İçeriğe Yönlendir

Samsung Bulaşık Makinesi HE Hatası

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhaba Arkadaşlar. Konuyu doğru yere mi açtım bilemedim ve bulamadım.

Bu gibi elektronik işlerden pek anlamam ama 4 yıl önce aldığımız Samsung 5 proğramlı bulaşık makinesi HE hata kodu veriyor ve takılıp kalıyor aynı dakikada. 

HE kodunu araştırınca Isıtma hatası diye çıkıyor. 

Internetde biraz araştırma yaptım servisden destek alanlara 2016 fiyatları ile 540 tl (50 tl işçilik+490 tl parça parası ) alıyorlarmış. Normal bulaşık makine fiyatının yarısı kadar neredeyse. Fakat bazıları da ufak tefek parçaları dışarıda ustalara felan değiştirince makine normal çalışmış.

Sormak istediğim bu konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır? Servisi çağırmadan kendim çöze bilir miyim? Nasıl yaparım. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Makinenizin reziztansı kireç kaplamış :biggrin:

Yabancı forumlarda iki şeyden yapar deniyor. 

1. Isıtıcının rolesi bozuk

2. Isıtıcı bozuk.

Modeli tam bilmiyorum ama ; Isıtıcı değişimi;

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Buşalık makinası ne demek :D

23 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

Buşalık makinesi güzeldi.:D

Yav kafa gitmiş. Birkaç gündür eski düzen bulaşıklar elde yıkanıyor. Hemen halletmem lazım bu işi😆

Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Makinenizin reziztansı kireç kaplamış :biggrin:

Yabancı forumlarda iki şeyden yapar deniyor. 

1. Isıtıcının rolesi bozuk

2. Isıtıcı bozuk.

Modeli tam bilmiyorum ama ; Isıtıcı değişimi;

Servisi arayınca gelip dinliyorlar, açmadan diyorlarmış motor bozuk fiyatı şu(makınanın yarı fiyatı). O yüzden bi sorayım dedim.

Hafta sonu söküp parçaları elektrikçiye kontrol ettireceğim. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servisi arayınca gelip dinliyorlar, açmadan diyorlarmış motor bozuk fiyatı şu(makınanın yarı fiyatı). O yüzden bi sorayım dedim.
Hafta sonu söküp parçaları elektrikçiye kontrol ettireceğim. 
Servis dışı tamircilerde çözüm ara bence. 
Disardaki tamircilerde aynisini yapiyor genelde. Insan evladina denk gelmek gerek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yukarıda yazılmış ya rölesi bozuktur yada rezistansın (ısıtıcının) kendisi bozuktur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben belirli aralillarla icine limon tuzu doldurup bos yikatiyorum.Kirec olayina faydaliymis..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Biraz reklam gibi olacak ama bu tür konularda ben armut com u çok beğeniyorum. Ustalar sorunu bilip ona göre fiyat veriyor, en uygun olanı ve yorumu en çok olumlu olan işi çözüyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Biraz reklam gibi olacak ama bu tür konularda ben armut com u çok beğeniyorum. Ustalar sorunu bilip ona göre fiyat veriyor, en uygun olanı ve yorumu en çok olumlu olan işi çözüyor.  
Faydali bilgi ilk kez duyuyorum tesekkurler.
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Şu armut işi ilginç. Diğer şeylerde kullanmışlığım vardı fakat usta işi aklıma gelmemişti. Ona da bakayım bi. Öte yandan yarın çevredeki ustalara bakayım bi. Akıl akıldan üstündür.

Bu arada benim makinenin parçalarının hangisinin nerede olduğunu biryerlerden bulabilir miyim? Böyle bir site felan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok kazık yedim beyaz eşyada:

1. tamiri yok bunların (f/p) bozulmuşsa uzatılmış garanti ile en ucuzu alınır

2. 2 defa sağlam  tekme ile düzeltmişliğim oldu beyaz eşyayı işe yarıyor :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hizmet sitesi. işçilik bazlı, parça yok. duvar boyacısı mesela. hizmeti alanlar puan veriyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Foruma kaydolalı çok olmuştu ama giriş yapamıyordum. Bu konuyu görünce bir deneyeyim dedim, başardım.

Aynı arıza birkaç gün önce kontrolkalemi formunda ele alınmıştı. O siz değilseniz bir göz atın derim.
Bir de bu arıza kodu hangi aşamada çıkıyor o önemli.
Su alıp hiç yıkamaya başlamadan çıkıyorsa sirkülasyon motoru arızalı olabilir. Ama yıkama başlıyorsa ısıtıcı elaman veya devresi arızalıdır.
f6aeb0f7cc13efadf9a024cdf1aadd5d.jpg

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
On 22.03.2019 at 23:25, Ahmet Serin yazdı:

Foruma kaydolalı çok olmuştu ama giriş yapamıyordum. Bu konuyu görünce bir deneyeyim dedim, başardım.

