İçeriğe Yönlendir

Antifiriz Seçimi

Kemal Kollu

Recommended Posts

Kemal Kollu

Motor suyu antifirizi seçerken,

Hangi Renk antifirizi seçmeliyiz 

Antifirizlerin mavi, yeşil, kırmızı olanları var şu anda aracımda mavi renkli olanı var genelde kırmızı antifirizleri tercih edildiini görüyorum,

Benim aracımda mevcut olan mavi renkli antifirizi değiştirmem gerekiyormu.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Markaların önerdiği antifirizi kullanmayı tercih ederim ben herzaman. Her marka ve modellerde farklı antifiriz kullanabiliyor ;) Değiştirilip farklı ürün kullanmanın bir zararı varmı bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aracınızın kullanım kılavuzunda önerilen specleri sağlayan herhangi bir bilindik marka antifrizi (Castrol, Motul, Opet vs.) uygun ölçüde distile edilmiş saf su ile birlikte kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bim, A101 gibi yerlerde yada aşırı ucuza satılanları almayın arkadaşların dediği gibi kaliteli birşey alın devam edin.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Araç eski ve soğutma sistemi boruları ve bağlantıları zayıf ise organik antifiriz kullanılınca su kaçakları meydana geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam antifiriz ile birlikte saf su kullanılması öneriliyor fakat antifiriz ilavesi yapan yerler doğrudan çeşme suyu kullanıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

antifiriz susuz kullanılmaz zaten, saf halde kaynama ısısıda koruma ısısıda düşüktür, su konulacak, yada hazır karışımlı olan antifirizden alınacak...

Saf su en sağlamıdır, özellikle organik antifiriz kullanıyorsan, saf su organik antifirizi bozacak yabancı maddeler içermez, tıpkı tam sentetik yağa hiçbirşey katılmayacağı ve ömrünün daha uzun olması gibi,  saf su katılmış organik antifiriz, temiz kaçaksız sistem ve zırt pırt kapağı açılmamış genleşme kabı, bunlar olsun 20 sene banamısın demez, -35 deyse 20 sene sonrada -35 de kalır :)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Artık hemen hemen her marka kırmızı antifiriz kullanıyor , bende size kırmızı antifirizi öneririm ben yaklaşık 8 senedir devamlı her aracıma kırmızı antifiriz alıyorum gayet memnunum

en son 404 dün antifirizini almıştım şuan kullanıyorum gayet memnunum ölçüm yaptığımda da - 24 çıkıyor ( su ile karıştırdım ) İstanbul için fazla bile   :) 

13 saat önce, Kemal Kollu yazdı:

Motor suyu antifirizi seçerken,

Hangi Renk antifirizi seçmeliyiz 

Antifirizlerin mavi, yeşil, kırmızı olanları var şu anda aracımda mavi renkli olanı var genelde kırmızı antifirizleri tercih edildiini görüyorum,

Benim aracımda mevcut olan mavi renkli antifirizi değiştirmem gerekiyormu.

fordlar da standar kırmızı antifiriz vardır aranız fiesta galiba 

Yorum bağlantısı
Kemal Kollu

Arkadaşlar bigilerinizi dikkate alacam

Teşekkür ederim

Aracım ford fiesta 2017 Trendx 1.6 model

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben antifirizi mecburen değiştiğimde 10 sene olmuştu fabrikasyon dolum yapılmış antifiriz, 1-2 derece düşme vardı sadece, o derece dayanır yani....

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

antifiriz susuz kullanılmaz zaten, saf halde kaynama ısısıda koruma ısısıda düşüktür, su konulacak, yada hazır karışımlı olan antifirizden alınacak...

Saf su en sağlamıdır, özellikle organik antifiriz kullanıyorsan, saf su organik antifirizi bozacak yabancı maddeler içermez, tıpkı tam sentetik yağa hiçbirşey katılmayacağı ve ömrünün daha uzun olması gibi,  saf su katılmış organik antifiriz, temiz kaçaksız sistem ve zırt pırt kapağı açılmamış genleşme kabı, bunlar olsun 20 sene banamısın demez, -35 deyse 20 sene sonrada -35 de kalır :)

Ben susuz kullanılır demedim 😃

Saf su ile kullanılması lazım dedim. Ama yağ ve antifiriz değişimi yapanlar şebeke suyunu doğrudan ilave ediyorlar. Şebeke suyu da hem antifirizin ömrünü azaltıyor hemde kireç ve tortuya sebep oluyor.

Saf su ile karışım yapılacağını kırmızı antifiriz araştırırken okumuştum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

Ben susuz kullanılır demedim 😃

Saf su ile kullanılması lazım dedim. Ama yağ ve antifiriz değişimi yapanlar şebeke suyunu doğrudan ilave ediyorlar. Şebeke suyu da hem antifirizin ömrünü azaltıyor hemde kireç ve tortuya sebep oluyor.

Saf su ile karışım yapılacağını kırmızı antifiriz araştırırken okumuştum. 

bende öyle dememek istemedim zaten, antifiriz susuz kullanılmaz zaten dedim, yani bilinen durum bu demek istedim, sende" Yanlış hatırlamıyorsam antifiriz ile birlikte saf su kullanılması öneriliyor" dedin hatırlarsan, net budur ifadesi yok yani :)

geçelim bunları, bunumu tartışacağız yani :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kemal Kollu

Ford fiesta 2017 model aracimin radyator antifirizini degistirmek istiyorum 

Nedeni ise,

Renk olarak deposunda mavi renkli antifiriz bulunmaktadir.

Genelde bakildiginda fiesta araclarinda kirmizi renkli antifiriz suyu bulunuyor aracimin deposunda ise mevcut yesil veya mavi renkli antifirizin bulunmakta bu renk sular herhangi bir sorun olusturur mu,

Kirmizi renk antifirizi mi kullanmaliyim

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Servise danışın önce sonra garantiden yana sorun yaşamayın.
Kullanım olarak bir sorun yaşamazsınız, sadece mavi olan kırmızıya göre ömür olarak 2-3 kat daha kısadır.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Kemal Kollu yazdı:

Ford fiesta 2017 model aracimin radyator antifirizini degistirmek istiyorum 

Nedeni ise,

Renk olarak deposunda mavi renkli antifiriz bulunmaktadir.

Genelde bakildiginda fiesta araclarinda kirmizi renkli antifiriz suyu bulunuyor aracimin deposunda ise mevcut yesil veya mavi renkli antifirizin bulunmakta bu renk sular herhangi bir sorun olusturur mu,

Kirmizi renk antifirizi mi kullanmaliyim

Kemal bey tek konudan ilerleyelim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...