İçeriğe Yönlendir

S-Max - Soğuk Çalıştırmada Stop Etme

Samet Güler

Recommended Posts

Samet Güler
Benim arabam da soğuk havalarda bu şekilde çalışıyor ama stop etmedi hiç.

Benim araç evde ve iş yerinde kaplı garajda kalıyor. Ondan hiç farketmedim bir gün dışarda bıraktım O zaman dikkatimi çekti sürekli deneme yapıyorum sonuç aynı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Değişti diye şüphelenmiyorsunuz ama işin ehli yine kızdırma bujisinden bahsetmiş. 

Elinizde teyp kodu mevcut ise dışarıda soğuk çalıştırma yapmadan önce akü kutup başını söküp biraz bekleyin bakalım bir değişiklik olacak mı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Değişti diye şüphelenmiyorsunuz ama işin ehli yine kızdırma bujisinden bahsetmiş. 
Elinizde teyp kodu mevcut ise dışarıda soğuk çalıştırma yapmadan önce akü kutup başını söküp biraz bekleyin bakalım bir değişiklik olacak mı.

Bundan dolayı değişti zaten bujilerde ama yine kontrol ettiririz sorun çözülsün yeterki
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Bence dış sıcaklık sensörü gibi ama sökü bi temizleseniz en azından bir miktar katkı sağlamış olursunuz yada sabah çalıştırmada bi cihaza baglansa  fikir edinilebilir.takipteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Bence dış sıcaklık sensörü gibi ama sökü bi temizleseniz en azından bir miktar katkı sağlamış olursunuz yada sabah çalıştırmada bi cihaza baglansa  fikir edinilebilir.takipteyim

Bütün sensörleri Pazar günü temizledim birşey farketmedi. Bakalım yenisini aldım akşama takıcam bakalım durum değişecek mi
Yorum bağlantısı
Samet Güler

Sanırım sorun düzeldi bu dün akşam üstü sensörü değiştirdim ilk çalışmada hava 12 dereceydi yine aynı sorunu yaptı. Ama bu sabah 9 derecede çalıştırdım tekleme dahi yapmadı. Bugün akşam ve yarın sabahta deneme yapıcam tam olarak netleşir durum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Samet Güler
Guzel haberleri Bekliyoruz. 

İnşallah sabaha belli olucak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kızdırma bujilerini yan sanayi olarak değiştirdiğim mercedes motorlu grand cheorkee de aynı böyle yapıyordu. sonra olması gereken kalitede bujiler ile değiştirince bu sorun giderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Samet Güler

Arkadaşlar havalar ısındığı için sorun geçmişti. 1-2 gündür sabahları hava serinledi be sorun yine ortaya çıktı. Bu süreçte akü değişti şarj dinaomusunun kömürleri değişti mazot filtresi değişti. İat sensör değiştirdim ama sorun hala devam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

Mazot basınç regülatörü problemide olabilir bununla ilgili youtube de bi video vardı galiba volvo v50 2.o tdci motor du yanlış hatırlamıyorsam sana fikir verebilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Mazot basınç regülatörü problemide olabilir bununla ilgili youtube de bi video vardı galiba volvo v50 2.o tdci motor du yanlış hatırlamıyorsam sana fikir verebilir diye düşünüyorum

Teşekkür ederim bakayım umarım çözüm bulabilirim
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ferhat Genç

Böyle bir şey okudum. Bence sorunumuz bu.

VOLANT SENSÖRÜ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR?

Enjektör otomobil zamanlaması bozulur bu sebeple düzensiz ve zamansız yakıt püskürtmeleri yaşanır. Aracın bazen sorunsuz çalışırken bazen çalışmaması, Araç çalışırken rolantide ve devirlenmede bozulmalar, yolda seyir halinde stop etme ve çalışmama gib sorunlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...