İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Ayna Altı Işık Değişimi

Alişan YILMAZ

Recommended Posts

Alişan YILMAZ

Merhabalar, konuyu umarım doğru yerdedir, aydınlatma ve burası arasında çok kararsız kaldım.

Mondeo IV aracımın ayna altı ışıklarını led ile değiştireceğim. Yalnız daha önce burası sökmedim. Tahminime göre aynayı tam kenara çevirip öncelikle aynayı sökmem gerekiyor ama daha kolay veya bu işin kolay yolu varsa, yardımlarınıza açığım :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aynayı sökmeye vs gerek yok. 

Aynanın altından bakın, beyaz şeffaf yerin kenarından tornavida sokup kanırtın çıkıyor. 

Yada aynayı kenarlardan tutup çıkartın, direk karşınıza çıkıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynadan ziyade kapağı sökülebilir.. 

Bilmiyorum sadece tahmin. 

youtube'a baktınız mı ?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Sami beyin dediği gibi. Ben de değiştirmiştim. Klipsli bir kapağı var , alttan kanırtınca kapağı çıkıyor. Yalnız yağmuş çamur vs den dolayı biraz gevrek ve kırılgan olabiliyor. Sökmeden kenarlarını WD40 la yağlayınca fayda edebilir. Ben birini kırmıştım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

youtube'a baktınız mı ?

Kapağın arkası dolu Emmi. Onuda denedim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aynayı, kapağı ile boşluk olacak şekilde yönlendirip aradan düz tornadiva ile tırnağı itilerek sökülebilir diye hatırlıyorum smax/focus2 den.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynayı en dışa doğru yönlendirip aradan ince bir tornavida ile tırnağı ittirince duy yerinden çıkıyor. Ben sökerken birisi kolay oldu diğerini önceden takarken ters takmışlardı ondan dolayı biraz zor olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Laroskopik bir değişim olmuş, ama en azından fikriniz olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

youtube'a baktınız mı ?

Youtube'da görememiştim ama Mahmut hocam yardımcı oldu çok teşekkür ederim.

4 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Aynayı sökmeye vs gerek yok. 

Aynanın altından bakın, beyaz şeffaf yerin kenarından tornavida sokup kanırtın çıkıyor. 

Yada aynayı kenarlardan tutup çıkartın, direk karşınıza çıkıyor. 

Ben de öyle düşündüm ama çok ince pek girecek yer yok diye kırarım diye düşünmüştüm :D Çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kuntay Yiğit

Peki hangi marka modelde bir led kullandınız ? Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Lakin hangi led uyumlu olur bilmiyorum. Hatta ayak aydınlatmaları sarı ışık, onları da led ile değiştirmeyi düşünüyorum. Hangi ledleri kullanmam gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz

Ayna altı aydınlatmada sorun yaşayan oldu mu? Benim aracımda 2 aydır merkei kilidi açtığımda flash gibi çakıp kapanıyor ayna altı aydınlatması ve yanmıyor... Gece kapıları açtığımda da yanmıyor. Anlamadım bir türlü..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alişan YILMAZ
On 07.04.2019 at 12:25, Kuntay Yiğit yazdı:

Peki hangi marka modelde bir led kullandınız ? Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Lakin hangi led uyumlu olur bilmiyorum. Hatta ayak aydınlatmaları sarı ışık, onları da led ile değiştirmeyi düşünüyorum. Hangi ledleri kullanmam gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum. 

çinden aldım hocam ledleri, gayet iyi püfür püfür aydınlatıyor, arabanın içine de ayna altlarına da plaklığa da taktım gayet iyi isterseniz link erebilirim. 

On 09.04.2019 at 09:13, Serdar Akdeniz yazdı:

Ayna altı aydınlatmada sorun yaşayan oldu mu? Benim aracımda 2 aydır merkei kilidi açtığımda flash gibi çakıp kapanıyor ayna altı aydınlatması ve yanmıyor... Gece kapıları açtığımda da yanmıyor. Anlamadım bir türlü..

ampül sağlam mı peki hocam?

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz
On 19.05.2019 at 18:45, Alişan YILMAZ yazdı:

çinden aldım hocam ledleri, gayet iyi püfür püfür aydınlatıyor, arabanın içine de ayna altlarına da plaklığa da taktım gayet iyi isterseniz link erebilirim. 

ampül sağlam mı peki hocam?

Valla bakmadım naktıramadım. Ondan da yaparmı? Bir değiştirmeyi deneyeyim...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben birkac aracta gordum yerden ziyade kapiyi aydinlatiyor.Buda karanlikta guzel gorunmedi gozume..

Açılı yapmak lazim..

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
4 saat önce, Serdar Akdeniz yazdı:

Valla bakmadım naktıramadım. Ondan da yaparmı? Bir değiştirmeyi deneyeyim...

Hocam yapabilir tabii ki

Aracı komple led yaptım akşam güncel fotoğrafları çekeceğim inşallah

Yorum bağlantısı
Kuntay Yiğit
On 19.05.2019 at 18:45, Alişan YILMAZ yazdı:

Link atarsanız memnun olurum. ledlerin özelliklerini de yazsanız iyi olur aslında zahmet olmazsa.

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Kuntay Yiğit

Teşekkür ederim. Yani ayna altlarındaki ve iç aydinlatmalar hepsi aynı ampul. Peki farlar için hangi ledi kullandınız?  Mesela viraj içi aydınlatmaları sarı ışık yanıyor onları da led ile değiştirmek istiyorum. Bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
10 saat önce, Kuntay Yiğit yazdı:

Teşekkür ederim. Yani ayna altlarındaki ve iç aydinlatmalar hepsi aynı ampul. Peki farlar için hangi ledi kullandınız?  Mesela viraj içi aydınlatmaları sarı ışık yanıyor onları da led ile değiştirmek istiyorum. Bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

Farlar için kısa h7 uzun h1. Aracımda viraj içi aydınlatması yok maalesef o yüzden tam emin değilim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alişan YILMAZ

Arkadaşlar merhaba, mondeo mk4 ayna altı led değişimini dilim döndüğünce anlattım, umarım faydalı olur. Beğenirseniz çok mutlu olurum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar merhaba, mondeo mk4 ayna altı led değişimini dilim döndüğünce anlattım, umarım faydalı olur. Beğenirseniz çok mutlu olurum [emoji4]

Elinize sağlık.
Güzel anlatım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...