kurallarınız arasındaki ağır cezalar.
Madem cahil bir adamsın yaz “ Yorumsuz” al tedbirini dedim, kendi kendime.

Kar helvası dediğiniz acaba karsambaç mı bizim mersin yöresinin yaylalarında olur

kar üzerine gül suyu reçel vs dökülerek hazırlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
20 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Kar helvası dediğiniz acaba karsambaç mı bizim mersin yöresinin yaylalarında olur

kar üzerine gül suyu reçel vs dökülerek hazırlanıyor

İlk kez duydum; karsambaç güzel bir terimmiş.

Evet bizim kar helva yayla karı ile yapılan yöresel meyve özleri şerbetidir. Milli içeceğimizdir yaz kış içeriz.

Bizim yöremizde Karadut ve Vişne çok genellikle onların özünle içeriz. Ayrıca  yöremizde yıllık 20 Milyon adet çeşitli fidan üretimi ile ihracat'çı bir bölgedeyiz.

Bağ yurduna gelirseniz isterseniz konuğum olun, uygun zaman olursa sizi ağırlarım yöreyi birlikte dolaşırız.🙂

https://www.gezipedia.net/313-beydagda-gezilecek-yerler.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)

Adamla durup sohbet ettin diye anliyorum ben. Haciz, kasko falan filan. @Metin Akbal

İstanbul trafiğini bilmem ama bizim burası henüz sohbet düzeyine erişemedi Metin Hoca🙂 Aracın dış aksesuarına bakarak söyledim mülkiyeti muhafaza, kasko meselesini . Ama sen kaskosu olsa da yaptırmaz  öyle gezebilir diye ima ediyorsan mesleğiniz gereği bir tecrübeniz vardır  saygı göstermek gerek.
Servet Aydın Bey aracın satın alınmış olabileceğini, onarımı için  yolda olduğunu yazdı . Mehmet  Göktürk Hoca piyasadaki sıcak paranın durgun olduğu bir dönemde işlerin çok yoğun olduğunu ve  zaman yetersizliği yorumunda bulundu.😃
Ben, aracın uzun süre  o haliyle zorda kalarak mal dağıtımı yaptığını gördüğüm için  yazdım.

Not: Arkadaşlar araç bakımı için siz servislere mi gidiyorsunuz ? İsterseniz çıkın biraz küçük sanayi sitelerini dolaşın, küçük esnafın halini görmek kitap okumaya benzer kendi geleceğini görmek gibidir; hatta Seth Godin okumak şu sıralar bendeki daralmaya çok iyi geliyor.

Konuşurken bazıları için kalbi ağzında derler, ben tercih ederim ki dimağ, dilinde olsun. Cemal Şehabettin.

15 saat önce, Servet Aydın yazdı:

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
-
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

O dediğiniz küçük esnaf vakti zamanında araç beğenmediği için kapıdan çevirdi. Bi takım cam süpürgesine iki katı fiyat çekti, sadece lastiğini almak istediğimde yok dedi. Parmak kadar sensörü orijinal diye yutturmaya çalıştı. Şu arabaya sis farı montajı yapalım dedim ücreti mukabili, işi uzun bunun, şimdi git yarın gelme dedi. 

Muhtemelen bu minvalde olanlar ve belki daha fazlası piyasadan silinecek. 

Her kimi okuyorsanız okuyun. İnsan özünde ne ise odur. Vicdanlı insan olsun varsın okumasın.

İstiyorsunuz ki aynı düşünelim. Ben de mi istesem? Neden farklı olanı görmüyorsunuz? 

Bir görseli alıp sabit fikrinize alet ediyorsunuz. Olabilir yada olmayabilir. Bu inat neden?

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben sıcak paranın durgun olduğu dönemde demedim.  Adamın işi yoğundur dedim.  Keza uzun süre sağ aynama CD-ROM takılı gezdim. Parasızlıktan değil arabanın lazımlığındandı. (hdp ile ittifak yaptınız lafı gibi olmuş orası :))

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Nefes alsın yeter derken şair bunu kastetmedi sanırım [emoji3]

Adamla durup sohbet ettin diye anliyorum ben. Haciz, kasko falan filan. @Metin Akbal

Metin Hoca bu vatandaş park halinde olduğu için sohbet fırsatım doğdu. Camın kırık ve bantlı sağ aynayı nasıl görüyorsun diye sordum..
Adam esnaf işi iyi, araç ful kasko fakat adam kullan at reklamlarından çok izlemiş. Keşanlı Yiğit favorim diyor bir dolar bir lira olunca arabayı değiştirecekmiş.
80c2fb8af9100612aa2eb38a23c823cd.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 27.03.2019 at 08:32, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Metin Hoca bu vatandaş park halinde olduğu için sohbet fırsatım doğdu. Camın kırık ve bantlı sağ aynayı nasıl görüyorsun diye sordum..
Adam esnaf işi iyi, araç ful kasko fakat adam kullan at reklamlarından çok izlemiş. Keşanlı Yiğit favorim diyor bir dolar bir lira olunca arabayı değiştirecekmiş.
80c2fb8af9100612aa2eb38a23c823cd.jpg

Parası, kaskosu vakti olan hiç kimse böyle gezmez.. 

Gezmemeli de.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...