İçeriğe Yönlendir

S-Max - Soğuk Çalıştırmada Stop Etme

Samet Güler

Recommended Posts

Samet Güler

Arkadaşlar gün geçmiyor ki yeni bişey çıkmasın. 2.0 tdci otomatik 140 Bg aracım sürekli kapalı otoparkta. Gece evin gündüz işyerinin otoparkında. Geçen haftalarda aracım 1 gece dışarıda kaldı sabah ilk marşta çalıştı 4-5 saniye sonra teklemeye başlayıp Stop etti. 2. Marştada aynı sorun oldu. 3. Marşta çalıştıktan sonra gaza dokundum topladı kendini. Daha sonra 1 gün kapalı otopark 1 gün sokakta Bıraktım. Sokakta kaldığı her gün aynı sorunu yapıyor. Kapalı otoparkta sorunsuz. Mazot geri dönüş hortumundan şüphelendim orijinali ile değiştim. Sorun yine aynı. Aklıma bunun dışında gelen hava sıcaklık sensörü (IAT) acaba yanlış veri yolluyor ve buna göre fakir karışım falan mı oluyor diye düşünüyorum. Bu konuda tecrübelerinizi veya ihtimal verdiğiniz hususlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aracınızın km si nedir ?

Yakıt filtresi değiştirilmiş mi ?

Pompa ve enjektör ne durumda ? bir de yakıt katkısı, enjektör temizleyicisi vs kullandınız mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Aracınızın km si nedir ?
Pompa ve enjektör ne durumda ? bir de yakıt katkısı, enjektör temizleyicisi vs kullandınız mı ?

250.000 km’de yakıt filtresi 7.000 km önce değişti daha öncesinde varmıydı bilmiyorum. Yakıt katkısı bu olaydan sonra koydum 1 depo bitti. Sorun aynı dün yine fulledim katkı attım yine 2 tane almıştım.
Hep yatan bir aracmi? Yakit aldiginizdan beri ustunden cok zaman gecti mi?

Hayır araç hergün 60 km yol yapıyor.
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Aracınızın km si nedir ?

Pompa enjektelerde sorun yok 245.000de başka bi sorundan dolayı pompa enjektör 2-3 ayrı üstada kontrol edildi. Sorun bulamadılar. Hatta sağlam pompayı değiştirdik. Sorunum başka yerden çıkmıştı üzerinde bulunan pompanında sorunsuz olduğunu soylediler. Çıkma olduğun için tek bir pompasıysa değil 2-3 yere kontrol ettirmiştim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kızdırma bujilerinden 1. kızdıramıyor olabilir havalar biraz ısınınca sorun kalkarsa durum netleşir

Yorum bağlantısı
Samet Güler
kızdırma bujilerinden 1. kızdıramıyor olabilir havalar biraz ısınınca sorun kalkarsa durum netleşir

Kızdırma bujileri yeni değişti çağlar abi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Samet Güler yazdı:

Kızdırma bujileri yeni değişti çağlar abi

değişim sonrası egzos kokusu var mısıkışık trafikte?

Yorum bağlantısı
Samet Güler
değişim sonrası egzos kokusu var mısıkışık trafikte?

Daha önceden vardı manifoldun keçesi değişti ondan beridir yok
Yorum bağlantısı
Samet Güler
10 vakte kadar hava az ısınsın belli eder kendini

Bugün hava güneşliydi dünden bu akşam üstüne kadar olduğu yerde durdu özellikle açık alana bıraktım güneşte kalsın diye çalıştı 3-4 saniye sonra stop edecek gibi devir düşerken topladı kendini.
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Akü ve şarj kontrol edildi mi ?

Onu da kontrol ettiricem bakalım ona göre yol izlemek istiyorum
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Ben hala bu işin egr denen Türk hava sahası sınırları içerisinde işi olmayan valf yüzünden olduğunu düşünüyorum benim aracın fırsatım olup iptalini bir türlü yapamadım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Ben hala bu işin egr denen Türk hava sahası sınırları içerisinde işi olmayan valf yüzünden olduğunu düşünüyorum benim aracın fırsatım olup iptalini bir türlü yapamadım 

Ben Egr iptali yaptırdım zaten bu bugün 30 km yol gittim stop ettikten sonra aküye baktım 12.3-4 v arasında gidip geliyor düşük mü acaba
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
6 saat önce, Samet Güler yazdı:

Ben Egr iptali yaptırdım zaten bu bugün 30 km yol gittim stop ettikten sonra aküye baktım 12.3-4 v arasında gidip geliyor düşük mü acaba

Durdugu yerde 12.3 olması normal marşa basarken degere bakılmalı 10 volttan aşagı düşerse aküde problem vardır

Egr iptalinden sonra araçta fark oluştumu 

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Durdugu yerde 12.3 olması normal marşa basarken degere bakılmalı 10 volttan aşagı düşerse aküde problem vardır
Egr iptalinden sonra araçta fark oluştumu 

Aracı bugün sokağa park ettim biraz önce çalıştırmaya geldim ekrandan baktığımda akü 11.8-9 gösteriyordu. Egr şundan dolayı iptal ettik araç Turboya gireceği anda silkeleme yapıyordu. Sorunu birtürlü çözemedik. Daha sonra Egr ve partikül iptali yaptırdım ecu fast’e ama başka bir sorundan dolayı. Ondan sonra silkeleme falan kalmadı
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler

Bügün elektrikçi ölçüm yaptı. Tahmin ettiğim gibi üzerindeki akü küçük 65 ah. Marşa basarken 8 volta düşüyordu. Çok düşüyor marşta dedi. 75 ah’lik yeni akü koyduk bakalım yarın sabah ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş
On 27.03.2019 at 12:09, Samet Güler yazdı:

Bügün elektrikçi ölçüm yaptı. Tahmin ettiğim gibi üzerindeki akü küçük 65 ah. Marşa basarken 8 volta düşüyordu. Çok düşüyor marşta dedi. 75 ah’lik yeni akü koyduk bakalım yarın sabah ne olacak.

Umarım sorun çözülür sorununuz hadi hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Samet Güler

http://

Arkadaşlar akü değişti sorun hala devam ediyor. Takip ettiğim kadarıyla otopark 16-18 derece. Dışarda kaldığı zaman bu sorunu yapıyor ozamanda dışarısı 9-12 derecelerde denk geliyor

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Araç kendi mi stop ediyor?

Evet kapalı Otoprk ta böyle bir sorun yok
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dış sıcaklık sensöründen gelen verilerin doğru olduğunu teyit edin bence. 

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Dış sıcaklık sensöründen gelen verilerin doğru olduğunu teyit edin bence. 

Ben direk sensörü değiştirecem bugün
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Benim arabam da soğuk havalarda bu şekilde çalışıyor ama stop etmedi hiç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...