İçeriğe Yönlendir

7 Liralık Elektrik ile 8 Saat Çalışan Traktör

Emrah Uludağ

Recommended Posts

Servet Aydın

25 kw depolama ile 1 saat çalışabilir. Ağır şartlar altında. Ancak 8 saat için imkan dahilinde değil. Yapılır mı kesinlikle 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

25 kw depolama ile 1 saat çalışabilir. Ağır şartlar altında. Ancak 8 saat için imkan dahilinde değil. Yapılır mı kesinlikle 

7 liraya 8 saat çalışır mı? 

traktör olarak arazide tabi

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)

bi ara Bim de satılıyordu o değil mi.12 voltluk elektrikli traktör.😀

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

70 liraya çalışır 

Tarla sürer mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İstediğini yapar. Düşük hız sayesinde çokça verimli olur sistem. 

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İstediğini yapar.

Teknik veri var mıdır bu hususta? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yap derler, finanse ederlerse finans kaynağına teknik sunumu yapar hayata geçiririz

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yap derler, finanse ederlerse finans kaynağına teknik sunumu yapar hayata geçiririz

Portif bank kursaydın Elon Musk yerine seni konuşuyordu millet, abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çiftçiye beleş dağıtılacakmış gibi lanse ediliyor.. 

Böyle bir şey yapsalar ve 70 liraya bir saat çalışsa bile, 2 yıl sonra pilini kaça satacaklar. 

Elektrik çok güçlüdür.. Bunda sıkıntı yok.. 

Şunlarda jeneratör var ve elektrikli motorla yürüyor.. Diye biliyorum.. 

sahadakiler-haber.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Portif bank kursaydın Elon Musk yerine seni konuşuyordu millet, abi

Ben hikayeyim bu dönüşüm işinde. Öyle arkadaşlarım varki, bildiğimi sanıp onlar ile lakırtı yapınca agu diyen bebe gibi kalıyorum yanlarında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çiftçiye beleş dağıtılacakmış gibi lanse ediliyor.. 

Böyle bir şey yapsalar ve 70 liraya bir saat çalışsa bile, 2 yıl sonra pilini kaça satacaklar. 

Elektrik çok güçlüdür.. Bunda sıkıntı yok.. 

Şunlarda jeneratör var ve elektrikli motorla yürüyor.. Diye biliyorum.. 

sahadakiler-haber.jpg

Doğru Emmi, mazotu jeneratörler çalışıp elektrik üretsin diye koyuyorlar.

1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ben hikayeyim bu dönüşüm işinde. Öyle arkadaşlarım varki, bildiğimi sanıp onlar ile lakırtı yapınca agu diyen bebe gibi kalıyorum yanlarında

Sizin kooperatif olma vaktiniz gelmiş o zaman abi, çaycı lazım olursa ara :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Doğru Emmi, mazotu jeneratörler çalışıp elektrik üretsin diye koyuyorlar.

Hah işte traktör de böyle yapılırsa.. iş görür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

7 tl yi bırakın 70 tl ye çalışsın ama yeterki çalışsın. 8 saat tam yük altında çalışacak bi elektrikli araç he. Sallayın tabi inanan bi kesim var nası olsa oda size yetiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

vestel yaptı, sonra araziyi alınca tozlu rafa kaldırdı proceyi..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

vestel yaptı, sonra araziyi alınca tozlu rafa kaldırdı proceyi..

İyi yapmış. 56 ekran tvyi 62 diye satacak yatırım yapamazdı 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

toyota corolla asfalt üzerinde 40 km yol gidebiliyordu bi ara noldu acaba :D 

bir arkadaşımın babasında chr var toyota hybrid . oda pişman aldığına 8 litre benzin yaktığını idda ediyordu balıkesirde 

gerçi onun en çok pişmanlığı arabada ses olmayınca yayalar yol vermiyormuş

neyse konunun özü traktör arazide 7 lira 8 saat değil 8 dk çalışsın ben tebrik ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin
Kendisi tabi ki yerli ve milli...

