İçeriğe Yönlendir

Kuga - Hayal Kırıklığı

Öztürk BÖKE

Recommended Posts

Öztürk BÖKE
(düzenlendi)

Sevgili dostlar iyi aksamlar bir haftadir ısrarlı ve  keyifle takibini sürdürdüğüm kugayi bugün gördüm ve hayal kırıklığı yaşadım...

Arac liftteydi ve usta motor arızası verdiğini söyledi aynı zamanda aracın motor arızasinin nedenini suan icin bilemedigini belirtti. Aynı zamanda sanzumanda silkelemenin oldugunu soyledi. O araci o sekilde görünce gercekten uzuldum...

Arac sahibi ise bana mahcubiyetini nasıl anlatacağını bilemedi durumu iyi bir kişi olmasi sebebiyle kimseye arızalı bir arac satmayacagini belirtti...

Usta ise caresizce yuzume bakmaktaydi...

Üzüldüm ne icin üzüldüm sanırım bu araclarda anlatılan ve soylenenler gercekten dogruymus...

99000 km de ve surekli servis bakımına gitmis aracın motor arizasi ve sanzuman arizasi vermis olmasi uzuntu vericiydi... sizce bu kuga sevdasından vaz mi gecmeli yoksa baska marka suv lara mı bakmalı 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Büyük harf düzenlemesi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Benim görüşüme göre vazgecmek dogru olur.

Dizel ve/veya otomatik araçlarda yüksek km. den uzak durmak lazım.

Eğer imkanlar sınırlı ve yüksek km almak zorundaysak

manuel benzinli /oto benzinli /manuel dizel

secenekleri olabilir.

Bu aralar çevremden çok otomatik şikayeti duyuyorum ve de tamir masrafları 8000 den başlıyor.

Yorum bağlantısı
Samet Güler
Sevgili dostlar iyi aksamlar bir haftadir ısrarlı ve  keyifle takibini sürdürdüğüm kugayi bugün gördüm ve hayal kırıklığı yaşadım...
Arac liftteydi ve usta motor arızası verdiğini söyledi aynı zamanda aracın motor arızasinin nedenini suan icin bilemedigini belirtti. Aynı zamanda sanzumanda silkelemenin oldugunu soyledi. O araci o sekilde görünce gercekten uzuldum...
Arac sahibi ise bana mahcubiyetini nasıl anlatacağını bilemedi durumu iyi bir kişi olmasi sebebiyle kimseye arızalı bir arac satmayacagini belirtti...
Usta ise caresizce yuzume bakmaktaydi...
Üzüldüm ne icin üzüldüm sanırım bu araclarda anlatılan ve soylenenler gercekten dogruymus...
99000 km de ve surekli servis bakımına gitmis aracın motor arizasi ve sanzuman arizasi vermis olmasi uzuntu vericiydi... sizce bu kuga sevdasından vaz mi gecmeli yoksa baska marka suv lara mı bakmalı 

Bence şanslısınız sorunları örtbas edipte araç satan okadar kişi var ki. Ben s max aldığımda güvenemeyip 2 yerde expertiz yaptırdım araç yazılımlıydı. Dedim orijinal yazılıma dönerim vs vs aldım aracı orijinal yazılıma döndüm dünya kadar sorun çıktı. Ben basiti partikül iptal edilmiş alttan baksan yerinde duruyor. Şanzıman konusunda bu benim görüşüm bizim milletimiz otomatik kullanmayı gerçekten iyi bilmiyor. Tabi ki kronik sorunlar olabilir bunların haricinde. Mesleğim özel şoförlük 2 adet pasaatımız bar günlük işlere kullandığımız sedan olan 100.000 km’de şanzımanla ilgili hiçbir sorun yaşamadı. Variant olanı 65.000 komple şanzıman değişti. Sorunlu araç olabilir önemli olan sorunun çözümlenmiş olması. 1.6 ecoboost kuga aldım 1 ay önce araştırma yaparken ford yetkili servisinin müdürünün aracına niyetlendim 15.000 km. Servis kayıtlarına bakarken öğrendim ki 8.000de yarım motor yapılmış tabiki vazgeçtim. Bence araştırmaya devam edin elbet temiz sorunsuz bir kuga bulabilirsiniz. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ misali
Yorum bağlantısı
Tufan Şenay

Dünde sanırım bir içerik oluşturmuştunuz Kugayla ilgili.

Araç suv segmentinde öncü bir araca benziyor dememe kalmadan bayagı olumsuz yorum duydum şaşırdım. Kronik sorunlar elbetteki olacaktır ancak 8000'de yarım motorda üzerine tuz biber oldu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.6 ekobuustlarda yarım motor yaptırmayan azdır, soğutma borusu sorunu var. hatta yapılmamışsa alınmaz :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ekspere gelirken yolda normal miymiş?

Araci bakima goturup satmak istemis arac hata vermis beyanina gore

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
13 dakika önce, İbrahim Arslan yazdı:

Benim görüşüme göre vazgecmek dogru olur.

Dizel ve/veya otomatik araçlarda yüksek km. den uzak durmak lazım.

