İçeriğe Yönlendir

İnternet Arızası

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba,geçen sene aralık ayında ttnet'ten turknete geçiş yaptım,mart başına kadar memnun edici bir şekilde kullandım,bu geçişten sonra telefon hattında sorun çıktı çözemediler ve arka planda tekrardan bir hat açtılar ( onların dediği böyle) yaklaşık 10 gündür internet bağlantım yok 2-3 gündür yoğun bir şekilde görüşmeler yapıyorum son durum olarak hattımda dsl sinyalinin olduğunu modem kurulumunu doğru şekilde yaptıktan sonra hattıma ip sinyali geleceğini söyledi müşteri hizmetleri,gel gelelim ben 2-3 kez modem kurulumu yapmama rağmen hala bağlantım yok,modem üzerinde bütün ışıklar yanmakta,bütün bağlantılar düzgün,aşşağıda paylaştığım modem arayüzden test amaçlı aldığım ekran görüntüleri,daha bu işlerle alakalı yetkili servis vs çağırmadım,gözden ne kaçırmış olabilirim yardımlarınızı bekliyorum,teşekkur ederim

ZjUQt.jpg

ZsY3U.jpg

ZjqbQ.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4 ışık yanıyorsa sorun olmamalı.. Ağ bağlantısı mı yapamıyorsun ki.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Farkli bir modemle deneyin.

başka, halihazırda çalışan bir modemle. Benzer durum başıma gelmişti, modemden çıktı. Bozuk değildi ama işte...

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

4 ışık yanıyorsa sorun olmamalı.. Ağ bağlantısı mı yapamıyorsun ki.. 

resimde de paylaştığım gibi bütün ışıklar yanıyor,modemin kullanıcı adı şifresini giriyorum,kuruyorum internet bağlantısı yok...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Birde baglanmayi baska bir bilgisayardan, telefondan deneyin.

Kablosuz ag yerine kablodan da baglanmayi deneyin. Hata nerde anlamaya calisin.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

başka, halihazırda çalışan bir modemle. Benzer durum başıma gelmişti, modemden çıktı. Bozuk değildi ama işte...

farklı modemle denemek farz oldu....kaç yıldır internet kullanıyorum deli etti,bir yandan da fark ettikki internet evdeki su elektirik gibi malesef :)  

Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Birde baglanmayi baska bir bilgisayardan, telefondan deneyin.

Kablosuz ag yerine kablodan da baglanmayi deneyin. Hata nerde anlamaya calisin.

direk kablodan bağladım,farklı bir modem bulup deneyeceğim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Modeminizde dsl bağlantınız bağlı gözüküyor. Başka bilgisayarda denediniz mi? Bana sorun bilgisayarda gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Modeminizde dsl bağlantınız bağlı gözüküyor. Başka bilgisayarda denediniz mi? Bana sorun bilgisayarda gibi geliyor.

Laptopta sorun yok,bağlantı kabloyla,emanet modem bulup deneyeceğim bağlantı varsa o zaman sıkıntı ya modemde yada laptopta :( 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Laptopta sorun yok,bağlantı kabloyla,emanet modem bulup deneyeceğim bağlantı varsa o zaman sıkıntı ya modemde yada laptopta [emoji20] 
Sorun yok derken, internet yok iste, sorun bu :)
Wireless ile cepten baglaninca durum ne?
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Modeminiz eski tip modem ise Turknet ile çalışmaz Vdsl 2 uyumlu modem alcaksınız eski standar adsl modemler turknette çalışmaz

Bende turknet kullanıyorum bende de standar modem vardı değiştirdim modemi şuan 36 mgb internet alıyorum çok memnunum 

1 saat önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Herkese merhaba,geçen sene aralık ayında ttnet'ten turknete geçiş yaptım,mart başına kadar memnun edici bir şekilde kullandım,bu geçişten sonra telefon hattında sorun çıktı çözemediler ve arka planda tekrardan bir hat açtılar ( onların dediği böyle) yaklaşık 10 gündür internet bağlantım yok 2-3 gündür yoğun bir şekilde görüşmeler yapıyorum son durum olarak hattımda dsl sinyalinin olduğunu modem kurulumunu doğru şekilde yaptıktan sonra hattıma ip sinyali geleceğini söyledi müşteri hizmetleri,gel gelelim ben 2-3 kez modem kurulumu yapmama rağmen hala bağlantım yok,modem üzerinde bütün ışıklar yanmakta,bütün bağlantılar düzgün,aşşağıda paylaştığım modem arayüzden test amaçlı aldığım ekran görüntüleri,daha bu işlerle alakalı yetkili servis vs çağırmadım,gözden ne kaçırmış olabilirim yardımlarınızı bekliyorum,teşekkur ederim

ZjUQt.jpg

ZsY3U.jpg

ZjqbQ.jpg

Vdsl 2 modem ile dene olacaktır.

