İçeriğe Yönlendir

Kaskomda Eksik Teminatlar mı Var?

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Herkese merhabalar ,

Gün içinde Forumda Sigorta ve Kasko bölümünden bazı yazıları okurken aklıma takılan bir şey oldu. Ekteki resimde TEMİNATLAR yazılı kısımda 

ÇARPMA-ÇARPIŞMA

ÇALINMA

YANMA

İMM ORANI ? 

Gibi teminatların yazmadığını gördüm.

Bunları poliçemden çıkarmış olamazlar değil mi?

Mehmet Ağabeyin kaskoda dikkat edilmesi gereken yerlerle ilgili özel bir yazısı var mıdır? Forumda 

36ZbXA.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

İmm 100.000 kombine vermiş sanırım.ÇArpma çarpışma yazmasına gerek yok zaten temeli o kaskonun.Genel olarak yapılmış standart bir kasko eksik yok ama fazlasıda yok.

İ.M.M biraz daha yüksek tutulabilirdi malum artık ortalık pahalı araç kaynıyor.Ocağa incir ağacı diktirecek cinsten. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
1 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

İmm 100.000 kombine vermiş sanırım.ÇArpma çarpışma yazmasına gerek yok zaten temeli o kaskonun.Genel olarak yapılmış standart bir kasko eksik yok ama fazlasıda yok.

İ.M.M biraz daha yüksek tutulabilirdi malum artık ortalık pahalı araç kaynıyor.Ocağa incir ağacı diktirecek cinsten. :)

Ahmet Bey teşekkür ederim.

Orjinal Cam Klozu

İstenilen servise Götürme

Hasarsızlık indirimi

Orjinal Parça Kullanımı gibi detaylar var poliçede

Ben Eskiden TEMİNATLAR kısmında herşeyi görüyorduk diye hatırladım...Bazı Teminatları da göremeyince gereksiz bir panikledim...İMM olayını Trafik Sigortasında ( Anadolu) 1 Milyon olarak yaptırdım...Kaskoya gerek kalmadan ödemeler yapılsın diye...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Bey teşekkür ederim.
Orjinal Cam Klozu
İstenilen servise Götürme
Hasarsızlık indirimi
Orjinal Parça Kullanımı gibi detaylar var poliçede
Ben Eskiden TEMİNATLAR kısmında herşeyi görüyorduk diye hatırladım...Bazı Teminatları da göremeyince gereksiz bir panikledim...İMM olayını Trafik Sigortasında ( Anadolu) 1 Milyon olarak yaptırdım...Kaskoya gerek kalmadan ödemeler yapılsın diye...

Kasko da anadolu sigorta mı ?
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko da anadolu sigorta mı ?

Kasko UNİCO sigorta Mehmet abi...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Poliçenizde en üstte Kasko yazıyor ya,  kaza,yanma ,çalınma teminatları onun içinde. Kaskonun temel teminatı zaten onlar.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Poliçenizde en üstte Kasko yazıyor ya,  kaza,yanma ,çalınma teminatları onun içinde. Kaskonun temel teminatı zaten onlar.

Önder Abi Bilgilendirme için teşekkür ederim...

Eskiden Teminatlar adı altında herşeyi görüyorduk diye hatırlıyorum ondan dolayı bir tedirgin oldum...Bazı kasko şirketleri Ali Cengiz oyunlarını çok sever bize de denk gelmese bari dedim.

Sağolasın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

Kasko UNİCO sigorta Mehmet abi...

Tanımıyorum maalesef. Yorum yapamam.. 

Özetle.. : Ne verdiği teminatlar kısmında, neleri geri aldığını muafiyetler kısmında görürsünüz.. 

Ayrıca, aşınmaya maruz parçalarda kesintiler yapılması, bir kazada ciddi yekün tutmaktadır, bazı şirketler kesinti yapıyor. Anlaşmalı tamirhane dışındaki kesintiler ciddi bir sorun. Bilerek almak gerekiyor. Orijinal cam, imm ve manevi tazminatlar. ikame araç süreleri, belirleyici unsurlar. Bu detaylara bakmalısın.. 

Forumda, : Kasko poliçesi alırken nelere dikkat edilmeli başlıklı bir konu olmalıydı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

36ZbXA.jpg

Bunlar bişey ifade etmez.. 

Muafiyetlere de bakmak gerek.. 

Sel vermiş ama arka sayfada % 25 i muaftır demişse eksiktir benim için.. 

Mini onarım 5000 demiş ama.. tramere hasar olarak yansıyorsa başka şirkete geçemiyorsun.. 

Kilit sistemi 1000 lira mesela ve yetmiyor hiç bir araca.. 

İkame araç kaç gün. Hangi sınıf araç verecek.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Mini onarım 5000 demiş ama.. tramere hasar olarak yansıyorsa başka şirkete geçemiyorsun

Abi bizde nasıl? Özelden sordum ama gitmedi galiba. İbiza ya 1-2 şey yaptıracağım ama tramere yansımaz inşallah [emoji848]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi bizde nasıl? Özelden sordum ama gitmedi galiba. İbiza ya 1-2 şey yaptıracağım ama tramere yansımaz inşallah [emoji848]

Allianzda tramere yansımıyor hasar olarak görünmüyor.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Unico. Üniversiteli kaskosu gibi ismi var. Teminata alınan araçlara kasko zorunlu diyince bundan yaptıriyor müşteriler. Aşırı ucuz gibi. Kaskom var mı var poliçesi gibi geliyor. Büyük şirketler bile hasar durumunda sıkıntı olabilecekken bunları düşünemiyorum. 

Tuknippon vardı mesela en uygun trafik sigortası onda idi nette. Dedim canlı acente bulup yaptırayım bir şey olursa muhatap olsun. Kocaeli de yetkili acenteyi zor bulmuştum. :) Hasar zamanı direk firma sahibini aricaz gibi bir hava sezmiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...