İçeriğe Yönlendir

Dolandırılma Hikayesi ve Değer Kaybı Sorunu?

Volkan Sağlam

Recommended Posts

Volkan Sağlam

Merhabalar,

2 sene önce focus 2010 tdi aldık daha doğrusu babam aldı ben şehir dışında olduğum için o gerçekleştirdi işlemi. Alımda hem plaka hem de şase no dan sorgulama yaptım herhangi bir sorun çıkmadı ekspertiz raporunda da sadece sol kapı boyalı çıktı. Araç alındı 6 ay felan kullandık ufak bir kaza yaptım neyse kaza sonucunda plakaya vs ne kadar işlenmiş ne olmuş bakayım dedim ve mesaj attım sorgulama yerine.

Gelen mesajla şoka uğradım arabanın pert kaydı çıktı, hemen araçı aldığımız kişiyi felan aradık ulaşılmıyor. Sigortayı tanıdık bir trafik polisi vs sorduk sistemde gözükmüyor öyle birşey dediler.. En son servise gidip bilgi aldığımda aracın sulu pert kaydı var dediler...

Çok detay anlatıp sizleri sıkmak istemiyorum, ama şunuda ekleyim avukat vs işleri ile uğraşmaya kaltıp satan adamın üstünde hiçbişey çıkmadı ve bu olaylar sırasında show haberde şüpheli kişiler (ankara polatlıdan alınmıştı) benzer olayalrdan dolayı yakalanıp ceza almışlar vs haberleri çıktı. Kısaca babama ısrarla servise götürüp baktır dememe rağmen getürmediği için dolandırıldık..

Şimdi sizlere sorum aracın ne kadar bir değer kaybı olur, satmak istesem ne kadar gider normal piyasaının ne kadar altına vermem lazım..

Araç şuan 75.000 de (şükür km orjinal çıktı, daha önce servis kayıtları var)

araç 2010 tdi titanium

yorum ve görüşlerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Ali Gök

aracı servise de götürse yüksek ihtimal anlamazlardı bişe. 

selde kalmış heralde araba.

aldığından beri bi sorun çıkmadıysa arabadan soğuma devam et derim binmeye

kanuni hakkın neyse ara tabiki o ayrı konu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sel hasarlı demek

17 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Sulu pert ne demektir, ben bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sel hasarlı galiba

Satış bedeli en az % 20 düşmüştür..  

Tescil tarihi yeni olan (1 aydan kısa) araçları almayın. Yada sorgusuna güvenmeyin.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Polatlı mağdurusunuz sanırım. Google aratın forumlarda sayısız mağdur var. Onlarla iletişim kurup onların davalarına müdahil olabilirsiniz sanırım. Veya size bilgi verebilirler.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Üzücü bir durum tabi geçmiş olsun diyelim. İnşallah zararınız büyük olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

geçmiş olsun  pert kayıtlı kullanacaksınız yapacak bır sey yok deger ısıne gelınce bosver hesap yapma ne zaman satılık edersen o zaman bakarsın pıyasaya uc asagı bes yukarı satarsın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

@Volkan Sağlam arabada kasko yok sanırım. Yoksa kaskoda görünürdü.

Bende lancerı almadan önce bir tane passat buldum araba her türlü orjinaldi tanıdık ustada baktı problem yok dedi. ama piyasa şartlarının 5 bin tl altın satıyor ve acil diye satıyordu. Kurt düştü içime :)

Plaka ve şase sms sorgulamasından bişey çıkmadı.

Sigortamı yapan arkadaşıma şase yolladım şuna bak temiz mi diye. hıg mık etti ama zorlada olsa baktı :)

Araç ıspartada sıfır alınmış. sele kapılmış. Motor değişmiş.(Tutarsız ağır hasarlı araç ) Sonra burdura satılmış plaka değişmiş. sonra istanbula satılmış yine plaka değişmiş. Bu değişimler yüzünden araç temiz çıkıyormuş.

2 yıl sonra satan kişiden hak talep edilebilir mi? çok zor gibi.

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

expertizin sel hasarını atlaması ne kadar mümkün? expertizi arayıp durumu anlattınızmı? araçta sıkıntı yoksa kullanmaya devam en güzeli,geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Volkan Sağlam
(düzenlendi)

Gerçmiş olsun dilekleriniz için herkese teşekkürler, polatlıdan araç almayın yada çok dikkat edin derim.. Aracın tahmini değer kaybı ne olur onu araştırmak istiyorum açıkcası burada bilen birileri çıkar sanırım.

@Ali Gök serviste çıkabilirdi belki o zaman gerçi bu çakalların orada da eli olabilrdi.

@Mehmet Ozyurek %20 çok değil mi 🙁 yani şuan normal piyasası 55-65 arası ilanlar var ben 45'e felan mı satabilirim?

@Mustafa Arıkan aynen hocam polatlı mağduruyuz. Teşekkürler konulara bakayım.

@Erdoğan Temur açıkcası ben sel vs yaşadığını zannetmiyorum araçın tamamen sahtekarlıkla para kazanma amaçlı bir oyun olduğunu düşünüyorum. Araçta şükür sorun yok, bayadır kullanıyorum ama artık satma niyetim var ne kadar zarar ederim bilmiyorum gerçekten.

tarihinde Volkan Sağlam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

servistede çıkmazdı. eğer araç daha önce servise sel hasarlı haliyle gidilip sisteme öyle bir kayıt alınmadıysa çıkmazdı.

arabanın servis kaportasına kazasına bakıyor. motorda problem yokksa da sel mi vurmuş diye neyi araştırabilirki 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sorgulama bir halta yaramıyor bence. ben geçen sene journey bakarken bir araba alacaktım, niyetliydim vekaletim hazırdı ancak son dk da sigortacıdan gelen bilgi ile 12 sahip değiştirdiğini öğrendim. altında da yağ görünce masraf vs çıkacağı için kaçar gibi uzaklaşmıştım. sms yalan yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
42 dakika önce, Volkan Sağlam yazdı:

@Mehmet Ozyurek %20 çok değil mi 🙁 yani şuan normal piyasası 55-65 arası ilanlar var ben 45'e felan mı satabilirim?

Bence çok tabi. 

Yorum bağlantısı
Volkan Sağlam
(düzenlendi)

@Ali Gök bence sel felan da yalan tamamen amaç sigorta-kasodan para alma.

tarihinde Volkan Sağlam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Volkan Sağlam yazdı:

@Ali Gök bence sel felan da yalan tamamen amaç sigorta-kasodan para alma.

hangi sigorta şirketi girmişse o hasar kaydını resim vs talep edebilirmisin acaba. bu kadar para vermişlerse mutlaka kayıt vardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sel hasarlı da satış değerinden çok alıcı müştri bulması daha zor maalesef.

Yorum bağlantısı
Volkan Sağlam
On 28.03.2019 at 15:43, Ali Gök yazdı:

hangi sigorta şirketi girmişse o hasar kaydını resim vs talep edebilirmisin acaba. bu kadar para vermişlerse mutlaka kayıt vardır.

doğru söylüyorsun onu bir araştırayım ben.

@Çağlar Bayur biraz zor olacak sanırım satmak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...