İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Ayak Aydınlatma Sorunu

Sergen Aksu

Recommended Posts

Sergen Aksu

Arkadaşlar merhaba,

Focus 2.5 aracım var ve akşam kontrol ettiğimde ayak tarafında T10 ampul girişi mevcut taktım fakat yanmıyor sanırsam araştırdığıma göre bağlantısı yokmuş. bende gen modülünden çekmeyi düşündüm arkadaşların çoğu öyle yapmış ve iç tavan aydınlatmaya giden kabloyu da gen modülünden buldum ve resmi aşağıya ekledim fakat bu üç kablodan hangisine bağlantı yapmam lazım? Yapan arkadaşlar yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa bana çok sevinirim.

Nn0qjP.jpg

mMAP0V.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Focus 2,5 larda ayak aydınlatması mevcut. 2011 model sahibiyim. Aldığımdan beri kullanıyorum. Kablonuzun olmaması ilginç.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bazı arabalarda ayak aydınlatma için kablo hazırlığı yok neden bilmiyorum.

Belki şu video işinize yarayabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İkinci fotoğrafta kablosu görünüyor, bence başka bir sorun var.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Takılan lamba sağlam mıdır? Bir kontrol lazım!
Yorum bağlantısı
Sergen Aksu
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tavan lambasına giden hattı bulup paralel çekin.

Gen modülünden buldum. resimde de görüldüğü üzere mavi turuncu siyah olanlar tavan lambasına gidenler fakat ben bu kablolardan hangisine bağlamam gerektiğini bilmiyorum.

12 saat önce, Ferit Erken yazdı:

Focus 2,5 larda ayak aydınlatması mevcut. 2011 model sahibiyim. Aldığımdan beri kullanıyorum. Kablonuzun olmaması ilginç.

Kablo tesisatı var herşey hazır fakat lamba taktığımda yanmıyor. 

3 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bazı arabalarda ayak aydınlatma için kablo hazırlığı yok neden bilmiyorum.

Belki şu video işinize yarayabilir.

Teşekkürler inceledim videoyu ve video tavan lambasından aşağıya kadar nasıl hat çekileceğinden bahsediyor fakat benim araçta hat var fakat aktif değil bende gem modulunde ki tavan lambasına giden soketi buldum ve burdan direk hatla birşeltirmek istiyorum.

1 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

evet hat var fakat yanmıyor. internette araştırma yaptığımda focus 2.5 ların cogunda hat olduğu fakat aktif olmadığını belirtmişler. bu sebepten bir çok arkadaş gem modulunde ki tavan lambası modulunden o gorunen kabloya uzatma yapmışlar.

1 saat önce, Ferit Erken yazdı:

Takılan lamba sağlam mıdır? Bir kontrol lazım!

bagajda yanan T10 dipsiz lambayı söktüm denedim her iki şekilde de ve hem sofor tarafında hemde yolcu tarafında fakat yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavan lambasından paralel alın. Böylece kapı açılınca da siz manuel yakınca da yanar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sergen Aksu
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tavan lambasından paralel alın. Böylece kapı açılınca da siz manuel yakınca da yanar. :)

Hocam bende öyle düşünüyorum :)  Gem modülünde ki tavan lambası soketinden paralel alacağım fakat o 3 kablodan hangisinden direk bağlantı yapacağımı bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Sergen Aksu yazdı:

Hocam bende öyle düşünüyorum :)  Gem modülünde ki tavan lambası soketinden paralel alacağım fakat o 3 kablodan hangisinden direk bağlantı yapacağımı bilmiyorum 

Gem modülünden almakla ampulden almak farklıdır. 

Gem modülü ampulün yerini tutmaz 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Biraz daha açsana emmi ben anlamadım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sergen bey ilk fotoğraftaki 3 kablonun olduğu soket nereye takılıyor? Gem modülüne mi?

Size nerede elektrik olduğunu anlamak için bir avometre lazım. Tavan lambası yandığında hangisine elektrik geldiğini avometre ile anlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Biraz daha açsana emmi ben anlamadım.

Tavan lambasından anahtar var. Anahtarla yapabiliyorsun. Gem modülünde bu bilgi yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sergen Aksu
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

youtube de böyle birşey buldum :) Böyle yaparak deneme yapmayı düşünüyorum

1 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Sergen bey ilk fotoğraftaki 3 kablonun olduğu soket nereye takılıyor? Gem modülüne mi?

Size nerede elektrik olduğunu anlamak için bir avometre lazım. Tavan lambası yandığında hangisine elektrik geldiğini avometre ile anlayabilirsiniz.

Gem modülüne takılıyor tam belli olmamış ama resim üzerinde işaretledim.

7a3Dba.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...