Eğer imkanlar sınırlı ve yüksek km almak zorundaysak

manuel benzinli /oto benzinli /manuel dizel

secenekleri olabilir.

Bu aralar çevremden çok otomatik şikayeti duyuyorum ve de tamir masrafları 8000 den başlıyor.

Satan kiside bayagi üzgündü aracin o sekilde kalmasina mi üzülsün masrafina mi uzulsun o da kotu durumdaydi

10 dakika önce, Samet Güler yazdı:

Bence şanslısınız sorunları örtbas edipte araç satan okadar kişi var ki. Ben s max aldığımda güvenemeyip 2 yerde expertiz yaptırdım araç yazılımlıydı. Dedim orijinal yazılıma dönerim vs vs aldım aracı orijinal yazılıma döndüm dünya kadar sorun çıktı. Ben basiti partikül iptal edilmiş alttan baksan yerinde duruyor. Şanzıman konusunda bu benim görüşüm bizim milletimiz otomatik kullanmayı gerçekten iyi bilmiyor. Tabi ki kronik sorunlar olabilir bunların haricinde. Mesleğim özel şoförlük 2 adet pasaatımız bar günlük işlere kullandığımız sedan olan 100.000 km’de şanzımanla ilgili hiçbir sorun yaşamadı. Variant olanı 65.000 komple şanzıman değişti. Sorunlu araç olabilir önemli olan sorunun çözümlenmiş olması. 1.6 ecoboost kuga aldım 1 ay önce araştırma yaparken ford yetkili servisinin müdürünün aracına niyetlendim 15.000 km. Servis kayıtlarına bakarken öğrendim ki 8.000de yarım motor yapılmış tabiki vazgeçtim. Bence araştırmaya devam edin elbet temiz sorunsuz bir kuga bulabilirsiniz. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ misali

Artik bakacagiz dizel guclu motorlari tercih ediyordum ama bu sevdadan vazgececegiz sanirim

Yorum bağlantısı
Samet Güler
1.6 ekobuustlarda yarım motor yaptırmayan azdır, soğutma borusu sorunu var. hatta yapılmamışsa alınmaz [emoji4]

Evet abi araştırırken sizlerden öğrenmiştim bunu. Aldığım kuga soğutma boruları değişmiş motor ellenmemiş yetkili servis bakımlı herseyime özellikle baktık. Bu durumdan dolayı bayağı araştırdım.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1.6 ekobuustlarda yarım motor yaptırmayan azdır, soğutma borusu sorunu var. hatta yapılmamışsa alınmaz :)

Abi yalnız bahsi geçen araç 2.0 tdci idi PS şanzıman, yukarıda anlatılan sorunlar sanırım araca münhasır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Powershift in o modeli silkeliyorsa debriyaj takimi bitmistir, dct450 o sanziman. Yani problem degil. Tamir takimi var. Yeterki elektromekanik arizali olmasin.   6 7  bin tl ye degisir. 60 70 bin km rahat gider. Motorda ne ariza  varmis ki? Fiyatta anlasip alinabilir arizalar belliyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2.0 dizel alınacaksa manuel alınmalı ve temizi de bulunur.

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
12 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Powershift in o modeli silkeliyorsa debriyaj takimi bitmistir, dct450 o sanziman. Yani problem degil. Tamir takimi var. Yeterki elektromekanik arizali olmasin.   6 7  bin tl ye degisir. 60 70 bin km rahat gider. Motorda ne ariza  varmis ki? Fiyatta anlasip alinabilir arizalar belliyse.

Hocam şöyleki usta dediki kardesim aracta birsey yoktu bakima geldi sonrasinda calistirdik motor arizali servise götürün arizasi verdi bizde bilgisayara bağladık orada egsoz cikis sensörünün arizali olduğunu okuduk ve degistirdik arizali lambasi sonmedi dunden beri ugrasiyorum bulamadim ayni zamanda teste ciktik bu kez arac silkelemeye basladi sanki diyo hersey ust uste geldi belkide sanzuman tamiratinada gidecek bilmiyorum dedi bende dedim ki sahibine bu sekilde kimse arac almaz satamazsinda o da zaten ben kimseye kendime laf ettirmem neyse sorunu cozulup oyle vwrecwgim dedi bende tamam dedim sorun hallolursa haberleşelim dedim artık bilmiyorum bu arac sorunlumu degilmi alinir mi alinmazmi bilemedim 

11 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

2.0 dizel alınacaksa manuel alınmalı ve temizi de bulunur.

Esimde kullaniyor hocam manuel bakamam malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ustanın okuduğu dtc kodu neydi acaba?

Araci alacagim kisi sirket sahibiymis 2000 yilindan beri ayni ustaya gidiyormus sirket araclarida oyle imis ben olsam o ustayi tercih etmezdim ama tercih meselesi usta o konuda kendisinin bildigini dusunmuyorum ford ustasindan yardim aldigini dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Geçmiş olsun, bu aracı almamanız daha iyi olmuş diye düşünüyorum.

