İçeriğe Yönlendir

Yaralamalı Trafik Kazası

Rasim Bolat

Recommended Posts

Rasim Bolat
(düzenlendi)

5 yıl önce yaramalı maddi hasarlı trafik kazası sonrası manevi tazminat davası ile ilgili bilgi verebilecek bir forumdaşımız var mı?  

zaman aşımı var mı? 

30000 bin tl lik tazminat ne kadara sonuçlanır? 

vücut bütünlüğü  sağlam kopan kırılan uzuv yok? 

sadace 5 yaşındaki çoçuğun ayak taban derisinde birkaç dikiş var.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
baslik anlam hatasi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
17 dakika önce, Rasim Bolat yazdı:

5 yıl önce yaramalı maddi hasarlı trafik kazası sonrası manevi tazminat davası ile ilgili bilgi verebilecek bir forumdaşımız var mı?  

zaman aşımı var mı? 

* Bedeni hasarlarda zaman aşımı 10 yıldır 

* Sürekli sakatlık durumu yoksa  kolay kolay sonuç alamazsınız 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
19 dakika önce, Rasim Bolat yazdı:

zaman aşımı var mı? 

Trafik sigortanız karşılamadı mı ?

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

evet sigortadan maddi olarak tazminat aldılar. 5 yıl sonra manevi tazminat davası açılmış e- devlet sorguda çıkıtı gelen evrak yok şuan için.

22 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

* Bedeni hasarlarda zaman aşımı 10 yıldır 

* Sürekli sakatlık durumu yoksa  kolay kolay sonuç alamazsınız 

sadece ayak tabanında dikiş izi var küçük çoçuk dava edilen tarafız.kaza zamanı yardım etmek istedik ama evden kovulduk. şimdi bize manevi tazminat davası açılmış.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Yüksek Manevi tazminat ,Türkiye de zor genelde sembolik oluyor. istedikleri de ,yüksek bir miktar. Dosyanızı  alınca avukat arkadaşlar yol gösterirler. Sanırım birileri kafalarına girmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafik sigortası manevi tazminatı ödemez... 

A.6. TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER

f) Manevi tazminat talepleri,

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

aradan o kadar zaman geçmiş.şimdi bu davanın açılması garip.davaya bakan hakim bunu görecektir.ya da bunu hakime gösterecek bir avukat bulmalısınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
41 dakika önce, Rasim Bolat yazdı:

evet sigortadan maddi olarak tazminat aldılar. 5 yıl sonra manevi tazminat davası açılmış e- devlet sorguda çıkıtı gelen evrak yok şuan için.

sadece ayak tabanında dikiş izi var küçük çoçuk dava edilen tarafız.kaza zamanı yardım etmek istedik ama evden kovulduk. şimdi bize manevi tazminat davası açılmış.

Sürekli sakatlık durumu olmadığı için, kaza sonucu çocuğun psikoljik durumunun bozulduğunu öne sürerek manevi tazminat talebinde bulunacaklar. Bu tarz yaralamalı trafik kazalarını takip eden tabiri caizse çakal birkaç firma var, sadece vekalet ücreti ve alınacak tazminattan yüzde ile kaza mağduru kişileri ikna edip, kazada kusurlu olan tarafa dava açıyorlar ne yazık ki. Ancak ortada ölüm veya sürekli sakatlık söz konusu olmadığından dolayı fazla bir tazminat çıkması mümkün değil, davalarda o kadar kısa sürede sonuçlanmıyor. Tazminat miktarı ise tamamen hakimin vicdanına kalmış birşey. Ancak dava alehinize sonuçlanırsa dava, avukatlık ve yasal faiz/faizleri ödemekle yükümlü kalacaksınız. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Sürekli sakatlık durumu olmadığı için, kaza sonucu çocuğun psikoljik durumunun bozulduğunu öne sürerek manevi tazminat talebinde bulunacaklar. Bu tarz yaralamalı trafik kazalarını takip eden tabiri caizse çakal birkaç firma var,

Beni bir ara çok sık arıyorlardı.. 

% 10-20 komisyon teklif edip, kazaları ilk onlara bildirmemi istiyorlardı.. 

