İçeriğe Yönlendir

Focus I - Hararet Sorunu (Çözüldü)

Hasan Güngör

Recommended Posts

Hasan Güngör
(düzenlendi)

Herkese Selamlar,

Son günlerde yaşadığım bir sıkıntımı sizlerle paylaşmak istedim.Aracımla uzun süren rampa çıkışlarımda hararet göstergesi kırmızıyı gösteriyor,ancak ayağımı gazdan cekince hemen normale dönüyor.Fan açıyor,su eksiği vs hiçbirşeyi yok.Bu durumun sebebi ne olabilir?İlginç olan gaz vermeyi bıraktığımda anında hararetin normale dönmesi.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yalancı hararet problemi muhtemelen.Son zamanlarda radyatör suyu ile ilgili işlem yapıldı mı ? Sistemin havasını aldırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Güngör
(düzenlendi)
On 19.03.2019 at 15:09, Tahir İlter yazdı:

Yalancı hararet problemi muhtemelen.Son zamanlarda radyatör suyu ile ilgili işlem yapıldı mı ? Sistemin havasını aldırmanız lazım.

Aynen hocam yalancı hararet problemi çıktı durum.Focus 1 lerin kronik arızasıymış ustanın dediğine göre.Hararet müşürü üst kapaktan sıcaklığı algıladığı olmaktaymış.Müşür değişse bile zamanla oluyomuş.Kesin çözüm olarak tam terimleri bilmiyorum ama motorun içinden gelen suyun çıktığı yere taşıdı müşürü(oraya bir aparat hazırlattı).Böylece müşür direkt olarak suyun sıcaklığını ölçebiliyor.Bu şekilde kurtulmuş oldum bu sorundan.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
harf hatalari
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Demir

Motorun üstündeki müşürü usta motorun yan tarafına taktı.sorun hallolmuştu.Ben de çok çektim bu durumdan. Sağolsun hallettik. 

Yorum bağlantısı
Hasan Güngör
3 saat önce, Kenan Demir yazdı:

Motorun üstündeki müşürü usta motorun yan tarafına taktı.sorun hallolmuştu.Ben de çok çektim bu durumdan. Sağolsun hallettik. 

aynen hocam bende kurtuldum çok şükür havalar ısınmadan.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Sarıgül
On 22.04.2019 at 11:33, Kenan Demir yazdı:

Ustam yanlış birşey yaptırmışsınız ford o sensörü oraya boşa koymamış bence..üst kapaktaki sensör motor suyu sıcaklığını ölçmez üst kapak ısısını ölçer o da 100 derecenin üstünde rahat olur aracınızın suyunda büyük ihtimalle hava var suyuyla oynamış olmalısınız sistemde hava olsa bile su max seviyede görülebilir radyatör su deposuna gelen ince bir hortum var yerinden söküp dik vaziyette yukarı kaldırın motoru çalıştırıp havasını alın ve sensörü eski yerine takın. Yoksa motor hararet yapabilir siz farkında olmadan 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
On 22.04.2019 at 11:33, Kenan Demir yazdı:

Yanlış bir uygulama olmuş. İşlemi yapanın  “usta” nitelendirmesini hak etmediğini düşünüyorum. İleride daha büyük sorunlara yol açılabilir.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ödül Akkoç

göstermediğim gitmediğim usta kalmadı. sibop arızasından tut radyatöre kadar bir sürü abuk sabuk ariza söyledi ustalar.
sorunun çözümünü yazıyorum sırf bunu yazmak için foruma girdim.
yedek su deposunu ve kapağını orjinali ile degistirin ben connect araclara takılandan aldım. bizim modellere uyuyor. bir kere hararet yapti sanirim havasi bosaldi ondan sonra bir daha cok sukur yalanci hararet yapmadi. yalanci hararetin sebebide deponun delik yada kapaktan hava alması

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Kapak ve su deposundan hava kacirirsa sistemde havayi almak icin yeterli ic basinc olusamaz neticede bulmussunuz gecmis olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...