İçeriğe Yönlendir

Klima Tavsiye

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Her sene bir klima bakıyorum bakıyorum ne yazık ki bir sebep ile vaz geçiyorum yazın ortasında pişman oluyorum. Bu sefer karar verdim fakat ne alsak hangi modeli alsak hiç bir bilgim yok. Aslında kafamda bir marka var yedek parça ve servis konusunda sorun yok keşif için kayıt açtırdık. Tam netleşirse İnternet den almayı düşünüyorum malum biraz daha uygun mağazaya göre bu bağlamda sizlerden de bilgi almak aklıma geldi ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Klima bence serinlemek içindir ısıtma için tercih etmem,o yüzden serinleme derdindeyseniz her marka iş görür,çok para harcamayın...

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Baymak kullanıyorum. Sessiz, ekonomik ve performanslı,

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bende çok araştırmıştım bu konuyu ve geçen yıl vestel flora 24.000 BTU A++ klimada karar verdim. Hem ısıtma hemde soğutma için kullanıyorum. Isıtma ve soğutma performansı enerji  tüketimi gayet iyi. Fiyat olarak geçen yıl 3.200 TL gibi bir rakama 12 ay taksitle almıştım kargo ve montaj dahil. Tabki internetten aldım mağaza fiyatı ile internet fiyatı arasında 1.000 / 1.500 TL fark vardı. Gayet sessiz ve işini iyi yapan F/P ürünü. Hatta 18.000 BTU'luk olanını da abime aldık ev kullanımı için oda son derece memnun. Özellikle flora serisini tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ofise Arçelik takıldı, güzel, eve almak istesem muhtemelen arçelik tercih ederdim.
Bundan uzun süre önce LG/Beko taktırmıştım eve pek kullanılmamasına rağmen bir sürü sorun çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Kesinlikle İnvertör olması gerekiyor.

Babamın evinde  6 yıldır Alarko Flair 9000 Btu invertör klima kullanıyoruz. Çok şükür herhangi bir sorun çıkarmadı. Sessiz çalışıyor ve doğru kullanılırsa elektrik tüketimi çok az diyebilirim. Tabi ki kullanılan yer ve evin yalıtımı en büyük etken.

Bir çok kişi özellikle invertör klimalarda evin içerisi soğuduğunda klimayı kapatmaktadır. Fakat bana göre bu yanlış bir kullanım şeklidir. Benim görüşüm invertör klima kullanırken oda içerisi fazla soğudu ise dereceyi 2-3 derece arttırmak gerekir. Böylece klima dur-kalk yapmadığı için düşük enerji tüketerek oda içerisini aynı sıcaklıkta tutacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İnverter şart :

klima dediğin gibi kapatılmaz, özellikle inverter olanlar, ölçümü hassastır,ne ayarladıysan o ısıda tutar, tabii evde güzel yalıtımlı olacak, olmasa bile yine tutuyor gerçi, kuvvetli alet, ısı az yada çok geldiyse ısı derecesini değiştirmek yeter esasında...

Bende Alarko Flair alacaktım sonradan Toshiba ya geçtim, ikiside Alarkonun sattığı aletler zati, Flair dediğin gibi güzel makina :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven
47 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Bende çok araştırmıştım bu konuyu ve geçen yıl vestel flora 24.000 BTU A++ klimada karar verdim. Hem ısıtma hemde soğutma için kullanıyorum. Isıtma ve soğutma performansı enerji  tüketimi gayet iyi. Fiyat olarak geçen yıl 3.200 TL gibi bir rakama 12 ay taksitle almıştım kargo ve montaj dahil. Tabki internetten aldım mağaza fiyatı ile internet fiyatı arasında 1.000 / 1.500 TL fark vardı. Gayet sessiz ve işini iyi yapan F/P ürünü. Hatta 18.000 BTU'luk olanını da abime aldık ev kullanımı için oda son derece memnun. Özellikle flora serisini tavsiye ederim. 

Bende vestel 18.000 btu olandan düşünmüştüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 saat önce, Erol Güven yazdı:

Her sene bir klima bakıyorum bakıyorum ne yazık ki bir sebep ile vaz geçiyorum yazın ortasında pişman oluyorum. Bu sefer karar verdim fakat ne alsak hangi modeli alsak hiç bir bilgim yok. Aslında kafamda bir marka var yedek parça ve servis konusunda sorun yok keşif için kayıt açtırdık. Tam netleşirse İnternet den almayı düşünüyorum malum biraz daha uygun mağazaya göre bu bağlamda sizlerden de bilgi almak aklıma geldi ne dersiniz.

Aynı ben, klima yüzünden bir taraflarım tutuk dolaştığım için pek sıcak bakmadığım konu.

Kullanmayı bilmiyoruz sanırım, babam arçeliğin 24 bin btu olanından aldı memnun.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ben de kış başında çok araştırmıştım, forumdan Emre ŞİMŞEK' in de önerisi ile Samsung AR5400 (18 BTU) almıştım, 2.900,00 TL. gibi bir fiyata. Sessiz ve ısıtması da iyi, özellikle filtre temizliği çok pratik. Bir kaç güne bir, yine mi demeden, kendime dert edinmeden rahatlıkla temizleyebiliyorum.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...