İçeriğe Yönlendir

Ambulans Şoförünü Darp Eden Sürücü

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Ambulans şoförüne darp anı saniye saniye kaydedildi.

Bakırköy'de yol verme tartışması nedeniyle bir sürücü, ambulans şoförüne saldırdı. Uzun süre ambulans şoförünü darp eden sürücü çevredeki vatandaşların araya girmesinin ardından araca binip olay yerinden uzaklaştı. Sürücünün, hasta almaya gittiğini söyleyen ambulans şoförüne, "Madem hasta almaya gidiyorsun, neden tepe lamban yanmıyor, neden sirenin çalmıyor?" diyerek saldırdığı iddia edildi.

https://www.mynet.com/ambulans-soforune-darp-ani-saniye-saniye-kaydedildi-190101145728 

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilemeyiz ancak gereksiz yere milletin tepesine çıkan o kadar çok ki. Adam arkasına ailesini doldurup sirenleri açıyor, misafirliğe gidiyor. Şahsi fikrim, çoğu kaşınıyor 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bundan 10 sene evvel ambulans gelip bana çarptı ve tüm suçu bana yüklediler. Ambulansın ne sireni çalıyordu ne de tepe lambası yanıyordu. Yol verdiğim halde ve durduğum halde ben suçlu oldum . O gün bugündür güvenemiyorum artık bu ambulans şöförlerine. Genelleme yapmak istemem ama bazen amaçlarını aşıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

videoda ki ambulans 112 ye bağlı kırmızı ambulans, eşi dostu alamaz içine, 

mavi kuşaklı özel ambulanslar genelde nereye gittiği bilinmez, ama onlara 112 yetersiz kaldığında görev verir hasta almaya giderler,

belirli bekleme noktaları var her noktaya zamanında ulaşması için bekledikleri,  oraya bile gitse yol  vermek zorunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şimdi bi de bu moda oldu. Allah millete trafikte sabır versin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kimse durduk yere ambulans şoförünü tartaklamaz. Eğer öyleyse aklı yoktur, ona da kanun bile dokunmaz. Haber sitelerinin haberlerine de güvenmemek lazım. Geçenlerde bir kadın dolmuş şoförünü tokatladı. Adam haklı olduğunu bile bile ses çıkarmadı. Eğer o da karşılık verseydi “şoför kadını dövdü” diye haber olurdu. Ertesi gün kadın özür diledi. Peygamber sabrı dedikleri bu olmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Daha geçen akşam başıma geldi... Ambulansla aramda 500 metreden fazla var önümdeki aracı sollamak için şerit değiştirdim başladı sellektör yapmaya, ben geçişimi yapıyorum aramızda hala dünya kadar mesafe var beni taciz ediyor. Geçişimi bitirdim şeridime döndüm ambulans daha sonra yanımdan geçti... Şimdi o terbiyesizliğe ne gerek vardı... 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İstanbul büyük yer olduğu için sıkıntılarıda çok oluyor.Bizim buralarda ambulans siren çalsada çalmasada biz yol veririz.Asla ambulansın önünden arkasından gitmeyiz.Hatta yolu açmak için çok çaba harcarız.Büyük yerde yaşamadım,bardak taşınca ne tür tepkiler olur bilemem lakin haberdeki araç şöförü ambulansı gördüğünde durmalı ambulansın geçip gitmesini beklemesi gerekirdi.İkiside birlikte dar yerden geçmeye kalkarsa sorun buşekilde cereyan eder.İkiside istanbul şöförü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her ne olursa olsun, darp etmeye tabii ki hakkı yok. Bana sorarsanız ambulans sürücüsü yalan söylüyor. Hasta almaya giden ambulansların paniğini ve hızını aşağıdaki kanaldan takip edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Her ne olursa olsun, darp etmeye tabii ki hakkı yok. Bana sorarsanız ambulans sürücüsü yalan söylüyor. Hasta almaya giden ambulansların paniğini ve hızını aşağıdaki kanaldan takip edebilirsiniz.

