İçeriğe Yönlendir

Leon - Merkezi Kilit Tuşu Tamiri (Fotoğraflı)

Tufan Caliskan

Recommended Posts

Tufan Caliskan

Uzun süredir aracımın içeriden kapıları kilitleme ve açma tuşunda sık sık yaşanan temassızlık sorunu vardı. Tuşun bulunduğu bölümdeki parlak kaplama da deforme olmuştu. 2 sine birden el atma fırsatı bulunca işe giriştim ama bitirmem 2 ay sürdü. Özet olarak;

* Tuş takımını ve çakmağı taşıyan konsol parçasını söktüm.

*  Konsol parçasından merkezi kilit butonuna giren kablo soketini söktüm. Butonu konsoldan ayırdım.

* Butonu masada parçalarına ayırdım ve temassızlığın sebebi belli oldu. Mavi parça yapış yapış kola kalıntısı ile kapanmıştı. (Benden önceki sahibi ya da yolcusuna afiyet olsun!)

* Temizleyip topladım ama kitleme tuşu çalışmıyor, açma tuşu çalışıyordu. Tuşun yeni kasa versiyonunu aliexpresten 14 TL ye sipariş ettim. 2 aya yakın sürede geldi

* Gelen tuşu parçalarına ayırıp elektronik kısmını benim orijinal tuşa monte ettim. Ölçüler aynıydı. Sorunsuz çalıştı :)

* Deforme olmuş kaplamayı söktüm ama orijinal zeminden yapıştırıcı kalıntısı temizlenecek gibi değil. Başka bir zamanda ona soft kaplama ya da karbonfiber görünümlü kaplama yapmayı planlıyorum. 

DY0Ddm.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elinize sağlık..

Kaplamayı temizleyip boyasanız nasıl olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...