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben de ciddi bir rakam çıkacağını sanmıyorum. Birileri kafalarına girmiş bu kadar yıl sonra.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Beni bir ara çok sık arıyorlardı.. 
% 10-20 komisyon teklif edip, kazaları ilk onlara bildirmemi istiyorlardı.. 
Sürekli arıyorlar benide.
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Sürekli sakatlık durumu olmadığı için, kaza sonucu çocuğun psikoljik durumunun bozulduğunu öne sürerek manevi tazminat talebinde bulunacaklar. Bu tarz yaralamalı trafik kazalarını takip eden tabiri caizse çakal birkaç firma var, sadece vekalet ücreti ve alınacak tazminattan yüzde ile kaza mağduru kişileri ikna edip, kazada kusurlu olan tarafa dava açıyorlar ne yazık ki. Ancak ortada ölüm veya sürekli sakatlık söz konusu olmadığından dolayı fazla bir tazminat çıkması mümkün değil, davalarda o kadar kısa sürede sonuçlanmıyor. Tazminat miktarı ise tamamen hakimin vicdanına kalmış birşey. Ancak dava alehinize sonuçlanırsa dava, avukatlık ve yasal faiz/faizleri ödemekle yükümlü kalacaksınız. 

tam üstüne bastınız bir kaç arkadaşla daha görüştüm %80 davayı red edebilir dedi. avukat tutmaya gerek var mı?bu konuda kafamız karışık. kaza zamanı yardım edelim dedik evden kovulduk şimdi 5 yaşındaki çocuğu suistimal ediyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
5 dakika önce, Rasim Bolat yazdı:

tam üstüne bastınız bir kaç arkadaşla daha görüştüm %80 davayı red edebilir dedi. avukat tutmaya gerek var mı?bu konuda kafamız karışık. kaza zamanı yardım edelim dedik evden kovulduk şimdi 5 yaşındaki çocuğu suistimal ediyorlar.

Sizin eve gitmeniz, aradan zaman geçmesi falan önemli değil. Birileri bunlara akıl vermiştir. Olay hakimde biter. İş yerinde bir çalışan kaza geçirdi. Hem iş kazası tutanağına hem de polis tutanağına "kendi hatamdı, benim yüzümden oldu" yazdı ama 2-3 yıl sonra "dava açalım, para alırız" diyen bir avukat bulunca dava açtı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
zaman aşımı var mı? 

Geçmiş olsun. Çok birşey çıkmaz inşallah.
Davanın kabul edilmesi ve çok az bir rakam belirlenmesi bile avukatlık ücreti için yeterli. Bunu yol edinmiş insanlar var.

... İş yerinde bir çalışan kaza geçirdi. Hem iş kazası tutanağına hem de polis tutanağına "kendi hatamdı, benim yüzümden oldu" yazdı ama 2-3 yıl sonra "dava açalım, para alırız" diyen bir avukat bulunca dava açtı. 

Alem ceza gerektiren kelime olmuş...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Hakim davayı kabul etti cüzü bir tazminat ödedik diyelim mahkeme gideri avukatlık ücreti tahmini ne kadar tutar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

her sene ek teminat alıyorum sırf bu manevi tazminat yüzünden :D

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

2 kere kaza tutanağı tutulmuş kazaya karıştım. İkisindede maddi hasar vardı ve hata karşı tarafındı, iki olaydan bir süre sonra arayanlar olmuştu(üzerinden 1-2 sene geçtikten sonra) o zamanlar anlam veremedim. Şimdi anladım durumu. Demekki kazada yaralandım veya kalıcı sakatlık oldu desem devreye girmeye çalışacaklardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
8 saat önce, Rasim Bolat yazdı:

Hakim davayı kabul etti cüzü bir tazminat ödedik diyelim mahkeme gideri avukatlık ücreti tahmini ne kadar tutar.

Diyelim ki 30.000 ₺üzerinden kabul gördü. 3.000 ₺ vekalet ücreti, 2.000 ₺ harç, ortalama 1.000 ₺ de yargılama gideri çıkar. Cüzi bir miktar olursa zaten maktu vekalet ücreti 2.725 lira. Sadece harç ve mahkemenin taktir edeceği tazminat değişir. Yargılama giderleri çok değişmez. 

Bahsettiğiniz yaralama için 30.000 ₺ Manevi tazminat verildiğini görmedim şimdiye kadar. Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...