Aynı arıza birkaç gün önce kontrolkalemi formunda ele alınmıştı. O siz değilseniz bir göz atın derim.
Su alıp hiç yıkamaya başlamadan çıkıyorsa sirkülasyon motoru arızalı olabilir. Ama yıkama başlıyorsa ısıtıcı elaman veya devresi arızalıdır.
f6aeb0f7cc13efadf9a024cdf1aadd5d.jpg

Artık makineyi yaptırmanın zamanı geldi. Samsung servisi aradım hata kodunu sordular ve cevabında ısıtıcı bozuktur dediler. İşçilik dahil fiyatı 450 tl. Servise sordum peki sensörü veya rölesi gibi bişeyler bozulmuş olamaz mı? yok dediler tek parça oluyormuş bunlar. Neyse ben size haber ederim dedim kapattım. Armuttan talep oluşturdum bu arada. Sonra internetden araştırıp mahalledeki bulaşık makinesi tamircisini aradım. Adam kafadan motoru ve ısıtıcı bozuk dedi, bunlar ikisi bir olur ayrı ayrı olmaz dedi. fiyatı ne olur dedim 650 dedi. Dedim tamam abi kalsın. 

Ufak bi problem için bu kadar para aldıklarına göre yarın öbür gün motoru felan arızalansa makina parası kadar para verecektim samsunga.Samsung parçaları inanılmaz pahalı. O yüzden Arçelik bulaşık makinesi almaya karar verdim tam alıyodum Armuttan biri aradı. Abi 100 tlye yaparım 1 yılda garanti veririm dedi. Salı günü adamı bekliyorum. Adam kendinden emin konuştu. Yarın akla kara belli olacak))

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
5 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Artık makineyi yaptırmanın zamanı geldi. Samsung servisi aradım hata kodunu sordular ve cevabında ısıtıcı bozuktur dediler. İşçilik dahil fiyatı 450 tl. Servise sordum peki sensörü veya rölesi gibi bişeyler bozulmuş olamaz mı? yok dediler tek parça oluyormuş bunlar. Neyse ben size haber ederim dedim kapattım. Armuttan talep oluşturdum bu arada. Sonra internetden araştırıp mahalledeki bulaşık makinesi tamircisini aradım. Adam kafadan motoru ve ısıtıcı bozuk dedi, bunlar ikisi bir olur ayrı ayrı olmaz dedi. fiyatı ne olur dedim 650 dedi. Dedim tamam abi kalsın. 

Ufak bi problem için bu kadar para aldıklarına göre yarın öbür gün motoru felan arızalansa makina parası kadar para verecektim samsunga.Samsung parçaları inanılmaz pahalı. O yüzden Arçelik bulaşık makinesi almaya karar verdim tam alıyodum Armuttan biri aradı. Abi 100 tlye yaparım 1 yılda garanti veririm dedi. Salı günü adamı bekliyorum. Adam kendinden emin konuştu. Yarın akla kara belli olacak))

vatandaş boşuna arçelik almıyor demek ki.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
19 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

vatandaş boşuna arçelik almıyor demek ki.

O kadar tamirci aradım hepsi arçeliği önerdi. Sağlam makine ve iyi yıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
On 22.03.2019 at 23:25, Ahmet Serin yazdı:

Örnek olarak 35 dakikalık proğramda yıkamaya başlıyor, 27. dakikada takılıp kalıyor HE yazıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
Örnek olarak 35 dakikalık proğramda yıkamaya başlıyor, 27. dakikada takılıp kalıyor HE yazıyor.
İlk su soğuk yıkar. Onu atıp sonra yeni su alır ve ısıtıcı o aşamada devreye girer.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İlk su soğuk yıkar. Onu atıp sonra yeni su alır ve ısıtıcı o aşamada devreye girer.

Ahmet bey tapatalk imzanizi kapatir misiniz?
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Bunu başka bir konuya yazmıştım.
Ben bazen Siemens parçası bulamıyorum, Samsung vidası bulamazsın diye servis söyledi bana. (Sadece serviste bulunuyor)
Harcıalem parçacılar vardır. Bizim burada birolsoğutma ve azimkarsoğutma var. Her yerde benzerleri veya şubeleri vardır. Onlarda parçası olmayan marka model tercih etmeyin bence. Sizin tamir etmeniz gerekmez. Çağıracağınız tamirci üçe alıp beşe takar. Öteki türlü yetkili servisin olmayan insafına kalıyoruz.a3b144decc594fe6303e36ac293213cc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Arıkan

Aynı arızayı bizim makine de verdi. Siz nasıl çözdünüz sorunu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...