Eski modeminiz de vdsl 2 ise o zaman modeminiz de arıza olmuş olabilir , o zaman son çare kablolu ve kablosuz olarak farklı cihazlar ile telefon tablet pc gibi deneyin 

bağlanmayı hiç birinde yok ise modemdedir arıza

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sorun yok derken, internet yok iste, sorun bu :)
Wireless ile cepten baglaninca durum ne?

:) sorunu bulmaya çalışıyoruz sonuçta,wireless ile cepten bağlanınca oturum açın diye uyarı veriyor..

17 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Modeminiz eski tip modem ise Turknet ile çalışmaz Vdsl 2 uyumlu modem alcaksınız eski standar adsl modemler turknette çalışmaz

Bende turknet kullanıyorum bende de standar modem vardı değiştirdim modemi şuan 36 mgb internet alıyorum çok memnunum 

Vdsl 2 modem ile dene olacaktır.

Eski modeminiz de vdsl 2 ise o zaman modeminiz de arıza olmuş olabilir , o zaman son çare kablolu ve kablosuz olarak farklı cihazlar ile telefon tablet pc gibi deneyin 

bağlanmayı hiç birinde yok ise modemdedir arıza

modem vdsl 2,yaklaşık 3 ay türknette kullandım gayet iyi bağlantı hızıda aldım ortalama 30 mps geliyordu nazara geldik sanırım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

:) sorunu bulmaya çalışıyoruz sonuçta,wireless ile cepten bağlanınca oturum açın diye uyarı veriyor..

Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
26 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

ZvTgG.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

daha wifi'ye erişmemeişsiniz ki? tıklayın oraya ve oturum açma prosedürünü başlatın.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
daha wifi'ye erişmemeişsiniz ki? tıklayın oraya ve oturum açma prosedürünü başlatın.
Wifiye erismis ama bence abonelik vs ile alakali bir durum var.

Soyle bir orneklendirme yapayim. Avm lerde vs wifiye baglanirsin ama oturum acma ister.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Wifiye erismis ama bence abonelik vs ile alakali bir durum var.

Soyle bir orneklendirme yapayim. Avm lerde vs wifiye baglanirsin ama oturum acma ister.

Tamam işte, prosedür tamamlanmamış. İç network ayarlarında sorun var o modemin. O yüzden wireless ile erişim sağlanabilirse beraber bakabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Çok şükür buldum sorunu :) son çare olarak yedek modem getirdim,modemde aynı firmadan kurulu geldi tesedüf, modemi bağladım internet direk geldi,bende bir sevinç ama sorun nerdeydi acaba? :) yıllardır sabit kullandığım kullanıcı adı beni yanılttı,artık ümidi kaybetmiş boş boş bakarken kullanıcı adının sonuna eklenen bir rakamı (0) farkettim,sadece 1 eklenti gözden kaçmış,çok ilginç bir deneyim oldu...sizlerede teşekkur ederim,aydınlattınız beni....!!  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
31 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Sopa nerde sopa :D Mazlumu getirin bana :D

1 Ay boyunca yeni konu açmasını engelliyorum? Ne dersin :D

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Önce büyüklerim dövsünler sonrasını da büyüklerim düşünür :D Ama önce dövmek şart :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

turknet i tavsiye edermisiniz? ttnet feci söğüşlüyor bizi. adamlar 129 tl yapmışlar 69 tl lik aboneliği. taahhüt verirsek duran kota lı bir şey yapacaklarmış o paradan. fırsatçılar.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
36 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

turknet i tavsiye edermisiniz? ttnet feci söğüşlüyor bizi. adamlar 129 tl yapmışlar 69 tl lik aboneliği. taahhüt verirsek duran kota lı bir şey yapacaklarmış o paradan. fırsatçılar.

Baştan söyliyeyim kullanıcı adınızı sakın yanlış girmeyin :D  dün test ettim 30-32 mps veriyor hız,aylık 65 tl  sözleşme vs yok sıkıldın çık,fiyat makul,tavsiye ederim..

1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Sopa nerde sopa :D Mazlumu getirin bana :D

:D :D sizden önce turknete bildirsem durumu onlar 1 otobüs adam gönderir döymeye :D ama bodruma yolunuz düşerse cezamı öderim....

Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

1 Ay boyunca yeni konu açmasını engelliyorum? Ne dersin :D

her türlü cezaya razıyım ama bu kimsenin hatta pişmiş tavuğun başına bile gelmez sanırım,gelen varsa yazsın ben bişey demiyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Aliskanlik haline getirdim.2-3 yilda bir modem degismek lazim.cok kez denedim. Sorun yok hattinizda diyorlar ama nete baglanma ve hiz problemi oluyor..Modem degisince duzeliyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...