Bu eleman çok beyfendi. Anonslarında “lütfen” demesi bile yol verme sebebi olur. Ara ara izlerim videolarını, işini düzgün yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu eleman çok beyfendi. Anonslarında “lütfen” demesi bile yol verme sebebi olur. Ara ara izlerim videolarını, işini düzgün yapıyor. 

Yol verenlere eli ile teşekkür ediyor adam. Helal valla.

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Ambulanslar GPS tarafından izleniyor vaka anonsu geldiğinde yanlış hatırlamıyorsam 45 saniye civarında çıkması gerekiyor. Geçen sene okulumuzda tatbikat yapacaktık okulumuzla 112 istasyonu arası yaklaşık 20 metre olmasına rağmen

il 112 merkezinden, başhekimlikten izin almadan getiremedik . Bu kadar katı kuralları olan bir kurumda, bu kadar denetlenen bir kurumda vakaya gidip gidilmedigini öğrenilmesi 10 saniyeyi geçmez diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizde siren çalıyorsa yol verilir.
Siren çalmıyorsa zaten ışıkta durur ambulans

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Siren çalmıyorsa zaten ışıkta durur ambulans

Işıkta duran tepe lambalı bir araç ne gördüm ne duydum diyecektim de artık bunu da duyduk. Kıyamet alameti :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu tür şeyler hep büyük şehirlerde oluyor galiba. Biz burada kaldırıma çıkar yine yol veririz. Ne olursa olsun ambulansa zaten yol verilmeli. Amacını aşan işler yapıyorsa ambulans şöförü , bu onun terbiyesizliğidir, yol verilmiyorsa o da vermeyenin. Trafikte seyir halinde biz bunu yargılayabilecek kişiler değiliz. Vakaya gitme ihtimali %1 bile olsa ben şahsen onun vebalini almam. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

10-15 sene oluyor, kardeşim anlatmıştı. Acilin önünde beklerken bir ambulans gelmiş. Tabi sireni acı acı ötüyor. Derken şoför inmiş, arka kapıyı açmış. Arkadaki paketi almış ve bağırarak gitmiş. "Ammann çekilin, doktorlarımın kıymalısı soğumasın."

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Işıkta duran tepe lambalı bir araç ne gördüm ne duydum diyecektim de artık bunu da duyduk. Kıyamet alameti :D 

Aynen öyle.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Yeni kurala göre sanırım hasta almaya giderken araç boş iken siren lamba açmıyorlarmış dedi haberlerde

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hasta nakli için gidiyormuş, hasta almaya gidiyorum demekle hata etmiş.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Türkiye'de son zamanlarda yargıya intikal eden konularda olayın bir tarafına ezici üstünlük sağlayacak şekilde gerek sosyal medya gerekse görsel medya üzerinden propaganda dalgası icat oldu. Konu ne olursa olsun tek taraflı değerlendirmelerle linç edilen ve masumiyet karinesi ihlal edilen insanları konuşan yok. Bize nasıl aktarılıyorsa o kadar bilgi sahibi oluyoruz ve bunun üzerinden değerlendirme yapıyoruz. Oysa yargının bile pardon dediği yerde itibarı zedelenen insanların düştüğü durumun telafisi mümkün değil...Yok bu tutuklanmadı yok şu serbest kaldı bu hakim savcılar babasının cebinden vermiyor bu kararları önce vicdani sonra hukuki sorumluluğu var...Her olay barındırığı şartlar ve taraflarla bir bütündür ve öyle değerlendirmek gerekir... 

Yukarıdaki videoda siren çalan ambulansın önünden sığır gibi yürüyen yayalara ne demeli varsan baksan duyar kasıyordur sosyal platformlarda böyle konularda halkımız cahil vs diye...

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

2.5-3 dk aralığındaki beyaz Golf beni bile çıldırttı. ısrarla önde gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...