İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı Önerisi

Mehmet Alev

Recommended Posts

Mehmet Alev

Üstadlar aracı yeni aldım ve ustaya götürdüm yağı castrol magnetec 5w30 koydu. Ben işin gerçeği edge 5w40 istiyordum ama koymuş bulundu. Araç hyundai İ20 2012 model 1.4 benzinli LPG otomatik vites. Hatayda yaşıyorum şimdi bu bana sıkıntı yaratır mı? Bu şekilde kullanayım mı tavsiyeleriniz neler?

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Castrol yağ seçiçi; Edge 5w40 öneriyor. Mobil yağ seçici ise aynı araç için Mobil 1 ESP 5W30 önermiş.

Bu noktada arac üreticisinin tavsiye ettiği yağın ne olduğuna bakmalı. Bence büyük bir sorun teşkil

etmeyecek. Bir sonraki bakıma kadar bununla devam edip diğer bakımda 5W40 tercih edebilirsiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Alev
4 dakika önce, Barış Göktürk yazdı:

Castrol yağ seçiçi; Edge 5w40 öneriyor. Mobil yağ seçici ise aynı araç için Mobil 1 ESP 5W30 önermiş.

Bu noktada arac üreticisinin tavsiye ettiği yağın ne olduğuna bakmalı. Bence büyük bir sorun teşkil

etmeyecek. Bir sonraki bakıma kadar bununla devam edip diğer bakımda 5W40 tercih edebilirsiniz.

Bölge sıcak olduğu için 5w40 istiyordum ben malum yaz girişindeyiz bir de. Ama kullansam sıkıntı olmayacaksa böyle devam edip ek masraf etmeyim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Alev
1 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Hatayda olsam 5-40 tercih ederdim

Ben de onu tercih ediyorum hocam da usta koymuş bulundu işte. Sorum ise ne yapalım şuan 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bir daha ki bakıma kadar hiç bir şey olmaz. 

Yazık günah şu yok günlerde tekrar masraf etmeye.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Murat bey haklı 5.000 6.000km rahat kullanın bence, en fazla biraz erken değiştirirsiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Alev

Tamamdır üstadlar teşekkür ederim içim rahatladı benim de. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Araç LPG li imiş motor yağı bozulmayacaktır zaten, kullanabildiğiniz kadar kullanın sonra değiştirin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Değerli Arkadaşlar benim #sırtçantalıvelet 2001 Model ML320 V6 M112 motor kullanılıyor. Yağ bakım zamanı geldi, Motorda (külbütör kapaklarındaki havalandırma delikleri tıkalı gibi ondan kaynaklı ) hafif yağ yakma varmış... Önceden 10w40 koymuşlar ustam tam sentetik yağa geçelim 5w40 yada 5w50

koyalım diyor.  Tavsiyelerinizi alabilirmiyim... Teşekkür ederim şimdidien... Birde MOBİL alırsam https://www.cleanpex.com.tr/ orjinal satıcımı ?

mobil alırsam 9lt = 575,00 TL

luqi alırsam 10lt = 1.000 TL

1.  Mobil tavsiye edermisiniz ? Mobil birde 2 farklı seri var ... Super 3000 serisi yeterli olurmu sizce sonuçta yeni nesil bir motorum yok...

13102145.jpg 13101167.jpg

2. Liqui Moly Leıchtlauf High Tech 5W-40 bir diğer düşündüğüm yağ bu... Luqi yağlarını çok denemek istiyorum ama fiyat azcık pahalı gerek varmı ?

format:webp

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
eksik
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

clio 1.6 8v k7m için ne dersiniz? motor bloğu dahil hemen hemen her şeyi yeni, sıfır km denebilir. lpg'li ama sadece benzinde kullanılıyor.

10w40'tan 0w30'a kadar farklı öneriler çıkıyor yağ seçicilerde, pek akla yatmıyor. 10w40 ile devam etmek istemiyorum ama edeceksem elimde mobil'in hafif ticari yağı var, normal yağ ile farkı ne onu da bilmiyorum, bunu koyup geçsem mi?

mobil-delvac-lcv-10w-40-5-lt-z.jpgIMG-20201125-004215.jpg

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Evren Erakçora yazdı:

Kitapçıkta ne yazıyorsa onu kullanın bence. 10w40 neden olmasın?

kitapçığında 10w40 da var, 5w30 da. o zaman 5w30 yeniymiş galiba, reklamımsı bir tarzda 5w30 denmiş girişte, sonrasında normal kullanım, zor şart vs diye 15w40'a da çıkmışlar.

10w40 sentetik değil, merak ediyorum sentetik 5w30 veya 5w40'la fayda sağlanır mı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...