İçeriğe Yönlendir

EDS Kameralar Akıllı mı?

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Biliyorsunuz çoğu yer de kameralar var ve bu görüntülerle ceza kesiliyor.

Geçen, Beşiktaş da kırmızı ışık da duruyorum. Arkadan sirenlerle itfaiye geliyor. Mecburen hareket edip yol verdik. Kamera bunu anlar mı, yok sa  yazar mı  cezayı ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kontrol eden görevliler görüntüleri izleyip iptal ediyorlar abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Biliyorsunuz çoğu yer de kameralar var ve bu görüntülerle ceza kesiliyor.

Geçen, Beşiktaş da kırmızı ışık da duruyorum. Arkadan sirenlerle itfaiye geliyor. Mecburen hareket edip yol verdik. Kamera bunu anlar mı, yok sa  yazar mı  cezayı ?

Her ışık ihlali ilgili mercilerde görsel olarak kontrol ediliyor. Geçmeyi mecbur kılan hallerde ceza yok. Arkadaş kırmızı ışıkta geçti ve ceza geldi. Hastahaneye validesini acilen götürdüğünü rapor ile belgeledi ve ceza iptal edildi. epey oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Her ışık ihlali ilgili mercilerde görsel olarak kontrol ediliyor. Geçmeyi mecbur kılan hallerde ceza yok. Arkadaş kırmızı ışıkta geçti ve ceza geldi. Hastahaneye validesini acilen götürdüğünü rapor ile belgeledi ve ceza iptal edildi. epey oluyor

hastane güzergahlarında hız sınırlamasını anlamıyorum. Samsunlular bilir 19 Mayıs Üniversitesi  Hastanesine  çıkan kampüs içindeki yolda 50 kilometre sınırı var. Vatandaş hastasını sırtına alıp koşsa daha hızlı gider.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu şekilde ceza geleni duymadım hiç.. 

Eds akıllı değil ama cezayı insan kesiyor.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kameralar ihlalleri tespit ediyor, peşinden memurlar onaylıyor. Sistem otomatik göndermiyor cezayı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)

Her akşam iş çıkışı tem otoyolu hadımköy-metris arasını kullanıyoruz servis ile. 

Bilen bilir, emniyet şeridi viyadükler hariç her yer eds.

Anlamadığım cezalar 1002,00 TL olmadan önce herkes su yolu yapmıştı burayı. Servis araçları olsun, bireysel araçlar olsun.

Şu an cezalar artmasına rağmen yine hatırı sayılır bir kullanım söz konusu.

Ya kameralar çalışmıyor ya da her daim ceza yazılmıyor. Misal; kameraların başına bir memur geçiyor ve o anda yazıyor. Başında olmadığında ceza yok gibi.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
"emniyet şeridi" ekleme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...