İçeriğe Yönlendir

Kuga - D Suv Karşılaştırması

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Dün itibariyle kuga yerine alınabilecek d suv arayışına girdim. Ancak tabi ki makul sayılabilecek ücretlere alınabilecekleri kast ediyorum.

Baktıklarım Koleos, X Trail, CRV

Koleos

İnanmayacaksınız belki ama Koleos malzeme kalitesi kuga dan kötü. Özellikle arka yaşam alanındaki kapı içleri berbat durumda. Tamam koltuklar deri döşeme vs ama işte bir kaç yerine dokunduğunda anlaşılıyor kalitesizlik. Multimedya diye koydukları ekran son derece kalitesiz duruyor. Android Auto ve car play yokmuş. Kapılar inanılmaz hafif geldi bana. Kuga kapıları ile karşılaştırılamaz bile. Hele motor sesini içeri bir alışı var ki sormayın. D Suv alıp o kadar para verdiğiniz arabada hiç mi yalıtım olmaz arkadaş. Bir de tabi hiç mi hiç sevmediğim cvt şanzıman var ki sormayın.

X-trail

Bence koleos a göre daha mantıklı bir tercih. İçi bir tık daha derli toplu. Ancak türkiyedeki 10.000 km de bir bakım olayı beni benden aldı. Yılda 20 k yapan birisi olarak resmen ocağıma incir ağacı dikecek cinsten bir maliyeti var. Ve tabi yine cvt şanzıman bu alette de var.

CRV

Eski crv olsa onda 160 beygir dizel vardı. Ve 9 ileri otomatikle geliyordu. Yenisinde motoru 193 beygir benziliye çevirmişler. Ve şanzımanı cvt yapmışlar. Sırf bu iki değişiklik yüzünden o parayı hak edip etmediği konusunda emin olamadım.

Kısaca ucuz yollu d suv lar arasında kuga dan kaliteli ve mantıklı bir suv bulamadım. Tabi bunlar subjektif görüşlerimdir. 

Kuga yı seçerek, ne kadar iyi bir tercih yaptığımı bir kez daha anlamış oldum.

NOT: Kodiaq diyebilirsiniz. Kodiaq fiyatları hepsinden pahalı ve inanılmaz tok satıcı görünümündeler.

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Land Cruiser?

Yaklaşık 1.000.000 tl lik fiyatı ile kapsama pek giremiyor :)

Rav 4 var toyoto da. Hibrit versiyon. Ancak onda da çok d segment gibi durmuyor. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Seat ateca donanım ve malzeme olarak gayet iyibir alternatif

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
24 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Seat ateca donanım ve malzeme olarak gayet iyibir alternatif

Seat ateca da C suv olarak geçiyor. Yeni gelecek tarraco adındaki seat D Suv olacak sanırım. Ki kişisel görüşüm Kuga ve Ateca arasında fark var. Bir kere ateca da dizel otomatik seçeneği bulunmuyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Peugeut 5008 incelediniz mi ? 3008 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
36 dakika önce, Cenk Özeren yazdı:

Seat ateca da C suv olarak geçiyor. Yeni gelecek tarraco adındaki seat D Suv olacak sanırım. Ki kişisel görüşüm Kuga ve Ateca arasında fark var. Bir kere ateca da dizel otomatik seçeneği bulunmuyor. 

Kuga ve CR-V C segment SUV, belirttiğiniz araçlarda sadece X Trail D segment, Ayrıca şuan Seat Ateca sadece dizel otomatik Xcellence donanım seçeneği var, Benzinliler satışta değil. 

D Segment SUV'lar 

Ford EDGE

Honda Pilot ve Passport ( ülkemizde satılmıyor)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Hyundai Tucson. Benim fiyat performans denince aklıma gelen ilk SUV. Akıllı dört çeker deri koltuk, dört koltuk ısıtma, şerit takip asistanı, şehir içi aktif güvenlik, geri görüş kamerası, açılır tavan gibi bir çok oyuncağıyla beraber her bütçe ve zevke hitap eden geniş bir motor yelpazesi de mevcut. Daha ne olsun.  

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tucson donanım olarak gerçekten çok iyi.

Ancak ben Seat ve Skoda’ya meylederdim sanırım. Güzel araçlar.

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:

Kuga ve CR-V C segment SUV, belirttiğiniz araçlarda sadece X Trail D segment, Ayrıca şuan Seat Ateca sadece dizel otomatik Xcellence donanım seçeneği var, Benzinliler satışta değil. 

D Segment SUV'lar 

Ford EDGE

Honda Pilot ve Passport ( ülkemizde satılmıyor)

CR-V D segment diye biliyorum. En azından internette aratınca da D Segment olduğuna dair bilgiler geliyor.  Ancak tabi ki uzman değilim. O yüzden bu konuda kesin konuşmam yanlış olur.

