İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Hareket Edince Kapıların Kilitlenmesi

Mustafa Artakan

Recommended Posts

Mustafa Artakan

Merhaba bu konuyu bir kaç başka başlıkta buldum. Aracım 2004 C max 1.6 HDI Trend

Arabaya girip kapıları kapatıp kontağı ışıkları yakacak kadar çevirip 3 kere kitleyip açtım sonra kontağı kapayıp aymı şeyi yine yaptım kontağı yine aynı konuma getirdim ses gelmedi yine 3 kez kitleyip açtım hiçbirşey olmadı.

Başka bir yöntem var mıdır acaba

Şimdiden teşekkürler

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Bir saat önce, Mustafa Artakan yazdı:

Merhaba bu konuyu bir kaç başka başlıkta buldum. Aracım 2004 C max 1.6 HDI Trend

Arabaya girip kapıları kapatıp kontağı ışıkları yakacak kadar çevirip 3 kere kitleyip açtım sonra kontağı kapayıp aymı şeyi yine yaptım kontağı yine aynı konuma getirdim ses gelmedi yine 3 kez kitleyip açtım hiçbirşey olmadı.

Başka bir yöntem var mıdır acaba

Şimdiden teşekkürler

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Usb li elm327 cihazlarından gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tam tarif bu ... 

Kapıların otomatik Kilitlenmesi

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. 

Olmuyorsa.. Bilgisayar ile müdahale gerekir.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat BALIK

Selamlar hocam aynı model aracı aldım. Yalnız kapı kilit düğmesi çalışmıyor yada çok sert. Anahtardan kapalı fonksiyonlar çalışıyor. Tek tıklama şoför kapısını açıyor, çift tıklama hepsini açıyor, camlar kumandadan açılıp kapanıyor. Hareket halinde kapanmasını istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz. Birde araç ile ilgili bilmem gereken neler var, forumda baya başlık açılmış 63 sayfa 20 lere anca gelebildim. Teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat BALIK

Kilit düğmesi sertmis, dediğinizi yaptım fakat 9. Kapatmadan kilit kapatmıyor kapıları, boşa düşüyor. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...