İçeriğe Yönlendir

Fabrika Çıkışı Hatalı Focus.

Hakan Gürsu

Recommended Posts

Sani Gerşon

Tavandaki çatlak tamam ama, geri kalanlarda bi hata görmedim? Hangimiz aracımızın iç aksam boyasına baksak, aynı şeyi görürüz. Sonuçta robot kollar aracın içinde dışarıdaki gibi gezinmiyor.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)

Kapı altları ne öyle.ben garaj kapısı boyadım .boya kıvamı tutmayinca aynen kapıdaki ve diğer yerlerdeki  gibi oluyor .ki bunlar profesyonel makinalar.mumkun değil boyle boyamaz.bariz hata var.insalah alan kişi hakkını son kuruşuna kadar alır.

tarihinde Ersin Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Hatasız araba olmaz,hatalarıyla seviyoruz arabaları ama sıfır km olarak bu boyadaki kusurlar kabul edilmez,ne olursa olsun sonuç olarak sıfır km araç üstüne garantili,araç sahibi hakkını umarım alır..

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bariz sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ford bu konuda sorunlu, Youtube’da buna benzer videolar var. Hatta bir expertiz firması özellikle uyarıyordu Ford alacakları. 

Geçmiş olsun. Allah sabır versin sorun yaşayanlara.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim 97 model arabada değil bu videodaki gibi hata,nokta kadar boya hatası yoktu.Motor kaputu,bagaj,marşpiyel altları dahil kaymak gibi boya vardı.Bu sorunlar türkiyede boyası yapılan fordlarda olmasın?

Videodaki boya hataları kabul edilebilecek düzeyde değil.

Arabamı tekrardan boya yaptırmak istesem,iş bitiminde usta buşekilde bana teslim etse büyük olasılıkla papaz olurduk kaldı sıfır araçda olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

biz de 2013 yılında 2012 model focus almıştık daha 10 binde. arabanın arka koltuğundan sürekli ses geliyordu. ne yaptılar ettiler bu sorunu çözemediler. öyle satıldı araba.  bu olayda tavan resmen çatlamış öbür yerlerde de bence sıkıntı var. şu var ki mesela punto evo ların çoğu çift katman boyalı geliyor. yani fabrikadan bu durum böyle. acaba bu seri araçlarda aynı durum var mı? ama tavandaki ve camın yanındaki çatlaklar gerçekten sıfır araç için akıl ermez sorunlar..

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 dakika önce, Tayfun Aydın yazdı:

biz de 2013 yılında 2012 model focus almıştık daha 10 binde. arabanın arka koltuğundan sürekli ses geliyordu. ne yaptılar ettiler bu sorunu çözemediler. öyle satıldı araba.  bu olayda tavan resmen çatlamış öbür yerlerde de bence sıkıntı var. şu var ki mesela punto evo ların çoğu çift katman boyalı geliyor. yani fabrikadan bu durum böyle. acaba bu seri araçlarda aynı durum var mı? ama tavandaki ve camın yanındaki çatlaklar gerçekten sıfır araç için akıl ermez sorunlar..

Alman üretimleri çok temiz.Benim tigranın arka bagaj döşemesini söktüğümde gördümki robot ulaşılamayacak yerlere bile iyi boya büskürtmüş.Heryeri cam gibi mükemmel boyamış.Bu videodaki hataların hiçbiri mevcut değil.Keza motor bölümüde öyle kaymak gibi boya var.

Arkadaşım ford torneo almıştı 10 binde motor hatasından motorun içinde ne var ne yok yedi.Ford kullanıcı hatası deyip çıkan masrafı araç sahibine ödetti.Ford aslında çok kaliteli araçlar yapıyorda sıkıntı otosanda.

Benim 97 model fordun ön göğüste ulunan havalandırma çıtası kırıktı.Parçacıya Otosandan parça numarası ile yenisini sordurttuk,yok dediler.İstanbulda bir ithalatçı firmaya parça numarası ile sordurttuk.Otosanda var sipariş geçelim dedi.Bizde sorduk bize yok dedikleri söyledik.İthalatçı firma burda görünüyor sipariş geçersem ertesi gün bana ulaştırmak zorunda dedi.Nitekim öylede oldu.Parça ertesi gün firmaya teslim edildi onlarda bize kargo ettiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Eğer koç grubunda üst düzey bir çalışan varsa bu araba ertesi gün değişir. Bariz üretim hatası. Bizim focusun yıllar önce krank gezici yatağı bozulmuştu. 30.000 km de. Tek çare yarim motor dediler. Ay şeklinde minnacık birşey. Bir tanıdığı aradık ertesi gün olmayan parça bulunup takıldı. Yağı değişti yağ ve filtre parası dediler. Üstündeki yağı yeni sizin serviste değiştim onu koysaydiniz dedim, onu döktük dediler. Dokmeseydiniz deyip para mara ödemedim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Araba hatalı olur sorun yok fakat kapı içlerindeki boya atmalarına dahi taş izi deyip müşteriyi gönderdiklerini dahi gördüm ford son bir kaç yıldır hatası olan araçları kabul etmiyor.

Sıfır araba almaya karar verseydim marka olarak seçeneklerimin arasında ford olmazdı. Bir markanın en önemli şeylerinden birisi garanti politikasıdır.

1 sorun olur çözülmez 2 olur çözülmez 3 4 5 6 7 8 9 10 son zamanlarda hatalı araçlarının arkasında durmuyorlar.

Facebook gruplarında gördüğüm ve herşeye kullanıcı hatası dedikleri olayların sayısını hatırlamıyorum bile.

Bu sorunlarla karşılaşan herkes video çekmiyor inanın çok fazla sorun yaşayan insan var.

bu videoyu çeken kişiyi tanıyorum daha önce kuryesi vardı aynı boya atma sorununu yaşamıştı, satıp başka araba almayı planlıyordu hem babasını hemde kendisini yeni ford almaması için uyardım beni dinlemedi gidip connect aldı aynı boya atmasını yaşadı.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...