İçeriğe Yönlendir

Kombi Seçimi İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

Emrah Altun

Recommended Posts

Metin Akbal
Petek boru hazır bir sistem kullanıyorum sadece doğalgazlı değil [emoji4] sanırım proje ve abonelik maliyeti varmış
Mehmet Ozyurek abi bu sekilde donusum yapti etiket yapamadim tapatalktan :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merkezi sistem kömürlü idi.. 

Yerden ısıtmalı olduğu için eve tek noktadan kollektörden girip, tek noktadan çıkıyordu.. 

Ev içi doğalgaz tesisatı yapıldı.. Ocak ve kombi için hat çekildi.. Kombi ve kollektör arasındaki kalorifer tesisatı bağlantıları yapıldı. 

Hem doğalgazcı hem kaloriferci çalıştı evde.. 

Abonelik için de 1000 liraya yakın bir ödeme yapmıştım.. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
(düzenlendi)

baymak idee  24 kullanıyorum. yoğuşmalı, sessiz ve ufak boyutları var özellikle mutfakta oturanlar yada oda gibi kullananlar için ses önemli. oda termostatı ile tavsiye ederim. birde kampanya olunca 5 yıl garanti falanda verebiliyorlar. Ancak evinizde yalıtım yok demişsiniz. bence kombiden memmun kalmama ihtimaliniz çok yüksek, ısı kaybınız çok olacaktır.

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Gürültü seviyelerini karşılaştırın önce. Daha az gürültü çıkarıyorsa daha üst modeli tercih edin. 
Ferroli kullandım, sanırım giriş modeliydi,  çok gürültülüydü. 
Başka bir yerde demirdöküm kullanıyorum kesinlikle daha sessiz, sorun da yaşamadım. Daha önce yine demirdöküm kullanmıştım o da çok sessiz ve sorunsuzdu.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
10 saat önce, Süleyman Kaya yazdı:

baymak idee  24 kullanıyorum. yoğuşmalı, sessiz ve ufak boyutları var özellikle mutfakta oturanlar yada oda gibi kullananlar için ses önemli. oda termostatı ile tavsiye ederim. birde kampanya olunca 5 yıl garanti falanda verebiliyorlar. Ancak evinizde yalıtım yok demişsiniz. bence kombiden memmun kalmama ihtimaliniz çok yüksek, ısı kaybınız çok olacaktır.

Yalıtım seneye yapılacak inşallah. O zamana kadar idare edeceğiz mecbur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Peki değerli arkadaşlar size şunu sorayım.

Atıyorum 7 metre peteğe kadar 20 binlık 7 binden sonra 24 binlik kombi olması yeterli gibi bir durumu aktarabilecek var mı?

Veya 100 metrekareye kadar konvansiyonel-hermetik kombi, 100 metrekareden sonra yoğuşmalı kombi olmalı vs.

Evdeki bütün petekler açılınca veya 4 petek açık kalınca şu kombi avantajlı diyebileceğimiz durum var mı?

Bu Hermetik kombilerle alakalı üretimi ve ithalatı yasaklandı gibi bir yasa kanun çıktı mı?

Yani özetle kombiyi neye göre hangi ölçütleri baz alarak ne tür bir kombi seçmemiz gerekir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benim evde hesaplama ile 20kw kombi kafi idi. 30 kw taktırdım. İlk kışta zaten aradaki farkı misliyle çıkardım 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim evde hesaplama ile 20kw kombi kafi idi. 30 kw taktırdım. İlk kışta zaten aradaki farkı misliyle çıkardım 
Senin su zaten pompa ayari bilmem nesi ile zaten İGDAŞ i sana borclu cikaracak :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
4 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Gürültü seviyelerini karşılaştırın önce. Daha az gürültü çıkarıyorsa daha üst modeli tercih edin. 
Ferroli kullandım, sanırım giriş modeliydi,  çok gürültülüydü. 
Başka bir yerde demirdöküm kullanıyorum kesinlikle daha sessiz, sorun da yaşamadım. Daha önce yine demirdöküm kullanmıştım o da çok sessiz ve sorunsuzdu.

Vailantın servis hizmetini Demirdöküm veriyor. Benim kombinin açılışını yapmak için daha önce tanışıklığımız olan bir servis teknisyeni gelmişti. Kombinin içinde ki ses yalıtım malzemelerini göstermiş ve Demirdöküm dahil bir çok kombide bunların olmadığını söylemişti. Benim kombim mutfakta evin içinde duruyor özellikle dinlemezsek çalıştığını duymuyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Mantıken daha fazla elektrik tüketimi yapması gerekmiyor mu? Nasıl farkı kapattınız aradaki?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
24 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Mantıken daha fazla elektrik tüketimi yapması gerekmiyor mu? Nasıl farkı kapattınız aradaki?

Isıl güç. Enerji tüketimi aynı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...