Ateca için dizel otomatik satışı başladığını bilmiyordum. Bilgi için teşekkür ederim.

Bir saat önce, Erhan Güler yazdı:

Peugeut 5008 incelediniz mi ? 3008 kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim.

5008 de arkalar bağımsız değilmiş. Bir de fiyat performans oranında o kadar üst seviyede değil. Ancak dediğiniz gibi listeye bence de eklenebilir.

tarihinde Cenk Özeren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bende kendi çapımda bakıyorum. edindiğim bilgile ışığında;

1. sıraya jeep patriotu koyuyorum. hem lpg.li, hem 170 beygir, hem köşeli hatlar hemde sade ve güzel.

2, kia sportace veya hyundai tucson  2.0 dizel

3.xtrail 2.0 lpgli

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
4 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Hyundai Tucson. Benim fiyat performans denince aklıma gelen ilk SUV. Akıllı dört çeker deri koltuk, dört koltuk ısıtma, şerit takip asistanı, şehir içi aktif güvenlik, geri görüş kamerası, açılır tavan gibi bir çok oyuncağıyla beraber her bütçe ve zevke hitap eden geniş bir motor yelpazesi de mevcut. Daha ne olsun.  

Benim de Tucson denince aklıma bir hocamızın karda rampada verdiği mücadele ve sonucunda şanzımanın kendini korumaya alması geliyor. 1.6 T-GDI Elite Plus. Asfaltta gidilecekse donanımı cezbedici.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Şu aralar ben de bu araçları inceliyorum. Tucson anladığım kadarıyla vw 7 dsg nin ilk başlarda yaşadığı sorunları yaşıyor. Sanzimandan başı ağrıyan çok. Çözülür elbet ama ne zaman? Ben favorilerdeki bütün tucsonlari sildim.
Geriye kuga ve tiguan kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim de Tucson denince aklıma bir hocamızın karda rampada verdiği mücadele ve sonucunda şanzımanın kendini korumaya alması geliyor. 1.6 T-GDI Elite Plus. Asfaltta gidilecekse donanımı cezbedici.

Haklısınız ancak iddia etmemekle birlikte diğer şehirli SUV’larda da durumun farklı olmayacağını düşünüyorum. Zorlu koşulllar Land Cruiser, Freelander, Cherokee gibi safkan arazi taşıtları için. Tucson, Qashqai, Kadjar falan ancak biraz oynamalık [emoji3]

Bir hafta kullandım, çok beğendim. Cherokee varken buna tabi bakmam. Kadjar, Qashqai gibi SUV lardan da iyi buldum.
Şu aralar ben de bu araçları inceliyorum. Tucson anladığım kadarıyla vw 7 dsg nin ilk başlarda yaşadığı sorunları yaşıyor. Sanzimandan başı ağrıyan çok. Çözülür elbet ama ne zaman? Ben favorilerdeki bütün tucsonlari sildim.
Geriye kuga ve tiguan kaldı.

Garantisi 5 yıl. Servis bakımlı ve garantili alınırsa sıkıntı olmuyor. Bacanakta var, yetkili serviste kavrama bir kere değişti. Vw gibi malın arkasında duruyorlar. O yüzden bozulan bozulduğuna pek dert etmiyor. Garantisiz ve ya servis bakımsız ben de tercih etmezdim.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
13 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Haklısınız ancak iddia etmemekle birlikte diğer şehirli SUV’larda da durumun farklı olmayacağını düşünüyorum. Zorlu koşulllar Land Cruiser, Freelander, Cherokee gibi safkan arazi taşıtları için. Tucson, Qashqai, Kadjar falan ancak biraz oynamalık emoji3.png

Zor değildi ki koşullar. Kar yağmış, rampa çıkması gerekiyordu. 4x4 bir otomobilin çatır çatır çıktığı yerde 5 dk zorlayınca şanzıman ısınmıştı. Aklıma hep bu geliyor. Zaten bana kalırsa şehirli suv diye birşey yok. Yüksek araba onlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortağıma Tucson aldık. Dizel edc
Test ettim.
Kısa süre patinajda şanzıman ısındı uyarısı aldım.
Bence bir asfalt suvu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
46 dakika önce, Talat Tekin yazdı:

segment karmaşası yaşamışsınız

hangileri ile?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
21 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Cherokee 1.6 dizeller kampanyada.. kontrol edin..

Mehmet hocam, cevabınızın asağıdaki gibi olmasını beklerdim :)

"2018 model yeni güncel kasa SUV aracınız var, neden değiştirmeyi istiyorsunuz " 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Mehmet hocam, cevabınızın asağıdaki gibi olmasını beklerdim :)

"2018 model yeni güncel kasa SUV aracınız var, neden değiştirmeyi istiyorsunuz " 

Belli ki bir karar verilmiş. Elbette eldeki araç en iyi araçtır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...