İçeriğe Yönlendir

Kuga - Motor Arızası

Öztürk BÖKE

Recommended Posts

Öztürk BÖKE

Sevgili arkadaslar foruma girisim biraz hızlı oldu bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ford kuga almak istedigimi ve nasıl bir araç oldugu hakkında bilgilerinizi ve yorumlarınızı istemistim...

Şöyleki alacağım aracla alakalı arac sahibi aracin eylul ayinda aşağıda resimde paylaşacağım arızayı verdigini ve bu kapsamda sensörünün değiştiğini ancak şuan da yine aynı arızayı verdiğini beyan etti.

Bu arıza ile ilgili düşüncelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum sizce büyük bir arızamı yoksa halledilebilir arızamı bilgilerinizi bekliyorum saygılar...

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

3 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Resim yok bilginize.

Resmi ekleyemedim.

Motor arızalı servise götürün yazıyor sarı bir ışık yanıyor 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Arıza kodu olursa bir fikrimiz olabilir ama Motor Arızalı çok genel, ODB cihazları ile arıza kodu bulmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence Arızalı olmayanını alın.

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
4 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Arıza kodu olursa bir fikrimiz olabilir ama Motor Arızalı çok genel, ODB cihazları ile arıza kodu bulmanızı tavsiye ederim.

Araci yapan servisle görüşmüştüm varmı aracın sıkıntısı diye 2 gün once gecmiste hava ile ilgili sensör arızası vermiş kronik bu aracta dedi degistirdik dedi suanki arizasi ne bilmiyorum sahibi bil diye söylüyorum diye aradi bakim icin götürmüş boyle bir ariza çıkmış 

5 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Anladım abi henüz aracı görmedim ama detayını bilmiyorum sahibi aradi bilgi verdi tabi nedir ne degildir bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
11 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Peki sizce motor arizasinin sebebi sensor arızası olabilirmi

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
6 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Peki sizce motor arizasinin sebebi sensor arızası olabilirmi

Ola da bilir olmaya da bilir. Arıza kodu yok, arızanın ne olduğu belli değil. Bu bilgiler ışığında bizim söyleyeceklerimiz bununla sınırlı kalır. 

Çok niyetliyseniz arabayı servise götürüp  baktırabilirsiniz. En mantıklısı böyle. 

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
22 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ola da bilir olmaya da bilir. Arıza kodu yok, arızanın ne olduğu belli değil. Bu bilgiler ışığında bizim söyleyeceklerimiz bununla sınırlı kalır. 

Çok niyetliyseniz arabayı servise götürüp  baktırabilirsiniz. En mantıklısı böyle. 

Simdi arac sahibiyle görüştüm egsoz cikis  sensörü ile ilgiliymiş bilgisayara bağlanmış yazında bu hatayı vermiş sonrada hata silinmiş bakim yapildiktan sonra arac hata kodunu tekrar vermis sensorun degisecegini söyledi sahibi 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Arızanın tamir bedelini fiyattan düşüp alın eğerki niyetiniz varsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

24 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Arızanın tamir bedelini fiyattan düşüp alın eğerki niyetiniz varsa.

Arac yapilmadan almicam satici da bu konuda kul hakki olmasin diye her detayini anlatiyor ve arizali satmayacagini beyan ediyor

31 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hala soğumadınız mı?

Kisinin durust olmasi beni sogutmayan en buyuk sebep diyelim

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
23 dakika önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Kisinin durust olmasi beni sogutmayan en buyuk sebep diyelim

Dürüst birinden problem satın alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Fiestada egzoz sensörünü uzatılmış garanti ile değiştirdik. Tutarın yüzde 20'si gibi bir rakam ödemiştik. O zaman bile yüksek gelmişti.  

Değişince sıkıntı çözülmüştü. Değişim öncesi gürültülü, düzensiz çalışma, aşırı yakıt tüketimi vardı, değiştirince düzeldi.

Değişim işlemi yetkili serviste yapılırsa en azından garantili olur.

Sizin alacağınız araçta bu belirtiler var mı ?

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
1 dakika önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Fiestada egzoz sensörünü uzatılmış garanti ile değiştirdik. Tutarın yüzde 20'si gibi bir rakam ödemiştik. O zaman bile yüksek gelmişti.  

