İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Lastik Tavsiyesi

Abdullah ÇAKILLI

Recommended Posts

Abdullah ÇAKILLI

Merhaba arkadaşlar 2011 fiesta aracımda şuan 195x50x15 boyutlarında lastikler var lakin en ufak bir şeyi hissettiriyor yani konfor hiç yok. Yeni 4 lastik almayı düşünüyorum boyutlarını 195x55x15 veya 195x60x15 olarak düşünüyorum. Tavsiyenize ihtiyaç duyduğum nokta ise arabada bu boyutlardaki lastikler nasıl görünür. Şuan üzerinde olan lastikler ile oldukça sportif bir görüntüsü var bunu bozmak istemiyorum birazda konfor olsun istiyorum. Almak istediğim boyutlardaki lastikleri fiestasında kullanan arkadaşlar varsa görüntülerini paylaşabilirlermi rica etsem ona göre karar vereceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Konfor çok önemliyse 14" jant alıp 175/65 R14 ebat lastik takabilirsiniz.

15" için ebat 195/50 ya da 185/55 sadece.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Aynı araçtan vardı zamanında üzerindeki lastiklerle 4 yıl 60bin km yapmıştım taş gibiydi ve sizin gibi konfordan çok şikayetçiydim. Goodyear efficent grip performance taktırmıştım 195 50 15 ebat. Lastik araçta süspansiyon görevi görmüştü resmen aracıma ısınmıştım tekrardan.

Diyeceğim o ki üzerindeki lastikler eskimiş ve sertleşmişse aynı ebat yeni lastik sizi mutlu edebilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

195 60 takarsanız büyük ihtimalle çamurluğa sürter 195 55 daha iyi olacaktır.yada 205 50 takın hem yol tutuş hemde konfor artacaktır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çirkin görünüyor, 100m den farkediyorum yüksek olduğunu.

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin

Fiestadan konfor beklemeyin tavsiyem. Her boyut ve farklı çeşit lastik kullandım. Sonuç hep aynı. Süspansiyon sertliğinden kaynaklı tamamen. Buna bağlı olarak yol tutuşda bir numara tabi b segmentinde. Hatta çoğu c sınıfından bile iyi olduğunu düşünüyorum bu kategoride.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lastikleriniz kaç yıllık?

Ebat değiştirirken %2 veya %3 lük sapmanın dışına çıkmamak gerekiyor. Bunun hesabını iyi yapın. Yanak yükseltmek konfora etkisi olur ama yol tutuşta düştüğünü göreceksiniz.ş

Yumuşak lastik isterseniz Nokian tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

fiestanın süspansiyonları sert bende şikayetçiyim ama yol tutuşu olduğu için bu konuyu hiç düşünmüyorum bile bendede 195 50 15 var  konfor dicekseniz eğer bir tık 14 jant belki talebinzie karşılık verir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI

Yorumlardan anlaşılacağı üzere hiç kurcalamaya gerek yok orjinal herzaman iyidir. Arabayı alalı 2 ay oldu lastikler kaç yıllık bilmiyorum belki eski olduğundan sertleşme yapmış olabileceği göz önünde bulundurulursa bununda biraz payı olabilir. Yardımlarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
7 saat önce, Metin Taşcı yazdı:

Daha önce bahsedildi mi bilmiyorum ancak lastik basınçlarıda önemli 34-35 psi üstü aracı top gibi sektiriyor, 31-32 ideal

Hangi lastikçiye gidersen git dört lastiğide 32 veya 33 derler. Sürücü kapısının içindeki lastik basınç değerlerini kafasına göre yazıyor sanki aracı üreten mühendisler. Bende ön 33 arka 26 yazıyor. Lastikçilerin lafına uyupda dört lastiğede 32 veya 33 bastığım olmadı hiç. Kapıda ne yazıyorsa onu basın hep.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mesut Piskin

2013 fiestam var geçenlerde üzerinde orijinal 195.50.15 hankook ventus s1 ile geliyor. Benim araçta ise pirelli'nin bir lastiği vardı eski sahibi takmış ve hiç memnun değildim, kasislerden geçerken çok rahatsız ediyordu. 1 ay önce sıfır 195.50.15 hankook ventus s1 aldım zıplama hoplama problemi artık yok (basınçlar aynı) tek sıkıntım uzun yolda çok uğultu yapıyor onun dışında fren tutuşu falan çok iyi.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Taha çağrı Güneş
(düzenlendi)
Mesut Piskin yazdı:

2013 fiestam var geçenlerde üzerinde orijinal 195.50.15 hankook ventus s1 ile geliyor. Benim araçta ise pirelli'nin bir lastiği vardı eski sahibi takmış ve hiç memnun değildim, kasislerden geçerken çok rahatsız ediyordu. 1 ay önce sıfır 195.50.15 hankook ventus s1 aldım zıplama hoplama problemi artık yok (basınçlar aynı) tek sıkıntım uzun yolda çok uğultu yapıyor onun dışında fren tutuşu falan çok iyi.

Mesut Bey,

Bende de Turanza T001 var, Pirelli Cinturato P1 almayı düşünüyordum sizin Pirelli'nin modelini tam yazabilir misiniz?

tarihinde Taha çağrı Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...