İçeriğe Yönlendir

Camdan Çer Çöp Atmak

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Naki Çatalyürek
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu kadarına yetkim yok :)

Damattan istemelisin bunu. 

Ömrüm yetmez:

Mehmet hoca hatırlarsın bir zamanlar Keşanlı bir yiğit vardı. Bundan 11 yıl önce Eczacılar odası sempozyumunda ateşli misafir konuk olarak  İzmir’e gelmişti. O zamanlar ben de merak ediyorum işte, sempozyum Atatürk kültür merkezinde, bunu dinlemeye gittim. Henüz sakal bıyık bırakmamış, Gazeteci, yazar, bir zamanların ulusalcı ve milliyetçi kanadından, ayva tüylü biri… Mevcut Hükümet hakkında durmadan atıp tutuyor,okumuş tıp adamlarından kıyamet gibi  alkış alıyor; İktidarı ver eline sanırsın 4 ayda ülkeyi düze çıkarır. Konuşmasını bitirdikten sonra yanına gittim, üsdadım nolcak bu ülkenin hali dedim? O, “merak etmeyin siz, biz düzelteceğiz” demişti. Ekonomiyi Bilkent’te okumuştu, Bir TL. Bir Dolara eşit olacak demişti, başdanışmanlıktan emekli oldu gitti; sen hala damattan iste  diyorsun. Adaşım senin umudunu kırmak istemem ama benim Ömrüm yetmez..!

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
5 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Abi ne diyorsun Allah aşkına ya. Bişey mi kullanıyorsun sen, kafan mı güzel.

Abi ne diyorsun Allah aşkına ya. Bişey mi kullanıyorsun sen, kafan mı güzel.;)

Önder Bey bu vergilerle bir şey kullanacak hal mi kaldı emeklide ? Keşke ucuz olsa da düzenli olarak içsek. Çan eğrisini, Metin Akbal ile Mehmet Hoca bana takıldıkları için yazdım. Konu başlığı sizde bitti ben oradan devam ettim, lütfen üzerinize alınmayın onlara kızdım. Ayrıca kırmızıyı severim, benim araç da kırmızı.:)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi ne diyorsun Allah aşkına ya. Bişey mi kullanıyorsun sen, kafan mı güzel.[emoji6]

Önder Bey bu vergilerle bir şey kullanacak hal mi kaldı emeklide ? Keşke ucuz olsa da düzenli olarak içsek. Çan eğrisini, Metin Akbal ile Mehmet Hoca bana takıldıkları için yazdım. Konu başlığı sizde bitti ben oradan devam ettim, lütfen üzerinize alınmayın onlara kızdım. Ayrıca kırmızıyı severim, benim araç da kırmızı.[emoji4]
Mehmet abi alintiyi yapiyorsunda bak hem alinti yapmissin hemde alinti yaptigin mesaji yine yazmissin. Sanki senin mesajinmis gibi algilaniyor ;) Kizacak birsey yok.

Bende sana bir olay anlatayim. Belki çanla baglanti kurarsin. Senin anlattigin olaylarla ve yaptigin orneklemelerle zor da olsa dolayli bir baglanti kuruyorum :)

Gectigimiz haftalarda okulun birinde Irakli ogrenci ben ateistim demesi uzerine Turk ogrenciler tarafindan sen niye inanmiyon, evrenin sahibi yaraticisi kim vs vs diyerek darp edildi. Sanirsin 5 vakit namaz kiliyolar, tum ibadetlerini yerine getiriyorlar, oruc tutuyolar, hacca gitmisler zekat vermisler vs vs vs. 32 farzin 2 tanesini saysa Musluman diyecegim ama o kadar bile yok.

Nerde kaldi hosgorumuz, laikligimiz. Devlet inac ozgurlugu sunmus, din dil irk vs vs ayrimi yapilmamasi yasalarda belirtilmis. O yuzden ben seni hosgoruyorum :) Çanın benle alakasi yok [emoji16]

Çan simgesini gormek, kullanmak, tiklamak istemiyorsan Amerikaya da gitmeyecektin, bu mesajlari hangi cihazdan yaziyorsan ebedi internete girmeyeceksin, telefon tablet bilgisayar kullanmayacaksin. Bak burda 2 turlu dolayli anlatim var. Birisi yabancilarin teknolojisini kullanmamak, digeri de kullanmak :) Gerici derler bak benden soylemesi.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Helal olsun tebrik ediyorum...

Ermiş mi muradına :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:D  savunma güzel ama "adamlar pet şişe atıyor ona ses etmiyorsunuz"  klasik bizim insan, her alanda bunu görüyoruz, yanlışı bir başka yanlış örnek vererek doğru hale getirdiğini sanmak ve savunmayı bunun üzerine kurmak.....

Şikayet edenin hareket ise güzel, misliyle herkesin yapması dileğiyle.....

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Herkes yapıyor. Neden bir tek ben cezalandırılıyorum. Düşünceye bak.

Demekki çoğumuz yanlış davranışları bıraksak. Yapacak olanlar da bırakacak.

Kötü davranışlar çoğu kimse tarafından yapıldığı için normal geliyor insanlara. Çok olduğu için rahatsız olanlar tepki de gösteremiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adamın haklı olduğu nokta şu : adalet eksik.
Eminim ki o cezayı yazan polis hangi maddeden ceza yazacağını epey aramıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aslında adaleti kurmak çok basit, anayasaya bile gerek yok, ama bu iş için niyet-aynaya bakmak ve kültür lazım, 3 üde bizde yok ne yazıkki....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çöp atanların kulaklarını epey çınlatıyorum. Arabada yediğim elma armut gibi çekirdekli meyvaları yedikten sonra bir kenara koyar, şehir dışı veya müsait boş bir toprak görürsem hedef gözeterek atarım. Belki biri ağaca döner diye. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğadan gelen şeyleri doğaya atabilirsiniz. Ana yola değil tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...