İçeriğe Yönlendir

Mondeo Turbo Yağ Hortumu

Mehmet DÖRT

Recommended Posts

Mehmet DÖRT

Herkese hayırlı akşamlar. Forumu uzun zamandır takip etmeme karşın yeni üye oldum. Aracımda yaklaşık 8 aydır turbo yağ çıkış hortumunda çatlaklar ve sızıntılar olduğunu tespit ettik. Fakat parçayı bulamadık. Bu nedenle az da olsa sızıntı devam etmekte. Son günlerde gaza yüklendiğimde yanık kokusu geliyor. Bunun yağ damlalarının eksoza dediğinden oluştuğunu düşünüyorum. Çatlağın arttığı kanaatindeyim. Bu parçayı bulma şansımız nedir? Bulamazsak neler yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler . Konuyu ilk olarak yanlış yerde açtım. Fakat nasıl kaldıracağımı bilemedim🙄

Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT

Maalesef yok. O süreçte çekmemiştim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

hortumu söküp elinize alın  sanayideki turbocu ve turbo revizyonu yapanlara sorun bulamazsanız gidin bir rekor tamiri yapan yere  turboya değen  metal kısmı  kalsın alt kısmınada sıcağa dayanıklı  aynı ölçüde hortum takıp press yaparlar sorunsuz kullanırsınız ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT

Teşekkür ederim. İlk fırsatta dediğinizi yapacağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
21 saat önce, Mehmet DÖRT yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar. Forumu uzun zamandır takip etmeme karşın yeni üye oldum. Aracımda yaklaşık 8 aydır turbo yağ çıkış hortumunda çatlaklar ve sızıntılar olduğunu tespit ettik. Fakat parçayı bulamadık. Bu nedenle az da olsa sızıntı devam etmekte. Son günlerde gaza yüklendiğimde yanık kokusu geliyor. Bunun yağ damlalarının eksoza dediğinden oluştuğunu düşünüyorum. Çatlağın arttığı kanaatindeyim. Bu parçayı bulma şansımız nedir? Bulamazsak neler yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler . Konuyu ilk olarak yanlış yerde açtım. Fakat nasıl kaldıracağımı bilemedim🙄

En son Fiesta da turbodan hafif yağ mi kaçağı var dediğimde turbo dağıttim. Turbonun ne dışında nede içinde yağ varsa aman diyeyim. O turbo mili öyle lanet ki yeterli yağlama olmayınca cortluyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet DÖRT

Mustafa bey, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...