İçeriğe Yönlendir

Bu Parçanın İsmi Ne? (Fiat Stilo 1.6 5K)

Murat Karaca

Recommended Posts

Murat Karaca

Merhabalar arkadaşlar.Benim aracım Fiat Stilo 1.6v 5K.Yan sağ elektrikli aynam çalışmadığı için servise götürdüm.Aynanın beynini değiştirmemiz lazım dediler.Parça bizde yok deyip birçok yeri aradılar ama nafile hiçbir yerde bulunamadı.Aynayı geçici olarak çalıştırdılar ama bu bir süre idare eder dediler.Çıkma parça bulabilirmiyim diye internetten "Fiat Stilo elektrikli ayna beyni, chip, devre,ünite vs." türünden birçok anahtar kelime ile araştırma yaptım.Ama böyle bir parça çıkmadı karşıma.Bu parçanın ismini tam olarak bilen var mı? Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

NOT: Aynaların ikisininde iç elektronik ve mekanik aksamı sağlam.Serviste kontrol edildi.Ama dediğim gibi sağ ayna tuşlara yanıt vermiyor tık yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parça kodunu istemediniz mi? Burada bulunmazsa ebay ne güne duruyor.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Merhaba aynanın fonksiyonu nedir ki ?4 tarafa hareket bunun haricinde olsa birde   ısıtma olmalı bu fonksiyonlar için beyinmi gerekiyormuş arızalı parçayı görme şansımız varmı yada bir elektronikçiye yenisi yapılabilir.

Beyinden olmuş olsa bana göre solda çalışmaması lazım diye düşünmekteyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)

Var ise öyle bir beyin bulunur. Komple ayna bakın daha kolay bulunabilir. Birde aynanın beyni nerede imiş?

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ayna beyni, ayna ayar düğmesinden gelen düşük akımlı komutları daha yüksek ve kontrollü şekilde ayna motorlarına gönderen sürücüdür. Modülün fotoğrafı varmı, bakayım. Belki onarım imkanı vardır 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Karaca
(düzenlendi)

14 saat önce, ibrahim Olkun yazdı:

Merhaba aynanın fonksiyonu nedir ki ?4 tarafa hareket bunun haricinde olsa birde   ısıtma olmalı bu fonksiyonlar için beyinmi gerekiyormuş arızalı parçayı görme şansımız varmı yada bir elektronikçiye yenisi yapılabilir.

Beyinden olmuş olsa bana göre solda çalışmaması lazım diye düşünmekteyim

12 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Var ise öyle bir beyin bulunur. Komple ayna bakın daha kolay bulunabilir. Birde aynanın beyni nerede imiş?

8 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Ben de stilo kulkanıyorum öyle bir şey yok bence

6 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Ayna beyni ne ya?

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ayna beyni, ayna ayar düğmesinden gelen düşük akımlı komutları daha yüksek ve kontrollü şekilde ayna motorlarına gönderen sürücüdür. Modülün fotoğrafı varmı, bakayım. Belki onarım imkanı vardır 

Hocam oto elektrikçiye götürdüm modülden kaynaklı olduğu ve onarımın tam randıman vermeyeceği söyledi.Adam modüle beyin demiş.Yurt dışından sipariş ettiler.Bakalım artık ne zaman gelirse.

tarihinde Murat Karaca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karaca
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gem modülü olmasın bu

body modul. aynaya ek olarak kapı kilit ve elektrikli camlardada problem oluyor bazen.

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun

Merhaba bir tarafa çalışıp diğer tarafa çalışmıyorsa cam konum anahtarıda geçirmiyor olabilir konum ile her iki aynayı ayar yapabilirler.

Yorum bağlantısı
Murat Karaca
(düzenlendi)

aynen hocam olabilir.başka bir servise götüreceğim zaten.bu sefer hallederler sanırım sağ tarafdaki tüm elektronik sorunları.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

stilo da çok gerekli değilse elektronik parçaları kurcalatmayın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...