İçeriğe Yönlendir

Lastik Sektöründe Gelinen Son Nokta.

Hüseyin Maviş

Recommended Posts

İnan Çınar

Bir ara hastanedeki ambulanslara lastik zırhı adı altında benzer bir ürün  uygulanmıştı. Sonra balans problemi  yüzünden hepsi tekrar iptal edildi. Bally tarzı bir üründü. Delinen yeri anında doldurarak  hava ile temas ettiği anda sertlestigi söyleniyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Agir bir malzemeye benzettim sekil itibariyle..Oyle zaman oluyorki 5gr balans kursun cakiliyor..Ama olay guzel, zamanla balans isinide cozerler gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bundaki uygulama daha önceki sonradan uygulanan sistemler gibi değil lastiği aldığında üzerinde gelen bir uygulama.
Continental üretmeye başladı(başka markada varmı bilgim yok) jelli lastik diye geçiyor.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Güzel görünüyor. Ben yıllardır yoğun olarak araba kullanan biriyim. Tüm yaşamım boyunca hatırladığım 3, 4 kez yolda lastik değiştirmek zorunda kaldım. 5, 6 kez de üzerindeki çivi ile lastikciye gitmişimdir. Benmi şanslıyım yoksa normalmi bilmem ama bazen özellikle şehir içinde stepneye gerek yok diye düşünüyorum. Zaten bazı araçlar lastik tamir kitiyle satılıyor.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Uğur Kamil
12 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

Bu lastiği belki 15 sene önce gördüm, mail ile gelmişti.

Hala yaygınlaşmadı.

Neden acaba?

Bu lastiği kullanabilmek için küçük jant ve geniş yanak lazım. Binek araçta kaç kişi bu tarz bir lastik tercih eder? Birçok marka 0 araçta bile görüntü için büyük jant ince yanak kullanıyor.

Kamyon ve iş makinelerinde tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
19 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

Bizde benzeri var el yapımı. Standart dolgu lastiği deliyoruz. Aynı forma geliyor. Ancak off-road araçlarımız için dört gözle bekliyoruz hala gelen giden yok 

images.jpeg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...