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903271038435053-pakdemirli-elektrikli-traktor-mujdesi/

Benim yarım yamalak bilgim imkansız diyor ama konuya vakıf arkadaşlar kabaca 7 liralık elektrik ile ne kadar iş yapılabilir kısa bir değerlendirme yaparlarsa güzel olur. vatsap tartışma gruplarımız için de değerli bir referans olur [emoji4]
elektrik bilgim + - ve bir pil 1.5v şeklinde olan ben: bu söylenileni kargaya anlatsan oha demesini beklerim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 saat önce, Onur Doğan yazdı:

Her seçim öncesi yerli uçak göklerde, yerli otomobilimiz ise yollarda .. Buda seçim yatırımı olarak ortaya atılan ve gerçeği yansıtmayan bir şey olarak görüyorum. Keşke olsa ama.. Olsa bile bu kadar Ötv ve diğer vergiler varken fiyatı 1 Milyon liradan az olacağını sanmıyorum. Teknik detayını tecrübeli abilerimiz verecektir :) 

Aynen öyle geçenler de de trakyada d.gaz çıkmıştı biz araba uçak üretiyorduk bi aralar :)  arkadaş milleti patates soğan sırasına mahkum ettiler , daha tarım yapamıyoruz bu kadar kaliteli 

verimli topraklarımız varken ne teknolojisi ne arabası ne traktörü , seçime az kaldı yoksa uzağa astronot da göndericez derler bunlar  :) :)  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Abi nabtın :)

7 liraya alınabilecek en ucuz elektrikle tarla sürmek gibi işleri günümüz teknolojisiyle kaç saat yapmak mümkün mesela? Kaba taslak bir cevap da yeterli olur aydınlanmamız için. Biraz bakındım ama pilin gücü ile şarj süresi veya maliyeti arasındaki bağı kuramadım. Veya dizel traktörlerin hp cinsinden gücünü direk Kv'ye çevirip kabaca şu kadar süre yeter diyebilecek bir veriye ulaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

7 lira ile 1 saat çalışır demişim. Geri kalanı bende kalsın dimi :)

İlave, dizel motor enerji kazanımı elektrik motoru enerji kazanımına göre kabaca %70 az. O formül ile işin içinden çıkılmaz 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Emrah Uludağ yazdı:

Abi nabtın :)

7 liraya alınabilecek en ucuz elektrikle tarla sürmek gibi işleri günümüz teknolojisiyle kaç saat yapmak mümkün mesela? Kaba taslak bir cevap da yeterli olur aydınlanmamız için. Biraz bakındım ama pilin gücü ile şarj süresi veya maliyeti arasındaki bağı kuramadım. Veya dizel traktörlerin hp cinsinden gücünü direk Kv'ye çevirip kabaca şu kadar süre yeter diyebilecek bir veriye ulaşamadım. 

7 tl yaklaşık 14 kw ya denk. 8 saat demişler. 14/8 =1.75 kw yani 1750w eder. Yani iki kişiyi gezdirecek elektirikli bisiklet gücü. Şimdi elektirikli bisikletle normal bir traktör gücünü karşılaştırın ;) Kisaca o maliyetle 2 kişi elektrikli bisikletle 8 saat ancak gezer

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kisaca o maliyetle 2 kişi elektrikli bisikletle 8 saat ancak gezer

Yani teknik olarak yalan
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Ben bakan beye katılıyorum. Mutlaka doğrudur. Bu güne kadar hiç yalan söylemediler. Belki oyuncak traktör. Çiftçilerin çocuklarına verecekler. O zaman tek şarjla 8 saat oynar çocuklar. Mesleğim elektrik mühendisliği. Bu hesabı yapmak diplomaya hakaret olur o yüzden yapmam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...