Değişince sıkıntı çözülmüştü. Değişim öncesi gürültülü, düzensiz çalışma, aşırı yakıt tüketimi vardı, değiştirince düzeldi.

Değişim işlemi yetkili serviste yapılırsa en azından garantili olur.

Sizin alacağınız araçta bu belirtiler var mı ?

Hocam şöyleki arac icin pazartesi konustuk cumartesi görüşelim diye sözleştik satıcısı beni aradı aracın suan arıza verdigini ve egsoz sensoru ile alakalı hata verdiğini söyledi aracin bakımları ve sensör değişimini yıllardır aracın takibini yapan özel serviste yaptıklarını söyledi. Parcalari yetkilide alıp işçiliğini ozelde yaptıriyormus yalniz bu hatayi surekli vermiyormuş aracin beyninden silindiginde uzun bir sure kullanimdan sonra yeniden vermis kendiside araci satacağı için ve daha sonra mahcup olmamak adina beni arayip bilgi verdi resimlerini paylasti bende sizlere sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Araçta tekrarlayan sensör arızası uyarısı varsa sorunlu olan yer sensör olmayabilir.

Düşündüğünüz araç Kaç model, kaç km ve hangi motoru kullanıyor ?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Motor arızası uyarısında çok tecrübeliyim [emoji16]
3 kez servise götürdüm.
1. map sensörü arızası (100 TL ye mal oldu bu parçayı bile Ford 1 hafta ancak temin edip gönderdi.
2. Maf sensörü arızalandı. 1. ile aynı süreç
3. Motor arıza ışığı 2.’den 1 ay sonra oldu, bunda da motor bağlantısının bir pini eğilmiş , test için uzun yol testi yaptık dediler yarım depo benzini içmişler [emoji16]

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
1 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Araçta tekrarlayan sensör arızası uyarısı varsa sorunlu olan yer sensör olmayabilir.

Düşündüğünüz araç Kaç model, kaç km ve hangi motoru kullanıyor ?

2013 model 100 bin 2.0 dizel powershift

Bir saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Motor arızası uyarısında çok tecrübeliyim emoji16.png
3 kez servise götürdüm.
1. map sensörü arızası (100 TL ye mal oldu bu parçayı bile Ford 1 hafta ancak temin edip gönderdi.
3. Motor arıza ışığı 2.’den 1 ay sonra oldu, bunda da motor bağlantısının bir pini eğilmiş , test için uzun yol testi yaptık dediler yarım depo benzini içmişler emoji16.png

Screenshot_20190321-154551_Gallery.jpg

Resim atmaya calistim ama beceremedim

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE

Unlem isareti altta sari isik motor arizali servise goturun yaziyor

Yol bilgisayari ekraninda

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Herhangi bir resim yukleme sitesini kullanarak kolayca resim yukleyebilirsiniz.Forum yardim konumuzda da mevcut.Yine de olmaz ise tekrar yardimci olabiliriz.👍

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
Bir saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Motor arızası uyarısında çok tecrübeliyim emoji16.png
3 kez servise götürdüm.
3. Motor arıza ışığı 2.’den 1 ay sonra oldu, bunda da motor bağlantısının bir pini eğilmiş , test için uzun yol testi yaptık dediler yarım depo benzini içmişler emoji16.png

Hocam ben gormedim arac sahibinin soyledigine gore bilgisayara baglamislar egsoz sensoru ile alakaliymis bilgisayarda hata kodunu vermiş 

3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Herhangi bir resim yukleme sitesini kullanarak kolayca resim yukleyebilirsiniz.Forum yardim konumuzda da mevcut.Yine de olmaz ise tekrar yardimci olabiliriz.👍

Fazla becwriksizim galiba beceremedim

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Hocam ben gormedim arac sahibinin soyledigine gore bilgisayara baglamislar egsoz sensoru ile alakaliymis bilgisayarda hata kodunu vermiş 

Fazla becwriksizim galiba beceremedim

estagfurullah oyle sey mi olur.

Cok normal seyler.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Özel servisten ziyade bence yetkili ford servisinden detaylı bir kontrol yaptırılabilir. Ve mutlaka sizde başka ford ustalarına gösterin.

Arkadaşların dediği gibi güvenilir birinden dert satın almış olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...