İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Devirlenme Problemi

Davut gunaydin

Recommended Posts

Davut gunaydin

Selam herkese.benim aracımda 2500-3000 devir arası devir problemi yaşıyorum bu yaklaşık 2 yıldır var.şöyleki 2500 devri gecince 3000 devire kadar sanki arabaya gaz verip bırakıyomus gibi oluyor.vuuu vuuuu vuuuu yapıyor.ancak gazı köklersem yapmıyor.tatlı tatlı hızlanırken yapıyor.motor sesi haricinde hissettiğim koltuğa yapıştırıp bırakıyor yani bi hızlanayım diyor bi vazgeciyor :)))nedir bu delinin sorunu yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maf sensörü temizliği yapılabilir.

Bu arada araç hangi yakıtı kullanıyor, mobilden belli olmuyor. Belirtirseniz yorumlar daha doğru yönde olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Hava akışmetre bozuksa gıtmez , turbo daproblem varsa gıtmez, hortumlardan bırı patlak olabılır yıne gıtmez aracı makıneyı baglatıp baktırmanız lazım

Yorum bağlantısı
Davut gunaydin

1.4tdcı 68 ps 2011 ford fiesta.yakın zamanda sanayide bilgisayarda hata kodu arandı sadece kızdırma bujileri bozuk göründü onları değiştirdiler.tabi burda bahsettiğim konuyla alakalı bir sorun değil gec çalıştıgı için değişmişti hoş oda düzelmesi daha kötü olmuştu :)  daha sonra o sorunuda mazot pompasından dediler cıkma taktılat düzeldi.maf sensörü bogaz kelebegi vs bana sanki mantıklı geliyor.acaba hava filtresiyle ve mazot filtresiyle alakalı olabilirmi cunkü bunlar yan sanayi takılıyor sanayide

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Mazot filtresi de olabilir mümkünse onu orijinal alın ama maf sensörü arızalı ise 2500 3000 arası hava akışını uygun ayarlayamadigi için titreme oluyor tam gaza basınca geçiyor muhtemelen. Temizleyerek veya başka araçtan emanet deneyerek test yapabilirsiniz.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Davut gunaydin

İlk önce maf sensörü ve bogaz kelebeğini temizleyip kontrol edicem.sonrada dediğiniz gibi orjinal mazot filtresi takıcam sonra sonucu paylaşıcam.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Davut gunaydin

Sensörler bogaz kelebeği yemizligini yaptim problem buyuk oranda duzeldi fakat simdide baska bir sıkıntı bas gosterdi.sabah yada aksam araci calistiriyorum tek seferde aliyor fakat ilk 10-15 saniye gaza basiyorum devir saati en fazla 1000 -1005 e kadar cikiyor gaz yemiyor binsure sonra toparliyor simdi noldu bu manyaga :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...