Benzer mekaniği kullanan bir aracım olmuştu. Resmen saatli bomba. Ne kadar bakarsanız bakın umulmadık bir anda 5.000+ lık olmak mümkün.

Bu araçtan sonra baktığım ve kullandığım araçlar atmosferik motor, manuel şanzıman kombinasyonu oldu. Sorunlu olanı otomatikten soğutur.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Aku zayiftir, yada sarj sisteminde sorun vardir belki. Once kontrol etmeli, sonra sanziman yagi da kobtrol edilmeli. Belki de silkeleme enjektor arizasidir. Dogru duzgun bakilmasi lazim pek cok seye.

Yorum bağlantısı
Öztürk BÖKE
8 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Geçmiş olsun, bu aracı almamanız daha iyi olmuş diye düşünüyorum.

Benzer mekaniği kullanan bir aracım olmuştu. Resmen saatli bomba. Ne kadar bakarsanız bakın umulmadık bir anda 5.000+ lık olmak mümkün.

Bu araçtan sonra baktığım ve kullandığım araçlar atmosferik motor, manuel şanzıman kombinasyonu oldu. Sorunlu olanı otomatikten soğutur.

Tesekkur ederim zaten aracın fiyati piyasasinin altindaydi suphelenmistim ama bu denli olacagini düşünmedim 

8 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Aku zayiftir, yada sarj sisteminde sorun vardir belki. Once kontrol etmeli, sonra sanziman yagi da kobtrol edilmeli. Belki de silkeleme enjektor arizasidir. Dogru duzgun bakilmasi lazim pek cok seye.

Haklısınız aracı takipteyim bakalım ne yapacaklar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

aracta birsey yoktu bakima geldi sonrasinda calistirdik motor arizali servise götürün arizasi verdi bizde bilgisayara bağladık

usta arabaya çökecek gibi :) ben olsam rakamı indirir alırdım o arabayı mesela :mangal:

10 saat önce, Öztürk BÖKE yazdı:

Araci alacagim kisi sirket sahibiymis 2000 yilindan beri ayni ustaya gidiyormus sirket araclarida oyle imis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam powershiftlerde güncelleme sorunu var ülkemizde. focuslarda da silkeleme yapıyor ve güncellemeler yüklenirse bu sorun büyük ölçüde gidiyor.  Amaaaaa gel gelelim ki ülkemizin servisleri bu durumdan bihaber. güncellemeleri yüklemeleri için ısrar etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

2011-2012 model  2,0 dizel otm Kugalarda yüksek km olan araçları alırken her şey ile karşılaşılabilinir. Burada yine araca kötü yorum yapmak doğru değil. Kullanıcı ve bakım kaynaklı çoğu uygunsuzluk.

2013-2014  model 1,6 Kugaların neredeyse tamamı yetkili servis tarafından elden geçti. Şikayeten eden artık yok gibi. Ama servis geri çağırmasına rağmen gitmemiş, gerekli revizyonları yaptırmamış araç alırken dikkatli olunmalı.

2014 sonu ve sonrası 1,5 motor larda şu ana kadar kronik motor ve şanzuman arızası görülmedi. Range Rover da alsan görülebilecek muhtelif araç bazında uygunsuzlukları saymıyorum tabkii.

Buradan yola çıkarak bir şanssızlık yaşamışsınız. Ama araçlara kronik sorunlu nitelemesine tekrar ediyorum katılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Range rover az arıza yapar diye bir durum yok aksine daha fazla arızaya yakındır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ilave olarak her servis servi her ustada usta değil, yani düzenli bakım yapıldı demek yağ su değiştiden öteye gidemez çoğu zaman, aracın antika huyları ve bakılması gereken yerleri kendimiz bilmeliyizki usta pardon ustacıklara şunu şunu yap diyebilelim yada kendimiz yapalım, kısaca kendi kendimizin ustası olacağız gibi bir durum var bizim ülkede...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

audinin klima yine giti ya. götürdüm. danışman arkadaş geçmiş ilk kontrol yapıyor ben yanlış söylemişimdir diye. bak diyor soğuk üflüyor...

Dedim dışarısı 8 derece...elini tut iç sirkülasyonda bu soğuk değil...Pek kabul eder gibi gelmedi gözleri bana,  ama iyi madem müşteri çalışmıyor diyor yazalım dedi. :)  :)

Doğuş oto kartal müşteri danışmanı çalışmayan klimayı anlamakta güçlük çekiyor gerisini düşünün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

audinin klima yine giti ya. götürdüm. danışman arkadaş geçmiş ilk kontrol yapıyor ben yanlış söylemişimdir diye. bak diyor soğuk üflüyor...

Dedim dışarısı 8 derece...elini tut iç sirkülasyonda bu soğuk değil...Pek kabul eder gibi gelmedi gözleri bana,  ama iyi madem müşteri çalışmıyor diyor yazalım dedi. :)  :)

Doğuş oto kartal müşteri danışmanı çalışmayan klimayı anlamakta güçlük çekiyor gerisini düşünün.

Vag ekibinin vardır bir bildiği hocam. Sen ondan iyi mi biliyorsun hu işi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...